تدریس مبحث آینه کاو فیزیک کنکور فقط در 1 الگو در دی وی دی فیزیک حرف آخر

بدون دیدگاه

یکی از مهم‌ترین دروس تخصصی برای داوطلبان گروه تجربی و ریاضی درس فیزیک است. این درس برای زیر گروه‌های مختلف رشته‌ تجربی و ریاضی ضرایب بالایی دارد. اگر می‌خواهید نتیجه خوبی در کنکور سراسری برای این درس کسب کنید باید به تراز این درس دقت داشته باشید. استاد پیمان کامیار درس فیزیک را در موسسه حرف آخر به داوطلبان آموزش می‌دهد. ما برای داوطلبان حرف آخری در این مطلب ویدیو آموزش مبحث آینه کاو فیزیک کنکور را فقط در ۱ الگو قرار دادیم تا با آموزش‌های استاد پیمان کامیار بهتر آشنا شوید.

تدریس مبحث آینه کاو فیزیک کنکور فقط در 1 الگو در دی وی دی فیزیک حرف آخر

تدریس مبحث آینه کاو فیزیک کنکور فقط در 1 الگو

درس فیزیک درس فرمول‌ها نیست !!! برخی از افراد درس فیزیک را فقط با فرمول تدریس می‌کنند و برای آموزش تک تک کلمات، فرمول‌های متنوع ارائه می‎دهند. بنابراین با این آموزش باید به درس فیزیک، درس فرمول‌ها گفت.

برخی از افراد بعد از کنکور، به عنوان مثال بعد از اتمام کنکور 99 بر اساس صورت سوال یک فرمول ابداع می‌کنند. این افراد سوال خاص فیزیک را با استفاده از فرمول حل می‌کنند و به داوطلبان می‌گویند با استفاده از این فرمول به راحتی می‌توان به سوالات کنکور 1400 نیز پاسخ داد. داوطلبان فکر می‌کنند که با استفاده از این فرمول به اصطلاح من درآوردی می‌توانند تمامی سوالات مشابه را حل کنند. اما در اشتباه هستند.

خب همان طور که همه شما می‌دانید طراح سوالات کنکور سال بعد مشابه همان سال را در کنکور مطرح نمی‌کند و فرمول من درآوردی دیگر اثری نخواهد داشت. اگر داوطلبان با عمق سوال آشنایی نداشته باشند زمانی که صورت سوال عوض شود دیگر به آن سوال پاسخی نمی‌دهند. البته اگر در کنار حفظ کردن 100 فرمول فیزیک، فرمول درست در ذهن دانش‌آموزان باقی بماند. داوطلبان باید الگوهایی را یاد بگیرند که با استفاده از آن‌ها تمامی سوالات فیزیک را حل کنند.

حرف آخر و استاد کامیار برای حل این مشکل وارد عمل می‌شوند. پیمان کامیار با استفاده از الگوها و نقشه راه‌ها آنچنان غوغا به پا کرده است که دیگر نیازی به حفظ کردن فرمول نیست. داوطلبان تنها با یادگیری یک الگو می‌توانند تمامی سوالات یک مبحث را حل کنند. بله به همین سادگی تنها با استفاده از یک الگو که قبلا برای تمامی سوالات مورد استفاده قرار گرفته است. این الگوها اصلا فراموشی نیز ندارند و تمامی داوطلبان با چند الگو ذهنی آن‌ها را در ذهن خود ثبت می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تدریس استاد کامیار استفاده از الگو به جای فرمول‌های متنوع است. اما فرق الگو و فرمول چیست؟

تفاوت الگو و فرمول:

فرمول یک رابطه حفظی است و در بیشتر مواقع علمی نیست. فرمول‌ها معمولا طیف محدودی از سوالات را جواب می‌دهند. در واقع می‌توان گفت فرمول یک قاعده کلی نیست و با آن‌ها نمی‌توان هر سوالی مخصوصا سوال‌های اقتباس شده را پاسخ داد. یک مشکل دیگر هم در مورد فرمول وجود دارد. فرمول‌ها به قدری زیاد هستند که حفظ کردن آن‌ها مشکل است و در بیشتر مواقع فراموش می‌شوند.

الگو از عمق مفاهیم اصلی، پایه‌ای و ریشه‌ای درس استخراج می‌شود و به سادگی هم قابل اثبات است. داوطلبان نیازی ندارند که الگوها را حفظ کنند. داوطلبان با استفاده از الگوها و با همان اثبات ساده تا سن 100 سالگی نیز الگوها را به یاد می‌آورند. یک نکته مهم در مورد الگو وجود دارد. با استفاده از الگو می‌توان به هر نوع سوالی در کنکور پاسخ داد. الگو مثل چرخ گوشت عمل می‌کند که شما هر گوشتی (سوالی) را در داخل آن بریزید داخلش چرخ می‌شود.

این روش آموزشی برای اولین بار توسط موسسه حرف آخر استفاده شده است و آموزش‌های دیگر را کاملا زیر سوال برده است. به عنوان مثال در مبحث سینماتیک داوطلبان صد فرمول حفظ می‌کنند که به احتمال زیاد نصف فرمول‌ها را نیز در کنکور فراموش می‌کنند. اما پیمان کامیار با استفاده از یک الگو این مبحث را به داوطلبان آموزش می‌دهد. آموزش‌های حرف آخر به داوطلبان کمک می‌کند تا با استفاده از روش‌های بسیار ساده تمامی سوالات را در کنکور پاسخ دهند. بهتر است به سراغ تدریس مبحث آینه کاو برویم که استاد با استفاده از یک الگو آموزش می‌دهد.

 

در نمونه تدریسی که در قسمت بالا مشاهده می‌کنید مبحث آینه کاو فقط با یک الگو آموزش داده شده است. شما می‌توانید برای دیدن سایر ویدیوهای آموزشی به وبلاگ و کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید.

پیمان کامیار, فیزیک, فیزیک حرف اخر, فیزیک کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.