بهترین منابع کنکور تجربی 1400

 1. حرف آخر
 2. مشاوره کنکور
 3. بهترین منابع کنکور تجربی 1400
15 دیدگاه

بهترین منابع کنکور 1400 چیست ؟ مهم‌ترین عامل برای موفقیت در کنکور، آشنایی با منابع کنکور است. دانش‌آموزانی که برای سال 1400 آماده کنکور می‌شوند باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهند. یکی از مشکلاتی که تمام دانش‌آموزان با آن مواجه می‌شوند اطلاعات در مورد منابع کنکور است. داوطلبان در کنکور 1400 از منابع درسی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم استفاده می‌کنند. انگیزه و برنامه دقیق در کنار منابع مناسب می‌تواند به دانش‌آموزان در قبولی کنکور کمک زیادی کند. با توجه به اهمیت منابع کنکور، ما در این مطلب بهترین منابع کنکور را برای سال 1400 معرفی می‌کنیم.

بهترین منابع کنکور رشته تجربی در سال 1400 چیست ؟

همه داوطلبان کنکور باید منابع مناسب و برنامه دقیق داشته باشند. یکی از نکاتی که دانش‌آموزان باید به آن توجه زیادی کنند انتخاب منابع است. بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور برای موفقیت بیشتر از منابع معتبر و مهم استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب به بررسی بهترین منابع کنکور دروس عمومی و دروس اختصاصی رشته تجربی می پردازیم .

بهترین منابع کنکور دروس عمومی

دانش‌آموزان و داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور 1400 را دارند باید در ابتدا منابع کنکور عمومی را مطالعه کنند. مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق این منابع، بهترین راه برای رسیده به هدف است. منابع کنکور عمومی 1400 به شرح زیر هستند:

1- ادبیات فارسی

یکی از مهم‌ترین دروس کنکور عمومی، ادبیات فارسی است. سوالات درس ادبیات 25 عدد است. دانش‌آموزان و داوطلبان باید به این سوالات در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ دهند. این سوالات شامل یادگیری املاء، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات، زبان فارسی و قرابت معنایی است. معمولا سوالات ادبیات فارسی به صورت زیر است:

 • 2 سوال از بحث املاء
 • 5 سوال از بخش دستور زبان
 • 3 سوال از بخش معنای لغات
 • 3 سوال از بخش تاریخ ادبیات
 • 9 سوال از بخش قرابت معنایی
 • 3 سوال از بخش آرایه‌های ادبی

ادبیات فارسی در کنکور ضریب 4 را دارد. یکی از بهترین منابع کنکور برای ادبیات فارسی پکیج‌های حرف آخر برای این درس است. اگر می‌خواهید در یک بازه‌ی 100 روزه ادبیات فارسی را به راحتی یاد بگیرید به سراغ پکیج ادبیات 6040 بروید. منابع کنکور این درس به صورت زیر است:

 • ادبیات فارسی 1: پایه دهم
 • ادبیات فارسی 2: پایه یازدهم
 • ادبیات فارسی 3: پایه دوازدهم

2- عربی

یکی دیگر از دروس کنکور، درس عربی است. بدون شک این درس یکی از سخت‌ترین دروس کنکور عمومی است. سوالات درس عربی در کنکور 25 سوال دارد. این درس با داشتن ضریب 2 نسبت به سایر درس‌های عمومی ضریب کمتری دارد. سوالات عربی در کنکور شامل بخش ترجمه با 8 سوال، بخش درک مطلب با 9 سوال و بخش قواعد با 8 سوال است.

یکی از بهترین منابع کنکور برای این درس، عربی جامع استاد محمد واعضی است. دانش‌آموزان با استفاده از پکیج عربی جامع به راحتی سوالات این درس را در کنکور پاسخ می‌دهند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد عربی حرف آخر مراجعه کنید. منابع درس عربی در کنکور به صورت زیر است:

 • عربی 1: پایه دهم
 • عربی 2: پایه یازدهم
 • عربی 3: پایه دوازدهم
آشنایی با بهترین منابع کنکور برای قبولی در رشته تجربی در سال 1400

3- دین و زندگی (فرهنگ و معارف اسلامی)

دین و زندگی یا فرهنگ و معرف اسلامی یکی دیگر از دروس عمومی کنکور است. این درس بعد از عربی ضریب بالایی در کنکور دارد. فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب 3 اهمیت ویژه‌ای در دروس عمومی دارد. سوالات این درس در کنکور 25 عدد است. اگر دانش‌آموزان این درس را به شیوه جدید و مفهومی مطالعه کنند موفقیت بیشتری به دست می‌آورند. معمولا سوالات این درس از پایه دهم 9 سوال، پایه یازدهم 8 سوال و پایه دوازدهم 8 سوال است (تعداد سوالات مربوط به کنکور سال 1398 است).

بدون شک یکی از بهترین منابع کنکور عمومی برای درس دین و زندگی، پکیج دین و زندگی حرف آخر است. دانش‌آموزان و داوطلبان با استفاده از این منابع می‌توانند به راحتی سوالات درس دین و زندگی در کنکور را حل کنند. شما می‌توانید با استفاده از این پکیج مفاهیم دین و زندگی را به صورت بلندمدت در ذهن خود ثبت کنید. بررسی دقیق بودجه‌بندی دین و زندگی قبل از برنامه‌ریزی و مطالعه می‌تواند برای شما مفید باشد.

 • دین و زندگی 1: پایه دهم
 • دین و زندگی 2: پایه یازدهم
 • دین و زندگی 3: پایه دوازدهم

4- زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی دیگر از دروس عمومی کنکور تجربی است. این درس ضریب 2 دارد و نسبت به سایر درس‌ها آسان تر است. زبان انگلیسی به نحوی درس مشترک ما بین تمامی رشته‌های کنکور است. سوالات این درس 25 عدد است. زبان انگلیسیی بخش‌های مختلفی در کنکور دارد. سوالات این درس از درک مطلب، واژگان، کلوز تست و گرامر تشکیل شده است.

درک مطلب معمولا شامل 8 الی 10 تست است. این قسمت شامل متن‌های انگلیسی است. داوطلبان سوالات را می‌خوانند و به آن‌ها پاسخ می‌دهند. قسمت واژگان یا لغات شامل 6 الی 7 تست است. بخش کلوز تست، شامل یک متن ناقص است و داوطلبان باید قسمت‌های خالی متن را پر کنند. این قسمت نیز معمولا 5 تست دارد. بخش آخر که مربوط به گرامر زبان انگلیسی است از 3 الی 4 تست تشکیل شده است.

خب به نظر شما بهترین منابع کنکور عمومی برای زبان چه کتاب یا پکیجی است؟ حرف آخر زبان‌های انگلیسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را به صورت کامل و جامع برای دانش‌آموزان و داوطلبان آماده کرده است. داوطلبان با خرید زبان انگلیسی جامع حرف آخر می‌توانند از تدریس استاد مجتبی محمودی بهرمند شوند.

بهترین منابع کنکور دروس تخصصی رشته تجربی

1) زمین‌شناسی

یکی از دروسی که معمولا داوطلبان توجه زیادی در کنکور تجربی به آن نمی‌کنند زمین‌شناسی است. دانش‌آموزانی که قصد قبولی در رشته‌های پزشکی را دارند در جلسه کنکور به سوالات این درس پاسخ نمی‌‌دهند. داوطلبانی که به دنبال قبولی در رشته داروسازی هستند بیشتر به این درس اهمیت می‌دهند. اما این نکته را فراموش نکنید که زمین‌شناسی برای داروسازی نیز ضریب 1 را دارد. دانش‌آموزان با مطالعه دقیق و مفهومی این درس به راحتی می‌توانند سوالات را در کنکور پاسخ دهند.

 • زمین‌شناسی پایه یازدهم

2) ریاضیات

یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین دروس در کنکور تجربی، ریاضیات است. دانش‌آموزانی که به دنبال تحصیل در بهترین رشته‌های تجربی در دانشگاه هستند باید به سوالات این درس توجه زیادی کنند. سوالات این درس معمولا شامل بخش‌های مشتق و کاربرد آن، هندسه، تابع، آمار، احتمال، مثلثات، انتگرال، دستگاه معادلات و … است. به نظر شما بهترین منبع برای درس ریاضی در کنکور تجربی چیست؟ استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی یک پکیج کامل ریاضی برای رشته تجربی در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌دهند. اگر به دنبال بهترین منابع کنکور تجربی برای رشته ریاضی هستید بدون شک باید از این پکیج استفاده کنید.

 • ریاضی 1: پایه دهم
 • ریاضی 2: پایه یازدهم
 • ریاضی 3: پایه دوازدهم

بهترین منابع کنکور

3) زیست‌شناسی

زیست‌شناسی یکی از مهم‌ترین دروس کنکور تجربی است و ضریب بسیار بالایی در کنکور دارد. ضریب این درس 4 است و نقش مهمی در قبولی دانش‌آموزان دارد. داوطلبان باید اهمیت بیشتری به این درس در کنکور تجربی بدهند. در این قسمت به عنوان منبع برای درس زیست‌شناسی دو پکیج معرفی می‌کنیم.

اولین پکیج برای داوطلبانی است که فرصت کمی برای مطالعه درس زیست‌شناسی دارند. زیست‌شناسی 6040 تمامی مباحث مهم زیست‌شناسی را در یک بازه مشخص در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌دهد. یادگیری زیست‌شناسی به طور مفهومی و عمیق نتیجه بسیار مثبتی در کنکور تجربی خواهد داشت. این پکیج توسط رضا شعبانی و محمد شکری تدریس می‌شود.

دومین منبع برای درس زیست‌شناسی، پکیج کامل زیست‌شناسی نظام جدید است. این پکیج که توسط استاد رضا شعبانی تدریس شده است کامل‌ترین منبع برای درس زیست‌شناسی است. این پکیج شامل 120 ساعت تدریس درس زیست‌شناسی همراه با حل تست است. اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را در کنکور داشته باشید بهتر است به سراغ این پکیج بروید.

 • زیست‌شناسی 1: پایه دهم
 • زیست‌شناسی 2: پایه یازدهم
 • زیست‌شناسی 3: پایه دوازدهم

4) فیزیک

درس فیزیک در دو کنکور ریاضی و تجربی مشترک است. این درس مانند ریاضی از سخت‌ترین دروس کنکور تجربی است. در کنکور تجربی درس فیزیک ضریب 2 دارد.  اکثر دانش‌آموزان به این درس اهمیت زیادی نمی‌دهند زیرا به نظر آن‌ها ضریب پایینی دارد. اما این طرز فکر بسیار اشتباه است. دانش‌آموزانی که در کنکور به سوالات این درس پاسخ می‌دهند شانس بیشتری نسبت به سایر داوطلبان برای قبولی در کنکور دارند.

تعداد سوالات این درس در کنکور تجربی 30 سوال است. مدت زمان پاسخگویی به این سوالات نیز 37 دقیقه است. دانش‌آموزانی که به دنبال بهترین نتیجه در این درس هستند به سراغ پکیج‌های متنوع فیزیک حرف آخر می‌روند. تنوع در این پکیج‌ها به قدری زیاد و متنوع است که شما به راحتی یک منبع برای خود انتخاب می‌کنید.

 • فیزیک 1: پایه دهم
 • فیزیک 2: پایه یازدهم
 • فیزیک 3: پایه دوازدهم
بهترین منابع کنکور
آشنایی با بهترین منابع کنکور برای قبولی در رشته تجربی در سال 1400

5) شیمی

درس شیمی نیز یکی دیگر از دروس مشترک بین کنکور تجربی و کنکور ریاضی است. آخرین سوال دفترچه کنکور تجربی درس شیمی است. سوالات این درس 35 عدد است. استاد شیروانی یکی از اساتید برجسته درس شیمی یک پکیج کامل در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. بدون شک یکی از بهترین منابع کنکور تجربی برای درس شیمی، پکیج کامل شیمی نظام جدید حرف آخر است. شما می‌توانید با تهیه این پکیج تمامی مفاهیم شیمی را به طور کامل یاد بگیرید و به تست‌های کنکور به بهترین شکل پاسخ دهید. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور تجربی 1400 با مراجعه به این لینک می‌توانند اطلاعات این پکیج را مطالعه کنند.

 • شیمی 1: پایه دهم
 • شیمی 2: پایه یازدهم
 • شیمی 3: پایه دوازدهم

سوالات متداول در مورد کنکور 1400

1- آیا منابع کنکور 1400 به صورت نظام قدیم و نظام جدید خواهند بود؟

خیر – آزمون سراسری 1400 صرفا بر اساس منابع نظام جدید طراحی خواهد شد.

 • تمامی داوطلبان و دانش‌آموزان در کنکور نظام جدید شرکت خواهند کرد.
 • طبقه‌بندی کنکور بر حسب نظام جدید و نظام قدیم از بین خواهد رفت.

2- بهترین منبع کنکور کدام است؟ کتاب یا دی وی دی؟

هر کدام از این منابع مزیت های خود را دارند.

 • در پکیج های حرف آخر غالبا در کنار هر دی وی دی، کتاب همراه نیز که توسط استاد مربوطه تدوین شده است در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.
 • شما زمانی‌که از پکیج‌های حرف آخر استفاده می‌کنید دیگر نیازی به منابع دیگر ندارید.

3- تاریخ برگزاری کنکور 1400 چه زمانی می‌باشد؟

 • با توجه به شرایط خاص کرونا، کنکور 1399 احتمالا در اوایل مرداد ماه برگزار می شود.
 • اما به احتمال زیاد کنکور 1400 مانند سنوات گذشته در تیر ماه برگزار خواهد شد.

بهترین منابع کنکور یکی از عوامل مهم در راستای رسیدن به موفقیت در کنکور است. موسسه حرف آخر بهترین پکیج‌های کنکور را در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور قرار می‌دهد. اگر به دنبال موفقیت در کنکور تجربی 1400 هستید از پکیج‌های این موسسه استفاده کنید. مشاورین موسسه حرف آخر در هر زمانی آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان و دانش‌آموزان هستند. مطالعه بهترین منابع کنکور به دانش‎‌آموزان کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون کنکور شرکت کنند.

, , , ,

15 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • باسلام من دیپام تجربی نظام قدیمم معدل کتبی سومم ۱۸/۸۰وپیش دانشگاهی ۱۹/۳۳ شده تا به امروز تاثیر معدل درکنکور ۱۴۰۰مشخص نشده ولی حسب تجربیات شمابه چه سمتی هستش مثبت یا قطعی؟واگر تاثیر معدل قطعی باشه با درصد های بالا میتونم معدلم رو جبران کنم ؟تا الان ترمیم معدل شرکت نکردم واین موضوع که اگر تاثیر معدل قطعی بشه معدل زیر ۱۹نمیتونه رشته تاپ قبول بشه واقعیت داره ؟بابت راهنمایی تون ممنونم

  پاسخ
 • هنوز تکلیف کنکور ۱۴۰۰ واسه نظام جدید معلوم نیس که برگزار بشه یا نشه

  پاسخ
 • هنوز تکلیف کنکور ۱۴۰۰ واسه نظام جدید معلوم نیس که برگزار بشه یا نشه

  پاسخ
 • خیلی خوبه حرف اخر

  پاسخ
 • خیلی عالی??

  پاسخ
 • سلام …
  رشته انسانی نظام قدیم هستم آخرین کنکوری که شرکت کردم به سال 1388 بر میگرده ، آیا میتونم برا کنکور ریاضی و فنی شرکت کنم

  پاسخ
 • دوستان من پکیج ۶۰۴۰ رو دارم
  ولی اصلا نمیتونم پیش برم
  با دیدن دی وی دی خسته میشم
  شما چیکار میکنید
  چ راهکاری دارین چجوری با دی وی دی درس میخونین
  من واقعا نیاز دارم
  خواهشا جواب بدین

  پاسخ
 • به نظرم حرف اخر واقعا حرف اخر رو میرنه
  و خیلییی خوشحالم که در اول راه با این موسسه آشنا شدم?
  ❤❤❤??

  پاسخ
 • سیدسعیدحسینی طیب
  2 شهریور, 1399 8:51 ب.ظ

  سلام من دی وی های حرف اخرروباموسسه های دیگه بررسی کردم بچه هابخداحرف اخربهتره اشتباه نکنید

  پاسخ
 • سلام،
  من بخوام کنکور تجربی بدم،باید کدام پکیج رو تهیه کنم؟بعضی هاش نوشته مثلا زیست جامع،،،بعضی هاش زیست دهم،یازدهم،با دوازدهم،،،
  باید جامع بخرم یا اون سه تا رو جدا جدا

  پاسخ
 • سلام واقعا حرف آخر عالیه شک نکنید من با موسسه دیگه بودم مثل حرف آخر نیست حرف آخر تک تکه واقعا
  از زیست شناسی بگیر تا تخصصی و عمومی چه رشته ریاضی چه تجربی عالیه
  تشکر از آقای منتظری و آقای کامیار و آقای شیروانی و تمام معلم های حرف آخر عزیز

  پاسخ
 • سلام واقعا حرف آخر عالیه شک نکنید من با موسسه دیگه بودم مثل حرف آخر نیست حرف آخر تک تکه واقعا
  از زیست شناسی بگیر تا تخصصی و عمومی چه رشته ریاضی چه تجربی عالیه
  تشکر از آقای منتظری و آقای کامیار و آقای شیروانی و تمام معلم های حرف آخر عزیز

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست