کنکور هنر در سال 1402 مانند کنکور سال‌های اخیر برگزار نمی‌شود. این کنکور نیز با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است و داوطلبان باید با شناخت کامل به سراغ این کنکور بروند. یکی از مهم‌ترین تغییرات کنکور هنر، تغییر ضرایب دروس تخصصی در کنکور است. این بدین معنی است که ضرایب دروس کنکور هنر 1402 مانند کنکور سال‌های اخیر نیست. البته این تنها تغییر کنکور هنر نیست. دروس عمومی از کنکور هنر حذف می‌شوند و داوطلبان در کنکور هنر تنها به سوالات دروس تخصصی پاسخ می‌دهند. داوطلبان باید در کنکور هنر به سوالات سه درس تخصصی درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی، فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی پاسخ دهند.

ضرایب دروس کنکور هنر 1402 میزان اهمیت هر درسی را در  کنکور هنر مشخص می‌کنند. داوطلبانی که به دنبال کسب بهترین رتبه‌ها در کنکور سراسری هستند باید به ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر توجه داشته باشند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ بررسی ضرایب دروس کنکور هنر 1402 می‌رود و ضرایب دروس تخصصی کنکور هنر را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

دروس عمومی از کنکور هنر حذف شده‌اند، بنابراین ضرایب دروس عمومی در کنکور هنر محاسبه نمی‌شوند.

 

ضرایب دروس کنکور هنر

 

 

ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر

اکثر داوطلبان با تغییرات کنکور هنر آشنا هستند و با توجه به این تغییرات خود را برای کنکور سراسری آماده می‌کنند. یکی از تغییرات کنکور سراسری به حذف دروس عمومی مربوط می‌شود. داوطلبان در کنکور هنر تنها به سوالات دروس تخصصی پاسخ می‌دهند. بنابراین دروس عمومی و ضرایب این دروس در کنکور نقشی ندارند.

یکی دیگر از تغییرات کنکور سراسری تغییر ضرایب کنکور هنر است. ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر مانند سال‌های اخیر محاسبه نمی‌شوند. ضرایب دروس تخصصی تغییر کرده‌اند و داوطلبان باید با توجه به این تغییرات دروس تخصصی را مطالعه کنند. داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف شده‌اند. این بدین معنی است که تمامی رشته‌های کنکور هنر در یک گروه قرار دارند. با توجه به این شرایط ضرایب دروس تخصصی برای رشته‌های مختلف چگونه محاسبه می‌شوند؟ تمامی رشته‌های کنکور هنر دارای ضرایب تخصصی یکسانی هستند و ضرایب دروس تخصصی با توجه به رشته‌ها تغییری نمی‌کنند.

داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با ضرایب دروس کنکور هنر 1402 بیشتر آشنا شوند:

 

 

ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر 1402

 

سوالات متداول در مورد ضرایب دروس کنکور هنر 

1) آیا ضرایب دروس عمومی در کنکور هنر مانند سال‌های اخیر محاسبه می‌شوند؟

نه خیر – دروس عمومی از کنکور هنر حذف شده‌اند و ضرایب دروس عمومی در کنکور هنر محاسبه نمی‌شوند.

2) آیا ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر 1402 تغییر کرده است؟

بله ضرایب دروس تخصصی در کنکور هنر مانند کنکور سال‌های اخیر محاسبه نمی‌شوند.

شما می‌توانید برای داشتن هر گونه اطلاعات بیشتر به وبلاگ موسسه حرف آخر مراجعه کنید و برای اطلاع از آخرین دوره‌های آموزشی حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کرده و از آخرین اخبار کنکور مطلع شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.