درس شیمی یکی از مهم‌ترین دروس اختصاصی در رشته‌های علوم تجربی و ریاضی است. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور با مطالعه کتاب درسی و بهترین منابع به دنبال کسب تراز مناسب در این درس هستند. به نظر شما یک منبع مناسب برای درس شیمی باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟ حرف آخر برای درس شیمی نیز پکیج‌های آموزشی ارائه داده است. بسیاری از دانش‌آموزان با مطالعه شیمی حرف آخر بهترین ترازها را در این درس کسب نمودند. تیم حرف آخر برای دانش‌آموزانی که به دنبال کسب تراز بالا در درس شیمی هستند مطلبی مفید آماده کرده است. ما در این مطلب، ویژگی‌های مهم شیمی حرف آخر را به شما معرفی می‌کنیم تا با خیال راحت از این منبع برای درس شیمی استفاده کنید.

شیمی حرف آخر

چرا باید به سراغ شیمی حرف آخر رفت؟

دی وی دی کنکور حرف آخر تمامی مباحث و موضوعات را به طور کامل به دانش‌آموزان و داوطلبان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان به دنبال منابع ساده اما جامع هستند. حرف آخر نیز به دور از آموزش دشوار، تمامی مباحث را به ساده‌ترین شکل ممکن به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. اما چرا باید به سراغ شیمی حرف اخر رفت؟ این پکیج چه مزیتی نسبت به منابع دیگر دارد؟ اولین مزیت شیمی حرف آخر، تدریس توسط استاد سلوکی است.

شیمی حرف آخر: 0 تا 100 شیمی با استاد سلوکی

یکی از مدرسان موسسه حرف آخر که درس شیمی را تدریس می‌کند استاد علی سلوکی است. استاد علی سلوکی لقب سلطان شیمی در کشور را دارد. موسسه حرف آخر از استاد سلوکی  برای تدریس پکیج‌های شیمی استفاده می‌کند. اولین مزیت مهم شیمی حرف آخر، آموزش کامل شیمی با استاد سلوکی است. استادی که تسلط کافی به آموزش درس شیمی دارد و در معتبرترین آموزشگاه‌های کشور این درس را تدریس می‌کند.

شیمی حرف آخر: الگوسازی و شهودی‌سازی

اولین مزیت مهم شیمی حرف اخر، تدریس استاد علی سلوکی است. بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان با شنیدن اسم استاد سلوکی به سراغ شیمی حرف اخر می‌آیند. اما برخی از آن‌ها هنوز دو دل هستند. اگر هنوز به دنبال بهترین منبع برای شیمی کنکور هستید مزیت دوم شیمی حرف آخر را بررسی کنید. حرف اخر از الگوسازی و شهودی‌سازی در تدریس شیمی استفاده کرده است. الگوسازی و شهودی‌سازی چیست؟!

تمامی مباحث شیمی در حرف آخر به صورت شهودی‌سازی و در قالب انیمیشن‌ به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. به نظر شما چرا شیمی حرف اخر از انیمیشن استفاده می‌کند؟ مغز انسان ار دو نیم کره تشکیل شده است که منابع دیگر فقط از نیم کره چپ مغز برای آموزش استفاده می‌کنند. این موضوع موجب می‌شود که مطالب به صورت کوتاه مدت در ذهن دانش‌آموز قرار بگیرد. این موسسه با استفاده از انیمیشن و شهودی‌سازی موجب می‌شود که مطالب در نیم کره راست دانش‌آموزان ثبت شود. این بدین معنی است که مطالب به صورت بلندمدت در ذهن دانش‌آموزان باقی می‌ماند.

شما می‌توانید پس از مطالعه مطالب و مفاهیم شیمی حرف آخر نه تنها مباحث را به خوبی آموزش ببینید بلکه آن‌ها را به صورت بلندمدت در ذهن خودتان نگه ‌دارید. این مزیت یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل انتخاب شیمی این موسسه است. منبعی که کمک می‌کند مطالب به صورت بلندمدت در ذهن باقی بماند بزرگ‌ترین دغدغه دانش‌آموز یعنی فراموشی مطالب را از بین می‌برد.

شیمی حرف آخر چطوره؟

3 الگو برای شیمی کنکور

دو مزیت اول شیمی حرف آخر بسیاری از دانش‌آموزان را متقاعد می‌کند که از بهترین منبع شیمی برای کنکور استفاده کنند. سومین مزیتی که می‌توان برای این درس عنوان کرد استفاده از الگو است. درس شیمی فرمول‌ها و مباحث زیادی دارد. شما نباید دیگر نگران حفظ کردن این فرمول‌ها باشید. استاد سلوکی برای تمامی مباحث و موضوعات شیمی 3 الگو ارائه می‌دهد. 3 الگو سرنوشت‌ساز که موجب می‌شود دانش‌آموزان هیچ فرمولی را حفظ نکنند. شیمی موسسه حرف آخر با ارائه 3 الگو تمامی مباحث این درس را به راحت‌ترین شکل ممکن آموزش می‌دهد.

روش مطالعه شیمی کنکور

دانش‌آموزانی که به دنبال 100 زدن شیمی کنکور هستند به راحتی با استفاده از حرف آخر تراز بالایی کسب می‌کنند. سه مزیت قبلی بدون شک همه دانش‌آموزان را متقاعد کرده است که از شیمی حرف آخر استفاده کنند. اولین قدم برای کسب تراز بالا استفاده از کتاب درسی است؛ دومین قدم استفاده از شیمی حرف آخر و مرحله آخر آگاهی از نحوه مطالعه است. موسسه حرف آخر در شیمی از یک روش دیگر نیز استفاده کرده است. دانش‌آموزان پس از یادگیری مباحث و مفاهیم به سراغ تست زنی می‌روند. این بدین معنی است که ابتدا دانش‌آموزان تمامی مباحث را یاد می‌گیرند سپس تست‌های مربوط به آن درس را حل می‌کنند. مجموع این روش‌ها با یکدیگر یک نتیجه قابل قبول برای دانش‌آموز است.

ویژگی‌های شیمی حرف آخر

 1. تدریس مفهومی شیمی کنکور توسط استاد علی سلوکی
 2. آموزش تمامی مباحث شیمی با استفاده از الگوسازی و شهودی‌سازی
 3. آموزش مطالب شیمی کنکور با استفاده از نیم کره راست مغز
 4. آموزش کل مطالب شیمی با استفاده از 3 الگو
 5. یادگیری مطالب بدون حفظ کردن مطالب و فرمول‌ها
 6. استفاده از نقشه راه برای آموزش مباحث سخت و سنگین شیمی
 7. آموزش پاسخگویی به تست‌ها در مدت زمان 60 ثانیه
 8. ارائه تمامی مفاهیم ساده و پیچیده شیمی با پویانمایی‌های دقیق و عمیق به صورت کامل
 9. آموزش کامل محاسبات سریع شیمی، جهت افزایش سرعت تست زنی در کنکور سراسری
 10. تدریس مفاهیم شیمی به صورت شهودی و الگو با بیانی شیوا و رسا برای ذخیره مفاهیم در حافظه تصویری داوطلب
 11. استفاده از الگوهای بی نظیر حل محاسبات در حالی که محاسبه مول تنها در یک کسر (سایر کتاب‌ها و دی‌وی‌دی‌های از ۷ تا ۱۵ کسر مختلف برای حل سوالات استفاده می‌کنند)
 12. حل کامل و مفهومی کلیه تست‌های کنکورهای اخیر شیمی و حل تست‌های تالیفی جهت تسلط داوطلب و دانش‌آموز
 13. آموزش کل مسائل شیمی در ۱۴ جلسه یعنی در ۴ روز

شیمی حرف آخر چطوره؟

شیمی حرف آخر برای دانش‌آموزان رشته تجربی

دانش‌آموزان و داوطلبان رشته تجربی باید در کنکور سراسری به 35 سوال درس شیمی پاسخ دهند. همان طور که می‌دانید کنکور 1400 بر اساس منابع نظام جدید خواهد بود به همین دلیل دانش‌آموزان باید منابع شیمی نظام جدید را مطالعه کنند. مدت پاسخگویی به سوالات شیمی در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان تجربی 35 دقیقه است. این درس برای زیر گروه‌های رشته تجربی ضرایب متفاوتی دارد.

دانش‌آموزان باید از وقت خود به بهترین شکل برای پاسخ به سوالات شیمی کنکور استفاده کنند. درس شیمی موضوعات و مبحث‌های زیادی دارد بنابراین دانش‌آموزان باید با یک منبع مناسب، تمامی مباحث درس شیمی را به خوبی یاد بگیرند. شیمی حرف اخر برای دانش‌آموزان رشته تجربی یک منبع کامل و منحصربه‌فرد است.

مباحث شیمی حرف آخر برای رشته تجربی

حرف آخر این درس را بر اساس منابع نظام جدید به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. این پکیج موضوعات مختلفی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ساختار اتم
 • خواص تناوبی عنصرها
 • ترکیب‌های یونی
 • پیوند کووالانسی
 • ترکیب آلی
 • استوکیومتری
 • ترمودینامیک شیمیایی
 • محلول‌ها
 • سینتیک شیمیایی
 • تعادل شیمیایی
 • اسید و باز
 • الکتروشیمی

شیمی حرف آخر برای دانش‌آموزان رشته ریاضی

درس شیمی در کنکور سراسری برای دانش‌آموزان ریاضی در 35 سوال تهیه و طراحی شده است. دانش‌آموزان ریاضی باید به 35 سوال این درس در 35 دقیقه پاسخ دهند. این درس برای زیر گروه‌های مختلف ضرایب متفاوتی دارد. کنکور 1400 برای درس شیمی نیز تغییراتی داشته است. این درس بر اساس منابع نظام جدید خواهد بود. دانش‌آموزان رشته ریاضی باید شیمی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را برای این درس در کنکور مطالعه کنند. شیمی حرف آخر فصل‌های زیر را به دانش‌آموزان رشته ریاضی به طور کامل آموزش می‌دهد:

 • کیهان زادگاه الفبای هستی
 • ردپای گازها در زندگی
 • آب آهنگ زندگی
 • قدر هدایای زمینی را بدانیم
 • در پی غذای سالم
 • پوشاک، نیازی پایان ناپذیر
 • مولکول‌ها در خدمت تندرستی
 • آسایش و رفاه در سایه شیمی
 • شیمی جلوه‌ای از هنر، زیبایی و ماندگاری
 • شیمی، راهی به سوی آینده روشن‌تر

شیمی حرف آخر چطوره؟

سوالات متداول در مورد شیمی حرف آخر

1) قیمت پکیج‌های این درس چقدر است؟

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات کامل در مورد لیست قیمت محصولات حرف آخر با شماره تماس بگیرید.

2) پکیج شیمی بعد از چند روز به دست دانش‌آموز می‌رسد؟

پکیج‌های حرف آخر طی ۳ الی ۵ روز کاری به دست داوطلبان و دانش‌آموزان می‌رسد.

3) آیا حرف آخر برای پکیج این درس گارانتی نیز ارائه می‌دهد؟

بله-تمامی دی وی دی های موسسه دارای یک سال گارانتی هستند.

شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.