یکی از سوالات و ابهاماتی که هر سال برای دانش‌‌آموزان قبل از آزمون سراسری ایجاد می‌شود حذف کنکور است. حذف کنکور سالیان سال است که شایدهای زیادی به وجود آورده است. سال 1386 قانون حذف کنکور به تصویب رسیده است اما این قانون تا به امروز اجرا نشده است. این موضوع دلایل بسیار زیادی دارد که یکی از آن‌ها پیدا نشدن روش جایگزین برای این آزمون است. ما به عنوان تیم حرف آخر در این مطلب به تمامی سوالات و ابهامات دانش‌آموزان و داوطلبان در این مورد پاسخ می‌دهیم تا استرس و نگرانی آن‌ها کمتر از قبل شود.

حذف کنکور: شایعه تا واقعیت

سال 1386 طرح حذف کنکور در مجلس تصویب شد تا با توجه به این طرح در سال 1390 این آزمون به طور کامل حذف شود. اما تا به امروز کنکور به طور کامل حذف نشده است. دلیل اصلی این موضوع، پیدا نشدن جایگزین مناسب برای کنکور سراسری است. سال 1392 با توجه به تصویب مجلس این قانون اصلاح شد و تصمیم بر حذف کنکور تا حدودی کمرنگ شد.

دانش‌آموزان و داوطلبان زیادی هر سال در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و برگزاری یک آزمون جامع بهترین روش برای انتخاب آن‌هاست. با توجه به تمامی این شرایط، کنکور سراسری دوباره در سال 98 برگزار شد و خبری از حذف آن نیست.

کنکور چگونه برگزار می شود؟ پاسخ به همه سوالات و ابهامات در مورد برگزاری کنکور ۱۴۰۰

حذف کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

یکی از روش‌هایی که برای حذف کنکور پیشنهاد شده است پذیرش دانش‌آموزان بر اساس سوابق تحصیلی آن‌هاست. البته این موضوع نیز با ابهامات زیادی روبه‌رو است زیرا این روش بهترین راه برای جذب دانشجو نیست. این روش برای پذیرش دانش‌آموزان و داوطلبان برای همه افراد رضایت‌بخش نیست. با توجه به این روش، سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در سه سال آخر دوره تحصیل برای آن‌ها سابقه تحصیلی محسوب می‌شود. دانش‌آموزانی که نمرات بسیار پایینی دارد با این روش نمی‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند و مجوز ورود به دانشگاه را به دست نمی‌آورند. دانش‌آموزانی که نمرات بسیار بالایی نیز دارند مدرک قابل قبولی برای تعیین نمرات آن‌ها وجود ندارد. بنابراین با توجه به توضیحاتی که داده شد این روش در حال حاضر راه مناسبی برای جایگزینی با حذف کنکور نیست.

حذف کنکور با تاثیر مستقیم معدل

یکی از روش‌هایی که چند سال است به طور دقیق انجام می‌شود استفاده از تاثیر معدل در کنکور است. همان طور که می‌دانید کنکور بر اساس منابع نظام جدید برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان و داوطلبان باید منابع نظام جدید را مطالعه کنند. یکی از پیشنهادات اخیر مربوط به حذف کنکور با تاثیر مستقیم معدل است. این بدین معنی است که دانش‌آموزان کاملا با توجه به معدلی که دارند برای پذیرش در دانشگاه انتخاب می‌شوند.

این موضوع نیز حالت عادلانه‌ای ندارد و دانش‌آموزانی که معدل کمی دارند از شانس کمتری برای پذیرش برخوردار خواهند بود. سازمان سنجش این روش حذف کنکور را نیز کاربردی ندانست و از این روش فقط به عنوان تاثیر معدل در آزمون سراسری استفاده کرد. تاثیر معدل برای دانش‌آموزان و داوطلبان نظام جدید برای کنکور سراسری به صورت زیر است. به این نکته توجه داشته باشید که این تاثیر می‌تواند در سال‌های بعدی بیشتر نیز شود:

 • میزان تاثیر معدل برای داوطلبانی که مدرک دیپلم از سال 84 به بعد را دارند، 25 درصد تاثیر مثبت است.
 • میزان تاثیر برای داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی سال 91 را دارند، 5 درصد تاثیر مثبت است.
 • تاثیر معدل برای دانش‌آموزان نظام جدید 30 درصد تاثیر مثبت است.

این روش شاید در سال‌های بعد با اصلاحاتی به یکی از روش‌های حذف کنکور تبدیل شود. اما هنوز جواب قطعی برای هیچ کدام از این روش‌ها وجود ندارد.

پذیرش رشته‌های بدون کنکور

بیشتر از 85 درصد رشته محل‌ها در دانشگاه‌های سراسری بدون کنکور دانشجو قبول می‌کنند. این بدین معنی است که دانش‌آموزان با توجه به سوابق تحصیلی می‌توانند در رشته‌های دانشگاهی تحصیل کنند. اما رشته‌های برتر دانشگاهی مانند رشته پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی با برگزاری آزمون دانشجو قبول می‌کنند. 15 درصد از رشته‌های برتر دانشگاهی نیازمند برگزاری آزمون هستند و این روش نیز تا حدی نمی‌تواند جایگزین حذف کنکور شود.

آیا قبولی در رشته پزشکی بدون کنکور در دانشگاه سراسری امکان‌پذیر است؟

اکثر داوطلبان کنکور، زمان زیادی را برای قبولی در رشته پزشکی صرف می‌کنند. سوالی در سال‌های اخیر با عنوان “آیا قبولی در رشته پزشکی بدون کنکور امکان‌پذیر است؟” مطرح می‌شود. این موضوع موجب سردرگمی بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود. به نظر شما آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور وجود دارد؟

برگزاری چند کنکور در طی سال

یکی دیگر از روش‌های حذف، برگزاری چند آزمون در طی سال است. این طرح نیز مانند طرح‌های دیگر پیشنهاد شده است و برگزاری آن قطعی نیست. دانش‌آموزان و داوطلبان با استفاده از این طرح باید 4 بار در آزمون سراسری در طول یک سال شرکت کنند. برخی افراد معتقدند این روش استرس دانش‌آموزان و داوطلبان را کمتر می‌کند. اما عده زیادی با این طرح مخالف هستند و معتقدند استرس دانش‌آموز بیشتر نیز می‌شود.

کنکور سال‌های 90 تا 98

کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که هر سال دانش‌آموزان و داوطلبان زیادی در آن شرکت می‌کنند. حذف کنکور با توجه به تعداد زیاد داوطلبان باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و روش جایگزین مناسب انجام شود. شما می‌توانید در قسمت زیر آمار شرکت‌کنندگان در کنکور سال‌های اخیر را مشاهده کنید. این آمار به خوبی نشان می‌دهد که تعداد داوطلبان به چه میزانی زیاد است و حذف این آزمون برای این تعداد داوطلب باید با یک برنامه دقیق صورت گیرد:

 • کنکور سال 1390: 1138000 داوطلب
 • کنکور سال 1391: 1066141 داوطلب
 • کنکور سال 1392: 1083570 داوطلب
 • کنکور سال 1393: 1,034,753 داوطلب
 • کنکور سال 1394: 880,756 داوطلب
 • کنکور سال 1395: 860,109 داوطلب
 • کنکور سال 1396: 929,791 داوطلب
 • کنکور سال 1397: 1,011,384 داوطلب
 • کنکور سال 1398: 1,118,793 داوطلب

آیا کنکور سراسری حذف می‌شود؟

 • این آزمون در شرایط فعلی نام کنکور را دارد
 • شاید چند سال بعد اسم آن به امتحان نهایی تبدیل شود
 • شاید چهار سال بعد، اسم آن آزمون ورودی دانشگاه‌ها باشد و …

 آزمون جایگزین کنکور

 • این آزمون می‌تواند قالب امتحانات نهایی باشد
 • هر دانشگاه می‌تواند آزمون ورودی خود را داشته باشد
 • در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد رشته‌های دانشگاهی با معدل پذیرش می‌گیرند و فقط ۱۵ درصد با کنکور است
 • برای حذف این آزمون باید امتحانات دهم، یازدهم و دوازدهم نهایی شوند

"<yoastmark

سخن آخر

آیا کنکور حذف می‌شود؟ بدون شک همه دانش‌آموزان و داوطلبان با این سوال مواجه می‌شوند. اما پاسخ دقیق و واضحی به این سوال هنوز وجود ندارد. دانش‌آموزان حتی در صورت حذف آزمون کنکور نیز باید دروس عمومی و اختصاصی رشته‌های خود را با دقت زیادی مطالعه کنند. اگر قبولی در کنکور به سوابق تحصیلی دانش‌آموز بستگی داشته باشد مطالعه و کسب نمرات بالا از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود.

, ,

61 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • تنها راه مقابله با مافیا و غول کنکور این هست که حداقل 60 درصد دبیرستانهای ایران تبدیل به هنرستان شوند و به همین ترتیب 60 درصد دانشگاه های ایران (دولتی و آزاد) تبدیل به هنرسراهای آموزش شغلی یا هنرورزی یا چیزی شبیه آن شوند.
  واقعا سوال اصلی اینست چرا اصلا اینهمه دانشگاه و دانشجو داریم؟ آیا همه برای تحصیلات عالیه ساخته شده اند؟!!! نتیجه کار این شده که در سالهای اخیر مهندسین زیادی تولید کردیم که حتی یک انتگرال ساده بلد نیستند بگیرند!! چرا؟ چون ظرفیت دانشگاه ها (آزاد و دولتی و پیام نور و غیرانتفاعی و …) را به حدی افزایش دادیم که هرکس ثبت نام کند قبول میشود با هر رتبه ای. بعد از چند سال هم بیکار تحویل جامعه میدهیم که به هیچ دردی نمیخورند بخصوص در رشته های علوم انسانی.
  بسیاری از دانش آموزان به این دلیل به سمت دبیرستان میروند که در مناطق اطراف منزل آنها هنرستان وجود ندارد. برای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال باید در همان دوران هنرستان به آنها شغل یاد داد و آن را در مرحله هنرسراها (به منزله تحصیلات تکمیلی برای هنرستانها) تکمیل کنند. در اینصورت دیگر خودبخود معضل و بساط کلاسها و کتابهای تست زنی و سوالات کنکور و کلاسهای خصوصی جمع میشوند. همه مشاغل برای دریافت مجوز باید دارای تحصیلات هنرستانی و هنرورزی مربوطه باشند مانند نجاری، آرایشگری، تعمیرات موبایل، وسایل برقی و بنایی و برقکاری وتاسیساتی و …. و برای بانوان هم رشته های اشتغال آفرین مربوطه مانند خیاطی و هنرهای دستی و خدمات بهداشتی و …
  حذف فیزیکی کنکور ممکن نیست چراکه دارای نقاط قوتی هم هست مانند ایجاد عدالت آموزشی و رقابت عادلانه در همه نقاط کشور که چنین چیزی در دنیا کم نظیر هست. لذا راه حل، پاک کردن صورت مسئله نیست (حذف کنکور) بلکه ترمیم و تدبیر آن هست (یعنی با کاهش تقاضا بوسیله تبدیل دبیرستانها به هنرستان).

  پاسخ
 • چرا میگین غول کنکور کنکور یا آزمون سنجش فقط عدالت رو برقرار میکنه و ان شا الله که حذف نمیشه

  پاسخ
  • خیلی عادلانس واقعا ???
   شما دلتون خوشه که میگید عادلانس
   ما دوازده سال درس میخونیم بعد میخوان تو ۴ ساعت آزمون خلاصش کنن پس اون دوازده سالی که درس خوندیم چی شد چرا باید تو ۴ ساعت آیندمون مشخص بشه اومدیم و تو اون ۴ ساعت یه اتفاقی افتاد که نتونستیم بهترین خودمون باشیم با اینکه این همه تلاش کردیم

   پاسخ
  • استادا فوق العاده با ارژی هستن

   پاسخ
 • دانش آموز سمپاد
  22 تیر, 1399 6:48 ب.ظ

  بعضی ها چون آقازاده هایشان از پس کنکور بر نمیآیند دنبال حذف کنکور هستند آخر مگر میشود با امتحان نهایی پذیرش کرد سطح سوالات آنقدر پایین است که کلاس اولی هم میتواند آنها را حل کند

  پاسخ
  • شما به جنبه های منفی کنکور هم نگاه کنید اگر روز آزمون یه مشکلی پیش بیاد که نتونی بری کنکور بدی باز هم همین حرف را میزنید
   معلومه که این حرف را نمیزنی چون یکسان هم عقب می افتید
   ضمناً کی میگه سطح سوالات پایینه مگه شما امتحان نهایی دادید که میگید راحته
   در آخر اگر کنکور حذف بشه تمام دانش آموزان خوب درس میخونن که معدل بالا بیارن

   پاسخ
  • شما به استرسش فکر کردی اصلا

   پاسخ
 • کنکور عادلانه ترین راه برای ورود به دانشگاه هستش.من نمیدونم چرا گیریدن به حذف کردنش؟یکی نیست بگه کتابا رو درست و حسابی تالیف کنید باو! والا به جز ی مشت تنبل سوسول کسی راضی نیست به حذف شدن کنکور.

  پاسخ
 • به نظر من کنکور یک ازمون صد در صد برای ورود به دانشگاه است نباید حذف شود چون کنکور اینده ما را تعیین می کند و اقازاده هایی که از کنکور مردود میشوند. توقع حذف کنکور نباشند خودم شخصا با حذف کنکور مخالفم. انشالله همین طور کنکور بماند.

  پاسخ
 • اگه قرار باشه کنکور حذف بشه و ملاک معدل باشه اون وقت تعداد قبولی ها زیاد می شه که دانشگاه ظرفیتشو نداره.مثلا با کنکور احتمال داره از یه کلاس ۱نفر قبول بشه .درصورتی که با معدل احتمال قبولی ۱۰ ال ۱۵ نفر وجود داره.واینکه کسایی تو مدرسه با معلم خصوصی و…معدل بالا می گیرن واگه قرار باشه این با کسی که باهوشه و…یه قبولی داشته باشن اونوقت ناعادلانه اس.وخود اون فرد تو دانشگاه گیر می کنه.
  وهمونطور که بقیه دوستان گفتن دلیل حذف کنکور آقازاده های خنگی هستن که نمی تونن تو کنکور قبول شن.
  ویه دلیل دیگه ام می تونه داشته باشه و اونم اینکه هر چند وقت یه بار این شایعه رو راه می اندازن تا موسسه هایی که تو این زمینه فعالیت دارن بترسن وبیان بهشون رشوه بدن.

  پاسخ
 • دوستانی که میگن امتحانا خیلی راحته و همه قبول میشن اگه بنا به حذف کنکور باشه پس میان تمام دروس 3 سال رو نهایی و سخت میگیرن همینم باعث میشه اگرم کسی رابطه ای با مدیر دبیرستان یا هنرستان داره مدیر نتونه کاری کنه (چون تو نهایی مکان امتحان عوض میشه و دبیر مدرسه سوالارو تعیین نمیکنه و کاملا سوالات یکسان تو کل کشور) پس نباید امتحانای الان رو با امتحانای بعد حذف کنکور مقایسه کرد.
  البته من خودم مخالف حذف کنکورم چون با کنکور ادم 2 سال رو شل میگیره و سال اخر رو بکوب میخونه اما با شرط معدل باید 3 سال رو سخت بخونیم و همه از درس خسته میشن مخصوصا سال اخر.

  پاسخ
  • شما که میگید 2سال را شل میگیره و سال آخر بکوب میخونه با خواندن تو سال آخر به نظرت چه رتبه ای میتونی بیاری

   پاسخ
 • کنکور نباید هیچ گاه حذف شود

  پاسخ
 • کنکور به هیچ عنوان نباید حذف شود یک کلام

  پاسخ
 • وحشتناکترین کار ممکن در حق نظام اموزشی حذف کنکور هست. همین الانشم با سهمیه و هزار تا ماده تبصره یه مشت ادم خنگ وارد بهترین دانشگاها میشن. اگه قرار باشه امتهانات نهایی ملاک باشه که فاجعست. چون اون افرادی که پدرشون یا مادرشون یا اقوامشون در حوزه امتهانی هستن من با چشمای خودم دیدم که یه کاری کردن طرف نمرش ۲۰ بشه

  پاسخ
 • امیرحسین برغمدی
  1 شهریور, 1399 10:53 ب.ظ

  کلا ما از دنیا عقب هستیم. من 4 سال در اتریش زندگی کردم. وقتی در اتریش سر ماه میرسه نصف درامدمون رو مالیات میدیم. ولی تا یورو اخر رو برای خودمون خرج میکنن. در مدارس معلم ها پروفسور هستند. انقدر دانشگاه ها از کیفیت عالی برخوردار هستند که برای دانش اموزان فرقی نمیکنه در کدوم دانشگاه تحصیل میکنند. قبل از اینکه به بچه اموزش بدهند. بچه ها رو پرورش میدن. تربیت و ادب و اخلاق و بخشش و بهداشت بهشون یاد میدن. وقتی میخواهید تو اتریش وارد دانشگاه بشید باهاتون چندین مصاحبه های روانی و اخلاقی انجام میدن و سوابق تحصیلی رو بررسی میکنند و در نهایت یه ازمون ورودی. ما 1000 سال عقب هستیم و اموزش ما از قرون وسطایی بدتره اردتمند شما

  پاسخ
 • کنکور نباید حذف بشه
  حالا اگه توی دو روز برگزار بشه
  روز اول دروس عمومی
  روز دوم دروس اختصاصی
  یکم استرس دانش آموزان بیاد پایین خیلی خوب میشه

  پاسخ
 • تور بقران بگو حذف نکنن

  پاسخ
 • سلام
  خیلی خوبه محصولات حرف اخر اگه میتونید بخرید

  پاسخ
 • سلام
  خیلی خوبه محصولات حرف اخر اگه میتونید بخرید

  پاسخ
 • باید حذف بشه این امتحان مردم چرا نمیخوان یه بدبختی که نمیتونه ازش عبور کنه بره دانشگاه درس بخونه اگه بنا به این اقازاده ها قبول نشن عزیز من اونا اصلا ایران نیستن یکم به فکر هم نوع خود باشید،این دولت بدنیست ما مردم بد و بی فکر هستیم و دوست داریم تو هرزمینه ای همدیگر رو نابود کنیم.

  پاسخ
 • سلام بچه ها خودتونو درگیرش نکنین کنکور ب هیچ عنوان حذف نمی شه فقط ب فکر کنکورتون باشین و درضمن می خوام بگم خودتونو با چرت و پرتایی ک بعضی معلما می گن سرگرم نکنین و ب نمره اهمیت ندین فقط و فقط تست بزنین .حرف اخرم عالیه اگه واقعا مشگب دارین بخرینش?

  پاسخ
 • لطفاً هرچه سریعتر کنکور را حذف کنید ممنون.

  پاسخ
 • من مخالف حذف کنکورم
  خیلی هم خوبه
  این راه هایی که پیشنهاد میدن اصلا اونایی که بعد چند سال دوباره میخوان کنکور بدن رو در نظر میگیرن

  پاسخ
 • به نظر من باز بی عدالتی به وجود میاد مثلا مدرسه ای دبیرانش بسیار سخت گیرن اما سطح سواد بالاتره اما مدرسه ی دیگه همه ۲۰ میگیرن

  پاسخ
  • انتشارات حرف آخر
   25 آذر, 1399 1:25 ب.ظ

   فعلا تا زمانی که راه‌حل خوبی وجود نداشته باشه کنکور حذف نمیشه دوست عزیز

   پاسخ
  • دوست عزیز گفتن باید امتحانات سه سال را نهایی کنن یعنی سوالات باید سراسری باشع و امتحانات در یک مرکز اصلاح شوند اونوقتمدرسه ای که تیز با اون یکی مدارس برابر میشه.

   پاسخ
 • من کلا با حذف کنکور مخالفم چون که اگه بخوان امتحان سه سالو به صورت نهایی برگزار کنن خیلی ها با رشوه و خرید سوالات میتونن قبول بشن و وارد بهترین دانشگاه بشن درسته که کنکور سراسری فشار روانی رو به بچه ها ایجاد میکنه اما خوب بعد از تلاشی که آدم میکنه واقعا خوشحال میشه از تلاشی که کرده

  پاسخ
 • کنکور نباید حذف بشه !
  یکی مثله من تا قبل از کلاس های مجازی ، معدلم بالای نوزده و نیم بود اما از وقتی که کلاس ها مجازی شد ، من معدلم رسیده به پونزده .
  با شرط معدل و این حرفها امثال من بیچاره میشن .
  اینا هر کاری که میخوان بکنن نمیتونن توش عدالت رو اجرا کنن !

  پاسخ
  • انتشارات حرف آخر
   25 آذر, 1399 1:24 ب.ظ

   دوست عزیز بدون استرس به مطالعه ادامه بدین فعلا کنکور حذف نشده و برگزار میشه

   پاسخ
 • اگر کنکور حذف بشه سواد علمی جامعه به خطر می افتد.

  پاسخ
 • اگر کنکور حذف بشه سواد علمی جامعه به خطر می افتد.

  پاسخ
 • مبین یاری
  22 آذر, 1399 12:28 ب.ظ

  به نظر من البته با احترام به نظر همه کنکور نباید حذف بشه اینکه میگن کنکور باید حذف بشه اشتباهه به نظرم اگر این قضیه سهمیه فرزند شهید ، جانبازو… حذف کنن و فساد رو از دامان کنکور پاک کنن خیلی هم عالی است و آزمون استانداردی برای شناسایی افراد لایق برای تحصیل در دانشگاه هست مشکل کنکور فسادش و سهمیه ها هست که افراد بی سواد رو وارد دانشگاه میکنن

  پاسخ
  • انتشارات حرف آخر
   25 آذر, 1399 1:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز فعلا کنکور برگزار میشه و خبری قطغی در مورد حذفش نیست ?

   پاسخ
 • به نظر منم این عادلانه نیست که کنکور حذف بشه
  چون با حذف کنکور و ملاک قرار دادن نمرات خیلیا مثلا سال دهم و خوب نخوندن و معدل هاشون پایینه با این اوضاع به نظرم کنکور باشه بهتره

  پاسخ
  • انتشارات حرف آخر
   25 آذر, 1399 1:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز نگران نباشین فعلا که خبری قطعی در مورد حذف کنکور نیست

   پاسخ
 • کنکور نبایدحذف شه

  پاسخ
 • من خعلی میترسم رشته ای ک میخوام در نیام
  میترسم نتونم خوب درس بخونم
  میترسم زده شم
  ولی هدفم واقعا دندونپزشکیع
  و کنکور برام عین یه کابوسه ولی اگه نشد امکان تلاش دوبارع هس و میترسم ک نتونم تا جایی ک میتونم بخونم

  پاسخ
 • خواهش می کنم بله خیر بگویید کنکور حذف می شود سال ۱۴۰۲

  پاسخ
 • مشاوره هاتون خیلی عالین خیلی خیلی ممنون از همه کسایی که سعی میکنن تا راه رو برای ما هموار کنن

  پاسخ
 • بابا کنکور قابل حذف نیست، هیچ جایگزینی هم نداره، تنها راه عادلانه همین کنکوره، چرا مسئولین وزارت علوم و سنجش هرسال میان شایعه میکنن میخواد حذف بشه
  اصلا قابل حذف نیست

  پاسخ
  • همه می دونن که اگر ایران بخواد به پیشرفت خودش در هر زمینه ای ادامه بده ، باید کسانی بیان که واقعا تلاش کرده باشند . کنکور بهترین راه برای سنجش این آدم ها است . به هیچ چیز نگاه نکنید ، همین که دو کشور پیشرفته جهان مانند چین و کره جنوبی کنکور دارند یعنی کنکور چیز بدی نیست و باعث پیشرفت می شود ، بنابر این حذف کنکور کاری کاملا اشتباه است . هرکس که نمیتونه کنکور بده ، به رشته های آزاد مراجعه کنه ولی برای ورود به بهترین رشته و دانشگاه ، باید تلاش زیادی انجام داد . کنکور نباید حذف شود.

   پاسخ
 • همه می دونن که اگر ایران بخواد به پیشرفت خودش در هر زمینه ای ادامه بده ، باید کسانی بیان که واقعا تلاش کرده باشند . کنکور بهترین راه برای سنجش این آدم ها است . به هیچ چیز نگاه نکنید ، همین که دو کشور پیشرفته جهان مانند چین و کره جنوبی کنکور دارند یعنی کنکور چیز بدی نیست و باعث پیشرفت می شود ، بنابر این حذف کنکور کاری کاملا اشتباه است . هرکس که نمیتونه کنکور بده ، به رشته های آزاد مراجعه کنه ولی برای ورود به بهترین رشته و دانشگاه ، باید تلاش زیادی انجام داد . کنکور نباید حذف شود.

  پاسخ
 • یه سمپادی
  2 اسفند, 1399 2:03 ب.ظ

  به نظر من کنکور باید حذف بشه! یا حداقل فقط از یک سال آخر امتحان گرفته بشه. چرا یک نوجوون توی این سن باید انقد فشار روش باشه؟؟ سالانه اسم افراد زیادی رو می شنویم که به خاطر کنکور خودکشی کردن! چرا باید یک نوجوون که تازه اول زندگیشه رو تا جایی بهش فشار وارد کنن تا خودکشی کنه؟؟؟ مردم کشور های دیگه هم به دانشگاه وارد میشن ولی نه با این همه فشار و بدبختی و خودکشی!! من خودم سمپادیم، نه اقا زادم، نه چیزی مثلش و این نظرمه!! سطح علم بالا؟؟؟ گذشته از اینکه خیلی از درسامون تو هیچ جا به درمون نمی خوره باید بگم که دادن درس زندگی توی این سن خیلی بیشتر مفیده!!! به ما چی یاد دادن از زندگی؟ همینه که مردم ایران یه مشت افسرده ان ( ایران رتبه ۲ افسرده ترین کشور ها) همینه که کلی اتفاقات وحشتناک و دردناک روزانه توی این کشور اتفاق میفته، همینه که مردم اندازه ی یه عدس فرهنگ ندارن!!! پسر خاله من علامه ۱ می رفت و همیشه جز ۳ رتبه اول مدرسه بود اما سال آخر نکشید و درس نخوند، چون دیگه نمی کشید، یه مدتی افسرده شده بود، واقعا نمی فهمید چی کار دارین میکنین با روحیه نوجوونا؟؟؟؟ با اون سهمیه ها که دیگه نور علی نور شدهههه!! انتخاب بر اساس علم و دانش؟؟؟ ببخشید ولی نصف دانشگاه ها یه مشت بی سوادن که با سهمیه و پارتی وارد شدن!! من پسر خالم دانشجوی داروسازی دانشگاه تهرانه و این موضوع رو شخصا تایید کرد! ببخشید ولی یک حقیقته کشور ما خیلی عقبه از همه نظر!کاشکی یکم درست فک کنیم!! البته می دونم خیلی ها شعور درک چیزایی که میگم رو ندارن و این یه واقعیته

  پاسخ
 • جزوه ها بی نقص هستن

  پاسخ
 • لعنت که بخواد کنکور حذف بشه
  با توجه به شرایط فعلی کنکور بهترین راه برای رسیدن به رشته های تاپ است
  اگه کنکور رو بردارن دیگه کسی از قشر پایین نمیتونه کسی بشه برای خودش
  تا الان هم برای ۸۵ درصد رشته ها کنکور نیازی نیس
  ولی برا رشتا های بدرد بخور باید کنکور باشه
  واقعا متاسفم برا این مردم که میخوان کنکور برا رشته های پزشکی و … حذف بشه واقعا متاسفم

  پاسخ
 • به نظرم حذف شه بهتره استرس وسلامتي بچه ها در خطره چراا درك نداريد???

  پاسخ
 • سلام ببخشید،کسانی ک میخوان از یک رشته دیگه کنکور بدن،اگه کنکور حذف بشه باید چیکار کنن،بنظرتون سال۱۴۰۱ هم کنکور هست؟،بنظرم باید اعلام کنن،تا کسانی ک از رشته های دیگه کنکور میدن تکلیفشونو بدونن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.