کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های علمی در کشور است که با توجه به قوانین خاص سازمان سنجش و آموزش در کشور برگزار می‌شود. داوطلبان و دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور باید کتاب‌های دوره متوسطه دوم را به خوبی و با دقت زیادی مطالعه کنند. اما تنها مطالعه کتاب درسی به داوطلبان در این مسیر دشوار و پرچالش کمک نمی‌کند! استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب نقش بسیار مهمی در یادگیری و درک مفاهیم درسی دارد. شاید این سوال برای بسیاری از داوطلبان پیش آید که بهترین منابع کنکور چیست؟ بدون شک اکثر داوطلبان به دنبال پاسخ این سوال هستند، اما به نظر شما بهترین منابع کنکور چه منابعی هستند؟ این منابع چه امکانات و ویژگی‌هایی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند؟ پاسخ تمامی این سوال‌ها برای داوطلبان و دانش‌آموزان بسیار مهم و حیاتی هستند و پاسخگویی به این سوالات مسیر داوطلبان را در موفقیت کنکور هموارتر می‌کند.

هر داوطلبی برای رسیدن به موفقیت در کنکور سراسری به سه فاکتور مهم یعنی بهترین منابع کنکور، برنامه‌ریزی مناسب و تلاش زیاد نیاز دارد. برخی از داوطلبان ده‌ها منبع کنکور را به صورت جداگانه برای کنکور مطالعه می‌کنند. این کار بسیار اشتباه است و به نحوی داوطلبان را در این مسیر گیج و سردرگم می‌کند. بنابراین داوطلبان برای موفقیت در کنکور سراسری به ده‌ها منبع مختلف نیاز ندارند. آن‌ها کافیست کتاب‌های درسی خود را با دقت زیادی مطالعه کنند و از یک یا دو منبع مناسب برای تسلط بیشتر بر مطالب درسی استفاده کنند. سوال اصلی این مطلب در مورد بهترین منابع کنکور است. بهترین منابع کنکور تجربی، ریاضی و انسانی چه منابعی هستند؟ تیم محتوای حرف آخر در این مطلب بهترین منابع کنکور را برای هر سه گروه آزمایشی به داوطلبان معرفی می‌کند تا آن‌ها با اطلاعات بیشتری به سراغ انتخاب منابع کنکور بروند.

بهترین منابع کنکور

بهترین منابع برای امتحانات نهایی دوازدهم

همان طور که تمامی داوطلبان و دانش‌آموزان مطلع هستند، سازمان سنجش و آموزش در یک اطلاعیه تغییرات کنکور را در سال جدید اعلام کرده است. این بدین معنی است که کنکور سال 1402 همانند کنکور سالیان اخیر برگزار نخواهد شد. یکی از مهم‎‌ترین تغییرات کنکور 1402 حذف دروس عمومی از کنکور سراسری است. این بدین معنی است که داوطلبان در کنکور سراسری به سوالات دفترچه عمومی پاسخ نخواهد داد. اما این بدین معنی نیست که داوطلبان دیگر نباید دروس عمومی را مطالعه کنند. دروس عمومی بر روی سوابق آموزشی و نمرات داوطلبان تاثیر دارند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که دروس عمومی از دفترچه عمومی حذف شدند و داوطلبان باید این دروس را برای سوابق آموزشی خود به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند.

داوطلبان با توجه به تغییرات کنکور 1402 باید دروس عمومی را در طول دوران تحصیل خود مطالعه کنند. دروس عمومی تاثیر مستقیمی بر روی سوابق تحصیلی داوطلبان دارند. بنابراین داوطلبان باید با دقت زیادی این دروس را مطالعه کنند. مهم‌ترین سوالی که در این بخش به ذهن داوطلبان می‌آید در مورد بهترین منابع کنکور عمومی است! بهترین منابع کنکور عمومی چه منابعی هستند؟ موسسه آموزشی حرف آخر با توجه به تغییرات جدید کنکور، پکیج‌های آموزشی خود را با آخرین تغییرات کنکور بروزرسانی کرده است. این موسسه برای چهار درس عمومی در کنکور سراسری چهار پکیج تشریحی آماده کرده است. این بدین معنی است که موسسه آموزشی حرف آخر دروس عمومی را در طول دوران تحصیل به بهترین شکل به داوطلبان آموزش می‌دهد. شما می‌توانید در قسمت زیر با بهترین منابع کنکور برای دروس عمومی بیشتر آشنا شوید:

1) درس ادبیات فارسی

همان طور که در قسمت بالا توضیح دادیم بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش دروس عمومی از دفترچه عمومی در کنکور سراسری حذف شدند. این بدین معنی است که داوطلبان در کنکور سراسری تنها به سوالات دروس تخصصی پاسخ خواهند داد. اما این بدین معنی است که داوطلبان دیگر نباید دروس عمومی را مطالعه کنند؟ داوطلبان باید دروس عمومی را برای افزایش نمرات نهایی خود مطالعه کنند، زیرا سوابق تحصیلی و نمرات امتحانات نهایی تاثیر قطعی در نتیجه کنکور دارد. داوطلبان برای امتحانات نهایی باید چهار درس عمومی را مطالعه کنند. یکی از این دروس عمومی، درس ادبیات فارسی است. بسیاری از داوطلبان به دنبال بهترین منابع کنکور عمومی و درس ادبیات هستند. ما با خیال راحت پکیج ادبیات فارسی تشریحی حرف آخر را به داوطلبان عزیز معرفی می‌کنیم.

داوطلبانی که به دنبال کسب یک نمره مناسب در درس ادبیات فارسی برای کنکور سراسری هستند باید برای امتحانات نهایی دوازدهم به خوبی آماده شوند. درس ادبیات فارسی یک درس عمومی با ماهیت حفظی و مفهومی است. این بدین معنی است که داوطلبان برای کسب یک نمره بالا در امتحانات نهایی دوازدهم باید برخی از مفاهیم ادبیات فارسی را حفظ کنند و سایر موارد را با دقت زیادی یاد بگیرند. در حالت کلی می‌توان سوالات درس ادبیات فارسی در امتحانات نهایی دوازدهم را به قسمت‌های مختلفی مانند لغات، بخش املا، قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی و تاریخ ادبیات فارسی تقسیم کرد. این بدین معنی است که داوطلبان باید برای پاسخگویی به سوالات، مهارت‌های زیادی داشته باشند.

معرفی بهترین منبع برای مطالعه درس ادبیات

پکیج ادبیات فارسی تشریحی حرف آخر یکی از کامل‌ترین و بهترین پکیج‌های ادبیات فارسی در کشور است که برای امتحانات نهایی دوازدهم داوطلبان آماده شده است. این پکیج دارای کلاس رفع اشکال و تمرین به همراه کارگاه شب امتحان است. مدرس این پکیج منحصربه‌فرد استاد محسن منتظری و مهرداد مشایخی است. به این نکته توجه داشته باشید که استاد محسن منتظری در این پکیج تمامی مفاهیم ادبیات را برای امتحانات نهایی دوازدهم به داوطلبان آموزش می‌دهد. پکیج ادبیات فارسی تشریحی حرف آخر برای تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی مناسب است و تمامی داوطلبان با خیال راحت می‌توانند از این پکیج برای یادگیری درس ادبیات استفاده کنند. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج ادبیات فارسی تشریحی حرف آخر آشنا شوید:

ویژگی‌های پکیج ادبیات فارسی تشریحی حرف آخر

 • تدریس توسط بهترین استاد ادبیات کشور یعنی استاد محسن منتظری
 • آموزش تمامی مفاهیم و مطالب کتاب درسی برای موفقیت در امتحانات نهایی دوازدهم
 • دارای کلاس آنلاین رفع اشکال
 • استفاده از تمرین به همراه کارگاه شب امتحان
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر مفاهیم
 • استفاده از شخصیت پردازی برای آموزش بهتر لغات ادبیات فارسی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی
 • آموزش درس ادبیات فارسی برای امتحانات نهایی دوازدهم به ساده‌ترین و آسان‌ترین روش‌های ممکن
 • استفاده از الگوهای کاربردی و روش‌های خاص
 • دسته‌بندی تمامی مفاهیم ادبیات فارسی برای آموزش بهتر داوطلبان
 • استفاده از پویانمایی‌های داستانی و شخصیت‌پردازی برای افزایش ماندگاری لغات و املای کلمات در ذهن
 • آموزش لغات به صورت انیمیشن و با استفاده از تصاویر
 • آموزش مبحث آرایه‌های ادبی با سیستم ابتکاری قفل گذاری
 • تدریس همزمان مبحث املا در کنار مبحث واژگان
 • آموزش الگوی تجزیه و تناظر برای سوالات مشکل
 • حل سوالات مشکل ادبیات فارسی در امتحانات نهایی دوازدهم
 • آموزش مبحث آرایه‌های ادبی با الگوهای سریع و داستانی و شاه کلیدهای جذاب

2) درس عربی

زمانی‌که خبر حذف دروس عمومی در کنکور سراسری اطلاع‌رسانی شد، بسیاری از داوطلبان از این خبر خوشحال شدند. البته دلیل خوشحالی این داوطلبان حذف درس عربی از کنکور سراسری است. اما یک خبر نسبتا بد برای تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی داریم. درس عربی از دفترچه عمومی کنکور حذف شده است، اما نمره آن همچنان بر نمره نهایی داوطلبان در کنکور تاثیر دارد. بنابراین داوطلبان تحت هر شرایطی باید مطالعه درس عربی را در اولویت خود قرار دهند. این بدین معنی است که داوطلبان باید خود را به بهترین شکل ممکن برای امتحانات نهایی دوازدهم آماده کنند. نمرات امتحانات نهایی دوازدهم تاثیر قطعی بر نتایج کنکور دارد. بنابراین تمامی دروس عمومی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

اگر از داوطلبان تمامی گروه‌های آزمایشی سوال کنید که کدام درس عمومی برای آن‌ها دشوارتر از بقیه است، بدون شک تمامی داوطلبان به درس عربی اشاره می‌کنند. درس عربی یک درس دشوار و پرچالش در کنکور سراسری است. این درس داوطلبان را با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌کند و معمولا پاسخگویی به سوالات آن برای داوطلبان دشوار است. سوالات درس عربی را می‌توان به قسمت‌های مختلفی مانند بخش‌های ترجمه و مفاهیم، مفهوم لغات، متن و درک مطلب، تحلیل صرفی، حرکت گذاری، جمع مکسر، متضاد و مترادف و مهم‌ترین بخش یعنی بخش قواعد تقسیم کرد. با توجه به اهمیت این درس و دشواری آن، داوطلبان به دنبال بهترین منبع برای این درس هستند. موسسه حرف آخر در این شرایط نیز داوطلبان را تنها نگذاشته است و بهترین آموزش درس عربی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

معرفی بهترین منبع برای مطالعه درس عربی

بدون شک بهترین منبع برای مطالعه درس عربی، پکیج عربی تشریحی حرف آخر است. این پکیج به بهترین شکل ممکن مفاهیم و قواعد درس عربی را به داوطلبان آموزش می‌دهد تا داوطلبان بهترین نتیجه را در امتحانات نهایی دوازدهم به دست آورند. موسسه حرف آخر برای تدریس درس عربی تشریحی با بهترین استاد عربی در کشور همکاری می‌کند. مدرس پکیج عربی تشریحی حرف آخر استاد حامی وحدت و مهرداد مشایخی است. این پکیج همراه با یک دوره کلاس آنلاین رفع اشکال و کارگاه شب برای داوطلبان برگزار خواهد شد. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج عربی تشریحی حرف آخر آشنا شوید:

ویژگی‌های پکیج عربی تشریحی حرف آخر

 • تدریس درس عربی توسط استاد حامی وحدت و مهرداد مشایخی
 • استفاده از تصویر سازی و انیمیشن برای آموزش بهتر مفاهیم درس عربی
 • دارای کلاس رفع آنلاین
 • برگزاری کارگاه شب امتحان
 • حل سوالات مهم عربی در پایه دوازدهم و امتحانات نهایی
 • استفاده از نقشه راه و الگوهای مختلف برای یادگیری بهتر داوطلبان
 • آموزش و تدریس بدون فراموشی لغات درس عربی
 • تمرین و تکرار برای تثبیت مطالب درسی در ذهن داوطلبان
 • تدریس تمامی مفاهیم کتاب درسی به صورت سطر به سطر
 • آموزش درس عربی به سبک خاص و منحصربه‌فرد موسسه حرف آخر
 • تدریس درس عربی بدون فراموشی کلمات و بخش‌های مختلف درس عربی
 • تدریس آسان درس عربی به وسیله شهودی‌سازی مفاهیم
 • آموزش تمامی رمزها و نکات کلیدی مبحث درک مطلب عربی و لغات دشوار عربی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • قیمت مناسب و ایده‌آل

3) درس زبان انگلیسی

یکی دیگر از دروس عمومی که داوطلبان برای امتحانات نهایی باید آن را مطالعه کنند، درس زبان انگلیسی است. بدون شک بسیاری از داوطلبانی که به دنبال بهترین منابع کنکور هستند به دنبال یک منبع مناسب برای مطالعه درس زبان انگلیسی نیز هستند. متاسفانه بسیاری از داوطلبان دانش زبان خود را با دانش زبان انگلیسی در دوره متوسطه دوم یکسان می‌دانند. همین موضوع موجب می‌شود که داوطلبان درس زبان انگلیسی را برای امتحانات نهایی دوازدهم مطالعه نکنند. این کار بسیار اشتباه است و موجب می‌شود که داوطلبان در امتحانات نهایی دوازدهم نمره پایینی برای درس زبان انگلیسی به دست آورند. بدون شک داوطلبان به هیچ عنوان نمی‌خواهند که نمرات امتحانات نهایی دوازدهم تاثیر منفی بر روی نتیجه کنکور داشته باشد. بنابراین آن‌ها باید درس زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن مطالعه کنند.

داوطلبانی که به دنبال یک منبع مناسب برای درس زبان انگلیسی هستند باید به سراغ کدام منبع بروند؟ بسیاری از داوطلبان برای مطالعه درس زبان انگلیسی از ده‌ها کتاب مختلف و پکیج‌های آموزشی استفاده می‌کنند. این کار تنها موجب می‌شود که داوطلبان گمراه شوند و به خوبی برای امتحانات نهایی آماده نشوند. داوطلبان باید از یک منبع مناسب برای مطالعه درس زبان انگلیسی استفاده کنند. این منبع مناسب باید از روش‌های ساده و کوتاه برای آموزش درس زبان انگلیسی استفاده کند. زمان تدریس و آموزش نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با توجه به تمامی این شرایط، انتخاب یک منبع مناسب برای درس زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد. موسسه حرف آخر برای درس زبان انگلیسی نیز یک منبع مناسب در نظر گرفته است. این منبع مناسب تمامی بخش‌های واژگان، گرامر، کلوز تست و بخش درک مطلب را به خوبی به داوطلبان آموزش می‌دهد.

معرفی بهترین منبع برای مطالعه درس زبان انگلیسی

موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان به بهترین شکل ممکن برای درس زبان انگلیسی در امتحانات نهایی دوازدهم آماده شوند، یک پکیج زبان انگلیسی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این پکیج زبان یکی از کامل‌ترین پکیج‌های زبان انگلیسی در کشور است که توسط بهترین استاد زبان کشور تدریس می‌شود. پکیج زبان انگلیسی تشریحی حرف آخر توسط استاد مجتبی محمودی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این پکیج با استفاده از تصاویر و انیمیشن تمامی مفاهیم لغات زبان انگلیسی را به داوطلبان آموزش می‌دهد. زبان انگلیسی تشریحی حرف آخر برای تمامی داوطلبان و دانش‌آموزان در گروه‌های آزمایشی مختلف مناسب است. این دوره دارای کلاس رفع اشکال و کارگاه شب امتحان نیز است. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج زبان انگلیسی تشریحی حرف آخر آشنا شوید:

ویژگی‌های پکیج زبان انگلیسی تشریحی حرف آخر

 • تدریس کامل مفاهیم زبان انگلیسی توسط استاد مجتبی محمودی
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش مفاهیم
 • استفاده از نقشه‌راه‌های مختلف و جذاب برای تدریس درس زبان انگلیسی
 • آموزش تمامی لغات زبان انگلیسی با استفاده از روش‌های خاص استاد محمودی
 • بررسی و حل سوالات مهم امتحانات نهایی در پایه دوازدهم
 • آموزش پاسخ به سوالات درک مطلب
 • آموزش گرامر زبان انگلیسی با روش‌های جدید و نوین
 • دوره آنلاین کلاس رفع اشکال
 • برگزاری کارگاه شب امتحان
 • قیمت جامع و مناسب
 • مناسب برای تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی
 • مناسب برای داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • آموزش مفاهیم اصلی و بنیادی زبان انگلیسی کنکور به شکل نقشه راه مارپیچی

4) درس دین و زندگی

آخرین درس عمومی که داوطلبان در امتحانات نهایی دوازدهم باید به سوالات آن پاسخ دهند، درس دین و زندگی است. درس دین و زندگی در مقایسه با سایر دروس عمومی از مفاهیم ساده‌تری برخوردار است. این بدین معنی است که داوطلبان به راحتی می‌توانند نمرات بالایی برای درس دین و زندگی به دست آورند. همان طور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم درس دین و زندگی از دفترچه عمومی در کنکور سراسری حذف شده است.

داوطلبان دیگر در کنکور سراسری به سوالات دین و زندگی پاسخ نمی‌دهند. اما این درس تاثیر قطعی و مستقیم بر روی نتیجه و نمره نهایی داوطلبان در کنکور دارد. بنابراین داوطلبان باید درس دین و زندگی را برای امتحانات نهایی دوازدهم به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند. به نظر شما بهترین منبع برای مطالعه درس دین و زندگی برای امتحانات نهایی دوازدهم چیست؟ حرف آخر باز هم داوطلبان را در انتخاب بهترین منبع برای مطالعه زبان تنها نگذاشته است …

در حال کلی می‌توان سوالات دین و زندگی را در امتحانات نهایی دوازدهم به سه بخش آیات و روایات، متن کتاب درسی و اشعار و احادیث تقسیم کرد. داوطلبان برای اینکه یک نمره کامل و عالی برای درس دین و زندگی در امتحانات نهایی دوازدهم به دست آورند باید تمامی این بخش‌ها را با دقت زیادی مطالعه کنند. درس دین و زندگی یک درس حفظی و مفهومی است. این بدین معنی است که داوطلبان برای کسب یک نمره بالا باید برخی از مفاهیم را به صورت عمیق یاد بگیرند و سایر مطالب را حفظ کنند. داوطلبان برای اینکه یک نمره خوب در امتحانات نهایی دوازدهم به دست آورند به دنبال یک منبع مناسب برای دین و زندگی هستند. به نظر شما بهترین منبع و بهترین استاد برای درس دین و زندگی چیست؟ موسسه حرف آخر در این شرایط از بهترین پکیج دین و زندگی در کشور رونمایی می‌کند.

معرفی بهترین منبع برای مطالعه درس دین و زندگی

موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان در امتحانات نهایی دوازدهم بهترین عملکرد را داشته باشند، پکیج دینی تشریحی حرف آخر را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. دوره آنلاین دینی تشریحی حرف آخر جهت افزایش آمادگی داوطلبان در امتحانات نهایی دوازدهم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. مدرس این دوره بهترین استاد دین و زندگی در کشور یعنی استاد علیرضا یوسفیان پور است. استاد یوسفیان پور برای تدریس درس دین و زندگی از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری استفاده می‌کند. این الگوهای ابتکاری بهترین روش برای کسب یک نمره بالا در درس دین و زندگی هستند. داوطلبان در این دوره می‌توانند در کلاس‌های آنلاین رفع اشکال، تمرین و کارگاه شب امتحان شرکت کنند. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های دینی تشریحی حرف آخر آشنا شوید:

ویژگی‌های پکیج دین و زندگی تشریحی حرف آخر

 • تدریس درس دین و زندگی توسط استاد یوسفیان پور
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بخش‌های مختلف درس دین و زندگی
 • استفاده از تکنیک‌های رمزگردانی برای آموزش درس دین و زندگی
 • استفاده از الگوهای ابتکاری برای آموزش درس دین و زندگی
 • تصویرسازی و تدریس کلیه مفاهیم با استفاده از پویانمایی به منظور یادگیری درس دینی برای همیشه
 • یادگیری سریع کل آیات و متون دین و زندگی بدون حفظ کردن مطلب
 • یادگیری درس دین و زندگی در کمترین زمان ممکن
 • حل سوالات مهم دین و زندگی در امتحانات نهایی دوازدهم
 • آموزش بدون نیاز به هیچگونه پیش زمینه ذهنی
 • ارائه کامل مفاهیم و بررسی و تحلیل خط به خط کلیه محتوای کتاب در قالب الگو
 • مناسب برای تمامی داوطلبان و دانش‌آموزان گروه‌های آزمایشی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان در هر پایه تحصیلی

بهترین منابع کنکور تجربی

گروه علوم تجربی یکی از محبوب‌ترین گروه‌های آزمایشی در کنکور است که داوطلبان زیادی به دنبال موفقیت در این گروه هستند. به عبارت دیگر می‌توان گفت کنکور تجربی یکی از پرمتقاضی‌ترین گروه‌های آزمایشی در کنکور سراسری است. با توجه به این شرایط، رقابت در این گروه آزمایشی بسیار زیاد است، زیرا داوطلبان زیادی در این کنکور شرکت می‌کنند. اکثر داوطلبان گروه تجربی به دنبال قبولی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … هستند و همین موضوع کار را برای تمامی داوطلبان دشوار می‌کند. داوطلبان گروه تجربی که به دنبال قبولی در کنکور سراسری هستند باید بهترین منابع کنکور تجربی را مطالعه کنند و این منابع را در برنامه اصلی مطالعه خود قرار دهند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که داوطلبان در مورد بهترین منابع کنکور تجربی باید به آن توجه داشته باشند، انتخاب صحیح منابع است. داوطلبان باید به سراغ انتخاب منابعی بروند که آن‌ها را در مسیر رسیدن به یک رتبه عالی کمک کنند. موسسات و انتشارات متعددی در کشور وجود دارند که برای دروس تخصصی کنکور تجربی منابع مختلفی پیشنهاد می‌دهند. اما بهترین منابع برای کنکور تجربی چه کتاب یا پکیجی هستند؟ کنکور برای تمامی داوطلبان گروه تجربی یک مسیر مهم و سرنوشت‌ساز است. بنابراین داوطلبان باید با یک انتخاب دقیق به سراغ این آزمون بزرگ بروند.

موسسه آموزشی حرف آخر از سال 1390 با ارائه پکیج‌های منحصربه‌فرد در این مسیر به کمک داوطلبان گروه تجربی آمده است. رتبه‌های برتر کنکور موسسه حرف آخر این واقعیت را به خوبی نشان می‌دهند که پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر بهترین انتخاب برای داوطلبان گروه تجربی هستند. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین منابع کنکور تجربی در کنکور سراسری برای چهار درس تخصصی گروه آزمایشی تجربی بیشتر آشنا شوید:

1) ریاضی

کنکور 1402 در مقایسه با کنکور سال‌های اخیر تفاوت‌های بسیار زیادی خواهد داشت. داوطلبان تمامی گروه‌های آزمایشی در کنکور 1402 باید تنها به سوالات دروس تخصصی در کنکور پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان در کنکور سراسری به سوالات دروس عمومی پاسخ نخواهد داد. از طرفی دیگر زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف خواهند شد. تمامی این موارد نشان می‌دهند که داوطلبان باید به تمامی دروس تخصصی در کنکور تجربی اهمیت دهند. بنابراین داوطلبان به دنبال بهترین منابع کنکور تجربی هستند تا به رشته‌های مورد علاقه خود در کنکور تجربی نزدیک‌تر شوند. انتخاب صحیح بهترین منابع کنکور تجربی به داوطلبان کمک می‌کند تا آن‌ها بهترین نتیجه را در کنکور سراسری کسب کنند. اگر به دنبال بهترین منابع کنکور تجربی هستید بهتر است تا ادامه مطلب همراه حرف آخر باشید.

داوطلبان در کنکور تجربی باید به سوالات پنج درس تخصصی با دقت بسیار زیادی پاسخ دهند. دومین درس تخصصی که داوطلبان در کنکور تجربی باید به سوالات آن با دقت پاسخ دهند، درس ریاضی است. درس ریاضی یک درس دشوار و پرچالش برای داوطلبان گروه تجربی است. این درس از فرمول‌ها و محاسبات زیادی تشکیل شده است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید در ابتدا با مفاهیم درس ریاضی به خوبی آشنا باشند. بدون شک درس ریاضی برای داوطلبان گروه ریاضی یک درس دشوار و پرچالش است. اما این بدین معنی نیست که داوطلبان باید از مطالعه این درس صرف نظر کنند. هر درس دشواری یک راه‌حل ساده برای مطالعه دارد.

داوطلبانی که به دنبال کسب یک درصد بالا برای درس ریاضی هستند باید همراه با بهترین منابع کنکور برای این درصد تلاش کنند. قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین منابع کنکور تجربی و درس ریاضی برویم بهتر است با کتاب‌های اصلی ریاضی تجربی آشنا شوید. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید به سراغ مطالعه کتاب‌های زیر بروند:

نام درس نام کتاب کد کتاب سال چاپ
ریاضی ریاضی 1: پایه دهم 110211 1399
ریاضی 2: پایه یازدهم 111211 1400
ریاضی 3: پایه دوازدهم 112211 1401

ریاضی جامع رشته تجربی حرف آخر

درس ریاضی یک درس پر چالش و دشوار برای داوطلبان گروه تجربی است. این درس فرمول‌ها و محاسبات زیادی دارد و در اکثر مواقع داوطلبان را دچار مشکل می‌کند. موسسه حرف آخر با توجه به اهمیت زیاد درس ریاضی در کنکور تجربی یک پکیج منحصربه‌فرد برای داوطلبان آماده کرده است. بدون شک پکیج ریاضی جامع رشته تجربی حرف آخر یکی از بهترین منابع برای مطالعه درس ریاضی است. این پکیج منحصربه‌فرد و کامل تمامی مفاهیم و فرمول‌های ریاضی را به صورت کامل به داوطلبان آموزش می‌دهد. مدرس این پکیج و منبع عالی استاد عبدالرضا منتظری است. همان طور که می‌دانید استاد منتظری یکی از برترین اساتید ریاضی در کشور است و دروس ریاضی را در موسسه حرف آخر تدریس می‌کند. داوطلبان در این دوره همراه با کلاس آنلاین تمامی مفاهیم را به صورت کامل یاد می‌گیرند. پکیج ریاضی تجربی حرف آخر موضوعات زیر را به داوطلبان آموزش می‌دهد:

پکیج ریاضی تجربی حرف آخر چه موضوعاتی را به داوطلبان آموزش می‌دهد؟

 • تابع
 • حد
 • پیوستگی
 • مشتق از نگاه نموداری
 • مقدار
 • عرض از مبدا
 • ریشه
 • تعیین علامت
 • دامنه
 • یکنوایی
 • یک به یک
 • حد
 • پیوستگی
 • مجانب افقی و قائم
 • مشتق
 • نقاط بحرانی
 • اکسترمم
 • حدهای مبهم
 • دستورهای مشتق
 • هوپیتال و هم ارزی
 • رفع ابهام
 • آهنگ تغییرات
 • بحرانی
 • اکسترمم‌های نسبی و مطلق
 • بهینه‌سازی
 • شمارش و احتمال
 • مجموعه و بازه
 • الگو و دنباله
 • آمار
 • هندسه پایه، مختصاتی و مقاطع

ویژگی‌های پکیج ریاضی جامع رشته تجربی حرف آخر

 • تدریس توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی
 • دوره آموزش ریاضی تجربی به صورت کامل و جامع
 • همراه با کلاس آنلاین و تثبیت ذهنی مطالب
 • مناسب برای داوطلبان گروه تجربی
 • آموزش تمامی فرمول‌ها و روش‌های محاسباتی ریاضی به طور کامل
 • استفاده از تصویرسازی و انیمیشن برای آموزش درس ریاضی
 • استفاده از روش‌های ابتکاری و الگوهای ابتکاری
 • بروزرسانی با آخرین تغییرات کتاب درسی و مناسب برای کنکور 1402 و کنکورهای بعدی
 • آموزش ریاضی به روش فراوانی تجمعی و تدریس پینگ پنگی توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی
 • تدریس کامل ریاضی کنکور با استفاده از انیمیشن‌های ابداعی و منحصربه‌فرد
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی برای تسلط بیشتر داوطلبان
 • تدریس پرانرژی استاد منتظری
 • عدم تکیه بر استفاده و حفظ فرمول‌های متعدد
 • جامع و کامل
 • مناسب برای داوطلبان تجربی با هر سطح تحصیلی

2) درس زیست شناسی

با توجه به آخرین تغیرات کنکور و با توجه به اعلام سازمان سنجش، زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف خواهند شد و داوطلبان تنها باید به سوالات دروس تخصصی در کنکور سراسری پاسخ دهند. بنابراین داوطلبان باید به تمامی دروس تخصصی توجه زیادی داشته باشند. این بدین معنی است که داوطلبان نباید هیچ درس تخصصی را از کنکور سراسری حذف کنند. یکی از مهم‌ترین دروس تخصصی در کنکور تجربی، درس زیست شناسی است.

درس زیست نقش بسیار مهمی در رتبه نهایی داوطلبان دارد و داوطلبان برای مطالعه این درس گاهی اوقات دچار مشکل می‌شوند. درس زیست شناسی یک درس با ماهیت مفهومی است. این بدین معنی است که داوطلبان باید مفاهیم این درس را به صورت دقیق و مفهومی یاد بگیرند. سوالات درس زیست شناسی به صورت مستقل و ترکیبی مطرح می‌شوند. بنابراین داوطلبان باید تمامی درس‌ها را با دقت زیادی مطالعه کنند. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات زیست شناسی باید به سراغ کتاب‌های زیست دهم، یازدهم و دوازدهم بروند.

نام درس نام کتاب کد کتاب سال چاپ
زیست شناسی زیست شناسی 1: پایه دهم 110216 1399
زیست شناسی 2: پایه یازدهم 111216 1400
زیست شناسی 3: پایه دوازدهم 112216 1401

زیست شناسی جامع حرف آخر

داوطلبان برای کسب یک درصد مناسب در درس زیست شناسی به دنبال یک منبع مناسب هستند. به نظر شما بهترین منابع کنکور تجربی و درس زیست شناسی چه منابعی هستند؟ تیم محتوای حرف آخر این موضوع را با اطمینان خاطر بیان می‌کند که بهترین منبع برای مطالعه درس زیست شناسی، پکیج زیست شناسی جامع حرف آخر است. این پکیج یکی از کامل‌ترین پکیج‌های زیست شناسی در کشور است که توسط استاد محمد همدانی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

پکیج زیست شناسی جامع حرف آخر تمامی مفاهیم زیست شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این پکیج در کنار آموزش تمامی مفاهیم زیست شناسی از کلاس آنلاین رفع اشکال و تثبیت ذهنی مطالب نیز برخوردار است. استاد همدانی صفر تا صد زیست شناسی را در این پکیج به داوطلبان آموزش می‌دهد. بنابراین با خیال راحت می‌توان گفت که این پکیج کامل‌ترین پکیج زیست در کشور است. پکیج زیست شناسی جامع حرف آخر شامل امکانات و ویژگی‌های زیر است:

 • تدریس درس زیست شناسی توسط استاد همدانی
 • تدریس تمامی مفاهیم درس زیست شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • تدریس ابتکاری درس زیست شناسی با استفاده از انیمیشن و تصاویر
 • ایجاد نقشه‌راه برای موضوعات سخت و تست‌های دشوار جهت تسلط داوطلبان در زیست
 • استفاده از الگوی ابتکاری برای تدریس بهتر مفاهیم درس زیست شناسی
 • شهودی‌سازی قدرتمند با خلاقانه‌ترین ایده‌ها برای تدریس درس زیست شناسی
 • تدریس فوق‌العاده مفهومی و ریشه‌ای زیست با تحلیل خط به خط کتاب درسی
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور
 • آموزش نحوه پاسخگویی به سوالات زیست شناسی در کنکور
 • تدریس مبحث ژنتیک به صورت تصویرسازی
 • استفاده از کلاس رفع اشکال آنلاین
 • مناسب برای داوطلبان گروه تجربی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • کامل و جامع
 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه

3) فیزیک

داوطلبان گروه تجربی به دنبال بهترین منابع کنکور هستند و در این مسیر نیز با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند عدم انتخاب چند منبع برای مطالعه دروس تخصصی است. داوطلبان باید از یک یا دو منبع برای مطالعه دروس انتخاب کنند. انتخاب منابع مختلف می‌تواند موجب سردرگمی و اشتباه داوطلبان شود. یکی دیگر از مهم‌ترین دروس تخصصی در کنکور تجربی درس فیزیک است.

درس فیزیک در کنار مفاهیم دشوار از محاسبات زیادی نیز تشکیل شده است. این بدین معنی است که داوطلبان باید همزمان بر مفاهیم و فرمول‌های درس فیزیک تسلط کافی داشته باشند. درس فیزیک یک درس دشوار و پرچالش برای داوطلبان گروه تجربی است، اما داوطلبان نباید از مطالعه این درس فرار کنند و به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ ندهند. داوطلبان گروه تجربی برای پاسخگویی به سوالات درس فیزیک باید به سراغ مطالعه کتاب‌های فیزیک در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم بروند:

نام درس نام کتاب کد کتاب سال چاپ
فیزیک فیزیک 1: پایه دهم 110214 1399
فیزیک 2: پایه یازدهم 111244 1400
فیزیک 3: پایه دوازدهم 112244 1401

فیزیک جامع رشته تجربی حرف آخر

موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان بالاترین درصد را برای درس فیزیک در کنکور سراسری کسب کنند یک پکیج فیزیک منحصربه‌فرد در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این پکیج بی‌نظیر توسط بهترین استاد فیزیک کشور تدریس می‌شود. بدون شک تمامی داوطلبان با نام استاد پیمان کامیار آشنا هستند. استاد پیمان کامیار یکی از برترین اساتید فیزیک در کشور است که برای تدریس درس فیزیک از روش‌ها و الگوهای ابتکاری استفاده می‌کند.

دوره جامع فیزیک رشته تجربی یکی از بهترین منابع کنکور برای داوطلبان گروه تجربی است. این دوره تمامی مفاهیم فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم را شامل می‌شود. داوطلبان با انتخاب این پکیج می‌توانند در کلاس آنلاین رفع اشکال شرکت کنند و سوالات خود را از استاد کامیار بپرسند. پکیج جامع فیزیک کنکور حرف آخر به داوطلبان این توانایی را می‌دهد تا آن‌ها به 30 سوال فیزیک در کنکور سراسری با دقت زیادی پاسخ دهند. فیزیک جامع رشته تجربی حرف آخر شامل ویژگی‌های زیر است:

 • تدریس درس فیزیک توسط استاد پیمان کامیار
 • تدریس مفاهیم در فیزیک پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • کلاس آنلاین رفع اشکال
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های جدید برای تدریس درس فیزیک
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی
 • آموزش درس فیزیک در کمترین زمان ممکن
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش مفاهیم درس فیزیک
 • استفاده از نقشه‌راه برای آموزش بهتر درس فیزیک
 • آموزش پاسخگویی به سوالات فیزیک در کنکور سراسری
 • تدریس روش‌های سریع تست زنی
 • آموزش مباحث دشوار درس فیزیک بدون حفظ کردن مطالب
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • قیمت مناسب و کامل
 • جامع و کامل
 • مناسب برای داوطلبان گروه تجربی

4) شیمی

بسیاری از داوطلبان گروه تجربی معتقدند که درس شیمی آسان‌ترین درس تخصصی در کنکور سراسری است. درس شیمی یکی دیگر از دروس تخصصی در کنکور تجربی است که داوطلبان را با چالش‌های نسبتا کمی روبه‌‌رو می‌کند. این درس شامل مفاهیم حفظی و محاسبات است. معمولا داوطلبان در قسمت محاسباتی این درس دچار مشکل می‌شوند و به سوالات شیمی در کنکور سراسری به خوبی پاسخ نمی‌دهند. بنابراین مهم‌ترین بخش شیمی در کنکور سراسری بخش محاسباتی این درس است. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که یادگیری بخش محاسبات درس شیمی بسیار آسان است. داوطلبان باید روش‌های حل تست را بدانند تا بتوانند به سوالات این بخش پاسخ دهند. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات شیمی باید به سراغ شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم بروند.

نام درس نام کتاب کد کتاب سال چاپ
شیمی شیمی 1: پایه دهم 110210 1399
شیمی 2: پایه یازدهم 111210 1400
شیمی 3: پایه دوازدهم 112210 1401

شیمی جامع حرف آخر

بهترین منابع کنکور تجربی منابعی هستند که قبلا داوطلبان و دانش‌آموزان زیادی از این منابع استفاده کرده‌اند. داوطلبان بسیار زیادی با پکیج‌های شیمی حرف آخر درصدهای بالایی برای درس شیمی به دست آورده‌اند. بنابراین با خیال راحت می‌توان گفت بهترین منبع برای درس شیمی در کنکور سراسری، پکیج شیمی جامع حرف آخر است. دوره جامع شیمی حرف آخر صفر تا صد شیمی کنکور را با روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری به داوطلبان آموزش می‌دهد.

استاد علی سلوکی مدرس درس شیمی در موسسه حرف آخر است و با روش‌های خاص خود درس شیمی را برای داوطلبان شیرین‌تر کرده است. این مدرس برتر موسسه حرف آخر تمامی مفاهیم شیمی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در این دوره علاوه بر یادگیری مفاهیم درس شیمی با راه‌حل پاسخگویی به سوالات شیمی در کنکور نیز آشنا می‌شوند. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج شیمی جامع حرف آخر آشنا شوید:

ویژگی‌های پکیج شیمی جامع حرف آخر

 • تدریس درس شیمی توسط استاد علی سلوکی
 • برگزاری کلاس‌های آنلاین برای رفع اشکال داوطلبان
 • آموزش درس شیمی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر مفاهیم درس شیمی
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی
 • آموزش پاسخگویی به سوالات شیمی در کنکور سراسری
 • استفاده از نقشه‌راه‌های جذاب برای آموزش درس شیمی
 • آموزش محاسبات درس شیمی با روش‌های ساده و سریع
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه
 • کامل و جامع

بهترین منابع کنکور ریاضی

متاسفانه داوطلبان و دانش‌آموزان در اکثر مواقع بدون داشتن اطلاعات کافی به سراغ انتخاب منابع کنکور می‌روند. این بدین معنی است که داوطلبان ده‌ها منبع مختلف برای مطالعه یک درس انتخاب می‌کنند. مطالعه ده‌ها منبع مختلف برای یک درس!؟ این کار بسیار اشتباه است و بدون شک موجب سردرگمی داوطلبان می‌شود. بنابراین مهم‌ترین کار هر داوطلبی قبل از کنکور سراسری، انتخاب بهترین منابع کنکور برای مطالعه دروس تخصصی است. داوطلبان باید به دنبال منابعی باشند که از سطح پایه و مبتدی مفاهیم درسی را به آن‌ها آموزش دهد. یکی دیگر از گروه‌های آزمایشی در کنکور سراسری گروه ریاضی است. بسیاری از داوطلبان به دنبال قبولی در رشته‌های مهندسی هستند و برای موفقیت در این مسیر باید بهترین منابع کنکور را مطالعه کنند.

داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری باید به سوالات سه درس تخصصی با دقت بسیار زیادی پاسخ دهند. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که به داوطلبان گروه ریاضی کمک می‌کند تا آن‌ها بهترین پاسخگویی را به سوالات دروس تخصصی در کنکور داشته باشند، انتخاب منابع مناسب است. یک منبع مناسب به داوطلبان در هر شرایطی کمک می‌کند. داوطلبان با مطالعه منابع مناسب می‌توانند تمامی مفاهیم درسی را به طور کامل یاد بگیرند و به راحتی به سوالات دروس تخصصی در کنکور پاسخ دهند.

موسسه حرف آخر با توجه به اهمیت دروس تخصصی در کنکور ریاضی، بهترین منابع کنکور ریاضی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. منابع کنکور ریاضی برای سه درس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی آماده‌ شده‌اند. داوطلبان با استفاده از این منابع به راحتی می‌توانند مفاهیم دروس تخصصی را یاد بگیرند و به سوالات در کنکور ریاضی پاسخ دهند. شما می‌توانید در قسمت زیر با بهترین منابع کنکور ریاضی آشنا شوید:

1) درس ریاضی

یکی از دروس تخصصی دشوار برای داوطلبان گروه ریاضی، درس ریاضی است. بدون شک این درس برای داوطلبان مشکلاتی را ایجاد می‌کند، زیرا درس ریاضی دارای تعداد زیادی فرمول و روش‌های محاسباتی است. از طرفی دیگر داوطلبان گروه ریاضی برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید کتاب‌های مختلفی را در دوره متوسطه دوم مطالعه کنند. تمامی این موارد موجب می‌شوند که درس ریاضی برای داوطلبان گروه ریاضی یک درس دشوار محسوب شود. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید به سراغ مطالعه کتاب‌های ریاضی پایه دهم، هندسه پایه دهم، هندسه پایه یازدهم، آمار و احتمال پایه یازدهم، حسابان پایه یازدهم، حسابان پایه دوازدهم، هندسه پایه دوازدهم و ریاضیات گسسته پایه دوازدهم بروند.

نام کتاب
ریاضی 1: پایه دهم
هندسه 1: پایه دهم
هندسه 2: پایه یازدهم
آمار و احتمال پایه یازدهم
حسابان 1: پایه یازدهم
حسابان 2: پایه دوازدهم
هندسه 3: پایه دوازدهم
ریاضیات گسسته: پایه دوازدهم

ریاضی جامع رشته ریاضی حرف آخر

درس ریاضی یک درس دشوار است و صد در صد تمامی داوطلبان با این موضوع هم عقیده هستند. به همین دلیل اکثر داوطلبان به دنبال یک منبع مناسب برای درس ریاضی هستند. موسسه حرف آخر با در نظر گرفتن تمامی این شرایط یک پکیج و دوره مناسب در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. دوره ریاضی جامع رشته ریاضی حرف آخر برای داوطلبان گروه ریاضی آماده شده است. مدرسین این پکیج منحصربه‌فرد استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی هستند. این پکیج کامل بدون شک یکی از بهترین پکیج‌های ریاضی در کشور است. این پکیج به طور کامل تمامی مفاهیم هشت کتاب درسی ریاضی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. استاد منتظری برای اینکه داوطلبان به سوالات ریاضی در کنکور سراسری به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند از روش‌ها و الگوهای ابتکاری زیادی استفاده می‌کند. شما می‌توانید در قسمت زیر با برخی از الگوهای ابتکاری استاد منتظری آشنا شوید:

 • حل سوالات راس تابع درجه دو با استفاده از روش ۱-۳
 • حل سوالات نمودار درجه دو با استفاده از روش سیبا دلتا
 • حل سوالات نامعادله درجه دو با استفاده از روش جاذبه و دافعه
 • حل سوالات مربع کامل درجه دو با استفاده از الگو راس (۱-۳)
 • حل سوالات ساخت معادله درجه دو با استفاده از مشتق
 • حل سوالات وارون درجه دو با استفاده از قانون خوب، بد، راس
 • حل سوالات ترکیب توابع با استفاده از الگوی ماشین
 • حل سوالات لگاریتم با استفاده از الگوی قفل
 • حل سوالات مجموعه با استفاده از الگوی ۱۲۳۴
 • حل سوالات هندسه مختصاتی با استفاده از روش بالاکس
 • حل نامعادلات با استفاده از الگوی عدالت
 • حل سوالات شیب شناسی با استفاده از الگوی مادر
 • حل سوالات تابع با استفاده از روش های حل ریاضی لیلی و مجنون
 • حل معادلات مثلثاتی با استفاده از روش عقربه‌های n سر
 • حل سوالات محدوده نسبت‌های مثلثاتی با استفاده از روش پرژکتور
 • حل سوالات توابع براکتی با استفاده از روش دقیقا کجایی
 • حل سوالات پیوستگی توابع براکتی با استفاده از الگو خیاط
 • حل سوالات بهینه سازی با استفاده از قوانین ۱۲۳

ویژگی‌های پکیج ریاضی جامع رشته ریاضی حرف آخر

 • تدریس توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش درس ریاضی
 • آموزش ریاضی به روش فراوانی تجمعی و تدریس پینگ پنگی توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد مهران قاسمی
 • تدریس درس ریاضی با استفاده از انیمیشن‌های ابداعی و منحصربه‌فرد
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی
 • تدریس پر انرژی استاد منتظری برای آموزش بهتر داوطلبان
 • آموزش درس ریاضی با استفاده از الگوهای ابتکاری متعدد
 • عدم تکیه بر حفظ فرمول‌های ریاضی
 • آموزش پاسخگویی به سوالات ریاضی در کمترین زمان ممکن
 • مناسب برای تمامی داوطلبان گروه ریاضی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی

2) درس فیزیک

داوطلبان گروه ریاضی به دنبال بهترین منابع کنکور ریاضی هستند تا بهترین نتایج را در کنکور سراسری کسب کنند و در بهترین رشته‌های مهندسی قبول شوند. کنکور ریاضی دارای سه درس تخصصی است و داوطلبان باید به سوالات مختلف این دروس پاسخ دهند. یکی از دشوارترین دروس تخصصی در کنکور ریاضی درس فیزیک است. این درس در کنار مفاهیم حفظی از مسائل محاسباتی زیادی تشکیل شده است.

گاهی اوقات فرمول‌های این درس به حدی زیاد می‌شوند که داوطلبان چاره‌ای جز حفظ کردن این فرمول‌ها ندارند. اما این کار بسیار اشتباه است، داوطلبان نباید به هیچ عنوان فرمول‌های فیزیک را برای این درس حفظ کنند. شاید این سوال برای بسیاری از داوطلبان پیش آید که در این شرایط چگونه می‌توان فرمول‌ها را یاد گرفت؟ بهترین روش برای یادگیری اصولی درس فیزیک، استفاده از یک منبع مناسب است. قبل از اینکه به سراغ معرفی بهترین منبع برای درس فیزیک در کنکور برویم بهتر است با کتاب‌های این درس در کنکور سراسری آشنا شویم:

فیزیک نام کتاب کد کتاب سال چاپ
فیزیک 1: پایه دهم 110209 1398
فیزیک 2: پایه یازدهم 111209 1399
فیزیک 3: پایه دوازدهم 112209 1400

فیزیک جامع رشته ریاضی حرف آخر

داوطلبان گروه ریاضی باید به دنبال منابعی بروند که رتبه‌های برتر کنکور نیز از آن منابع استفاده کرده‌اند. یکی از محبوب‌ترین و بهترین پکیج‌های فیزیک در کشور، پکیج فیزیک جامع رشته ریاضی حرف آخر است. این پکیج برای مطالعه داوطلبان گروه ریاضی آماده شده است و به صورت کامل تمامی مفاهیم فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می‌دهد. بدون شک مهم‌ترین دلیل محبوبیت پکیج فیزیک حرف آخر، تدریس توسط استاد پیمان کامیار است. استاد پیمان کامیار یکی از برترین اساتید فیزیک در کشور است که درس فیزیک را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در این پکیج مفاهیم درس فیزیک را به طور کامل با روش‌های خاص استاد کامیار یاد می‌گیرند و در کلاس‌های آنلاین رفع اشکال شرکت می‌کنند. شما می‌توانید در قسمت زیر با مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج فیزیک جامع رشته ریاضی بیشتر آشنا شوید:

 • تدریس درس فیزیک توسط استاد پیمان کامیار
 • تبدیل تعداد زیادی از فرمول‌ها به یک الگو و نقشه‌راه
 • آموزش روش‌های تست زنی در کنکور سراسری
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی
 • آموزش درس فیزیک با ایجاد درک پایه‌ای از مطلب
 • تدریس درس فیزیک به صورت تعاملی و پرسش دو نفره جهت رفع ابهامات احتمالی داوطلبان
 • مناسب برای تمامی داوطلبان گروه ریاضی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و منحصربه‌فرد
 • برگزاری کلاس‌های آنلاین رفع اشکال
 • کامل و جامع
 • قیمت مناسب

3) درس شیمی

آخرین درس تخصصی که داوطلبان گروه ریاضی باید به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ دهند، درس شیمی است. درس شیمی برای داوطلبان گروه تجربی و ریاضی یکسان است. این بدین معنی است که داوطلبان مفاهیم یکسانی را برای کنکور تجربی و ریاضی مطالعه می‌کنند. البته بودجه بندی فصل‌های شیمی در کنکور تجربی و ریاضی متفاوت است. داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری باید درس شیمی را به دو بخش مختلف تقسیم کنند. اولین مورد مربوط به سوالات مفهومی و حفظی است. داوطلبان باید متن کتاب درسی را با دقت زیادی مطالعه کنند تا بتوانند به سوالات این بخش پاسخ دهند. قسمت بعدی نیز مربوط به سوالات محاسباتی شیمی در کنکور است. داوطلبان برای مطالعه این بخش به یک منبع مناسب نیاز دارند و حرف آخر این منبع را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

شیمی نام کتاب کد کتاب سال چاپ
شیمی 1: پایه دهم 110210 1398
شیمی 2: پایه یازدهم 111210 1399
شیمی 3: پایه دوازدهم 112210 1400

شیمی جامع حرف آخر

شیمی جامع حرف آخر توسط استاد علی سلوکی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. استاد علی سلوکی تمامی مفاهیم شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان در این پکیج علاوه بر یادگیری مفاهیم شیمی به سراغ حل تست‌های شیمی در کنکور نیز می‌روند. استاد سلوکی با استفاده از روش‌های خاص خود به داوطلبان آموزش می‌دهد که آن‌ها چگونه به سوالات مختلف شیمی در کنکور پاسخ دهند. بنابراین داوطلبان با یک خیال راحت می‌توانند از کامل‌ترین پکیج شیمی در کشور استفاده کنند. داوطلبان گروه ریاضی که به دنبال بهترین منابع کنکور ریاضی هستند با پکیج‌های حرف آخر می‌توانند به رتبه ایده‌آل خود در کنکور برسند. پکیج شیمی جامع حرف آخر ویژگی‌های زیر را دارد:

 • تدریس توسط استاد علی سلوکی
 • آموزش درس شیمی با استفاده از تصاویر و انیمیشن
 • آموزش درس شیمی با استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • آموزش درس شیمی با استفاده از تصاویر و انیمیشن
 • برگزاری کلاس‌های رفع اشکال آنلاین
 • آموزش تمامی مفاهیم شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور
 • آموزش محاسبات شیمی به ساده‌ترین روش ممکن
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی

بهترین منابع کنکور انسانی

داوطلبان گروه انسانی باید به سوالات هشت درس تخصصی در کنکور سراسری پاسخ دهند. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف شدند. بنابراین تمامی دروس تخصصی از اهمیت بسیار زیادی در کنکور سراسری برخوردار هستند. بسیاری از داوطلبان گروه انسانی با این سوال مواجه هستند که از کدام کتاب یا پکیج آموزشی برای مطالعه دروس تخصصی استفاده کنیم؟ بهترین منابع کنکور انسانی چه پکیج‌ها یا کتاب‌هایی هستند؟ متاسفانه داوطلبان گروه انسانی از بی مهری موسسه‌های آموزشی ناراضی هستند. موسسه‌های آموزشی برای دروس تخصصی انسانی پکیج‌های آموزشی تولید نمی‌کنند. با توجه به این شرایط، داوطلبان گروه انسانی برای پیدا کردن بهترین منابع کنکور انسانی همیشه با مشکل مواجه هستند. البته تمامی این دردسرها و مشکلات با پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر برای داوطلبان گروه انسانی حل شده است.

موسسه حرف آخر با توجه به درخواست داوطلبان گروه انسانی، پکیج‌های دروس تخصصی را برای داوطلبان انسانی آماده کرده است. داوطلبان گروه انسانی با خیال راحت می‌توانند به سراغ پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر بروند و مطالب و مفاهیم دروس را به صورت کامل یاد بگیرند. بنابراین داوطلبان گروه انسانی زمانی‌که به دنبال بهترین منابع کنکور هستند باید در اولین قدم به سراغ انتخاب پکیج‌های آموزشی حرف آخر بروند. موسسه حرف آخر برای بهترین منابع کنکور انسانی با بهترین اساتید کشور همکاری می‌کند. این بدین معنی است که داوطلبان با بهترین اساتید کشور برای مهم‌ترین آزمون کشور آماده می‌شوند. اگر به دنبال بهترین منابع کنکور انسانی هستید و هنوز از انتخاب پکیج‌های آموزشی حرف آخر اطمینان ندارید به سراغ مصاحبه رتبه‌های برتر کنکور حرف آخر بروید و با خیال راحت این پکیج‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید در قسمت زیر با بهترین منابع کنکور انسانی آشنا شوید:

1) ریاضی انسانی

داوطلبان گروه انسانی در کنکور سراسری باید به سوالات دروس تخصصی پاسخ دهند. یکی از دروس تخصصی که داوطلبان گروه انسانی در کنکور سراسری باید به سوالات آن پاسخ دهند، درس ریاضی است. درس ریاضی در هر گروه آزمایشی قرار داشته باشد یک درس دشوار برای تمامی داوطلبان است. فرمول‌ها و مسائل زیاد در کنکور انسانی بلای جان داوطلبان است. همین موضوع موجب می‌شود که داوطلبان گروه انسانی به دنبال بهترین منبع آموزشی برای درس ریاضی باشند. ریاضی انسانی در کنکور دارای 20 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 25 دقیقه به سوالات این درس پاسخ دهند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که داوطلبان باید در یک مدت زمان کوتاه تسلط زیادی بر مسائل ریاضی داشته باشند. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات ریاضی انسانی باید به سراغ کتاب‌های ریاضی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم بروند. اما برای مطالعه دقیق این درس کدام منبع آموزشی به داوطلبان کمک می‌کند؟!

ریاضی انسانی حرف آخر

داوطلبان گروه انسانی همیشه نسبت به منابع کنکور برای دروس تخصصی انسانی ناراضی بودند. موسسه حرف آخر با توجه به شرایط داوطلبان برای تمامی دروس تخصصی انسانی پکیج‌هایی آماده کرده است. البته به این نکته توجه داشته باشید که تمامی پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر در بستر vod خواهند بود و داوطلبان در هر زمان و مکانی می‌توانند به ویدیوهای آموزشی حرف آخر دسترسی داشته باشند. موسسه حرف آخر برای درس ریاضی کنکور انسانی، پکیج ریاضی انسانی حرف آخر را تولید کرده است. این پکیج تمامی مفاهیم و مسائل ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم را شامل می‌شود. مدرسین این پکیج منحصربه‌فرد استاد عبدالرضا منتظری و استاد خرقانی هستند. داوطلبان گروه انسانی با مشاهده این پکیج به راحتی مفاهیم درس ریاضی را یاد می‌گیرند و به بهترین شکل ممکن به سوالات ریاضی در کنکور سراسری پاسخ می‌دهند.

ویژگی‌های پکیج ریاضی انسانی حرف آخر

 • آموزش صد در صد محتوای آموزشی ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم
 • تدریس توسط استاد عبدالرضا منتظری و استاد خرقانی
 • ارائه در بستر vod حرف آخر
 • آموزش درس ریاضی با استفاده از روش‌های خاص و کاربردی
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش مفاهیم درس ریاضی
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور انسانی
 • آموزش پاسخگویی به سوالات ریاضی در کمترین زمان ممکن
 • جامع و کامل
 • قیمت مناسب
 • مناسب برای تمامی داوطلبان گروه انسانی
 • مناسب برای داوطلبان با هر سطح تحصیلی

2) عربی انسانی

درس عربی در هر گروه آزمایشی باشد داوطلبان را اذیت می‌کند. این درس بلای جان داوطلبان است و داوطلبان علاقه‌ای به مطالعه این درس ندارند. چالش‌های درس عربی تمامی ندارد و داوطلبان گروه انسانی باید به سوالات درس عربی به عنوان یک درس تخصصی پاسخ دهند. البته این موضوع صد در صد داوطلبان گروه انسانی را اذیت می‌کند، اما داوطلبان چاره‌ای جز مطالعه درس عربی ندارند. درس عربی تخصصی در کنکور انسانی از 20 سوال تشکیل شده است و داوطلبان باید در مدت زمان 20 دقیقه به سوالات درس عربی پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان تنها 60 ثانیه زمان دارند تا روی سوال را متوجه شوند و جواب درست را در بین گزینه‌ها پیدا کنند. تمامی این موارد نشان می‌دهند که داوطلبان به یک منبع مناسب برای مطالعه درس عربی نیاز دارند و این منبع مناسب توسط موسسه حرف آخر در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

عربی جامع انسانی حرف آخر

بهترین منابع کنکور برای دروس تخصصی انسانی چه منابعی هستند؟ اکثر داوطلبان با این سوال مواجه می‌شوند و جواب این سوال را با استفاده از روش‌های مختلف جستجو می‌کنند. موسسه حرف آخر برای اینکه خیال داوطلبان گروه انسانی را راحت کند، کامل‌ترین پکیج عربی تخصصی انسانی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. پکیج عربی جامع انسانی حرف آخر نظر بسیاری از داوطلبان را در مورد درس عربی تغییر داده است. درس عربی دیگر یک درس دشوار و پرچالش برای داوطلبان نیست!

استاد حامی وحدت با آموزش‌های خاص خود نظر داوطلبان را به طور کلی در مورد درس عربی تغییر داده است. این استاد برتر کشور مفاهیم درس عربی را به صورت سطر به سطر به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان دیگر نیازی به حفظ کردن قواعد درس عربی ندارند. استاد حامی وحدت با روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری خود مفاهیم و قواعد درس عربی را به بهترین شکل ممکن به داوطلبان آموزش می‌دهد.

ویژگی‌های عربی جامع انسانی

 • تدریس درس عربی توسط استاد حامی وحدت
 • آموزش تمامی مفاهیم و قواعد درس عربی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • آموزش سطر به سطر مفاهیم
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر درس عربی
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • استفاده از نقشه‌راه‌های جذاب برای آموزش درس عربی
 • آموزش درس عربی بدون فراموشی کلمات
 • جامع و کامل
 • قیمت مناسب
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • مناسب برای داوطلبان گروه انسانی
 • ارائه در بستر vod حرف آخر
 • برگزاری کلاس‌های آنلاین رفع اشکال

3) روانشناسی

درس روانشناسی یکی از دروس تخصصی آسان و بی دردسر در کنکور انسانی است. داوطلبان معمولا برای مطالعه این درس با چالش‌های زیادی روبه‌رو نمی‌شوند. به همین دلیل برخی از داوطلبان مفاهیم این درس را برای کنکور سراسری مطالعه نمی‌کنند. اما این کار بسیار اشتباه است و شانس داوطلبان را برای کسب یک رتبه عالی در کنکور سراسری کاهش می‌دهد. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات روانشناسی باید به سراغ روانشناسی پایه یازدهم بروند و تنها مفاهیم این پایه را برای کنکور مطالعه کنند. تعداد سوالات درس روانشناسی 20 سوال است و داوطلبان تنها 15 دقیقه زمان دارند تا به این سوالات مفهومی و حفظی در کنکور پاسخ دهند.

روانشناسی جامع حرف آخر

موسسه حرف آخر برای این درس شیرین و آسان یک پکیج بی‌نظیر آماده کرده است. روانشناسی جامع حرف آخر یکی دیگر از پکیج‌های تخصصی کنکور انسانی است که در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این پکیج به طور کامل تمامی مفاهیم روانشناسی یازدهم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان با خیال راحت می‌توانند تمامی سرفصل‌های روانشناسی یازدهم را با استفاده از این پکیج کامل آموزش ببینند. ویژگی‌های پکیج روانشناسی جامع حرف آخر به صورت زیر است:

 • آموزش تمامی درس‌های روانشناسی پایه یازدهم
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر مطالب
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • آموزش با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور روانشناسی
 • تجزیه و تحلیل تست‌های روانشناسی در کنکور انسانی
 • آموزش نحوه پاسخگویی به سوالات روانشناسی در کمترین زمان ممکن
 • مناسب برای داوطلبان گروه انسانی
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح و پایه تحصیلی
 • ارائه در بستر vod حرف آخر
 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه
 • جامع و کامل

4) جامعه شناسی

درس جامعه شناسی یکی دیگر از دروس تخصصی کنکور انسانی است. این درس نیز با یک ماهیت حفظی و مفهومی به سراغ داوطلبان می‌آید. داوطلبان برای اینکه بتوانند به سوالات این درس در کنکور پاسخ دهند باید به صورت دقیق مفاهیم درس جامعه شناسی را در کنکور مطالعه کنند. سوالات درس جامعه شناسی از کتاب‌های جامعه شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شوند. تعداد سوالات این درس در کنکور سراسری 20 سوال است و داوطلبان باید در مدت زمان 15 دقیقه به سوالات این درس پاسخ دهند. بهترین منبع کنکور برای مطالعه درس جامعه شناسی چه منبعی است؟ موسسه حرف آخر باز هم در کنار داوطلبان گروه انسانی است و بهترین پکیج جامعه شناسی کشور را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

جامعه شناسی جامع کنکور حرف آخر

موسسه حرف آخر، جامعه شناسی جامع کنکور حرف آخر را با تدریس استاد عابد حدودی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. استاد عابد حدودی برای آموزش دروس جامعه شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری استفاده می‌کند. همین موضوع موجب می‌شود که داوطلبان گروه انسانی مفاهیم درسی را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند. استاد حدودی برای اینکه داوطلبان با علاقه بیشتری به محتوای آموزشی مشاهده کنند از تصاویر و انیمیشن‌های خاصی استفاده می‌کند. این دوره در بستر vod حرف آخر قرار دارد و داوطلبان همراه با این پکیج می‌توانند از امکانات و ویژگی‌های زیادی استفاده کنند. ویژگی‌های دوره جامعه شناسی جامع حرف آخر به صورت زیر است:

ویژگی‌های جامعه شناسی جامع کنکور حرف آخر

 • تدریس درس جامعه شناسی توسط استاد عابد حدودی
 • تدریس تمامی دروس جامعه شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • ارائه در بستر vod حرف آخر
 • استفاده از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش درس جامعه شناسی
 • بررسی و حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور
 • آموزش پاسخگویی به سوالات جامعه شناسی در کنکور
 • تجزیه و تحلیل سوالات کنکور
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • مناسب برای داوطلبان گروه انسانی
 • جامع و کامل
 • قیمت مناسب

5) تاریخ و جغرافیا

یکی از دروسی که داوطلبان در کنکور انسانی معمولا از آن فراری هستند، درس تاریخ و جغرافیا است. داوطلبان باید در کنکور سراسری به 30 سوال این دو درس پاسخ دهند. سوالات تاریخ از کتاب‌های تاریخ دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شوند. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات جغرافیا نیز باید به سراغ جغرافیا پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بروند. این دو درس ماهیت حفظی دارند و داوطلبان باید تمامی مفاهیم این دو درس را به صورت کامل یاد بگیرند. البته حفظ کردن تمامی درس‌های تاریخ و جغرافیا نیز کاری بسیار دشوار است. بنابراین داوطلبان باید با یک منبع مناسب مفاهیم این دو درس را به خوبی یاد بگیرند.

تاریخ و جغرافیای موسسه حرف آخر

تنها موسسه در کشور که برای دروس تاریخ و جغرافیا یک منبع آموزشی مناسب تولید کرده موسسه حرف آخر است. موسسه حرف آخر برای این دو درس به صورت مجزا دو پکیج جداگانه آماده کرده است. پکیج تاریخ جامع کنکور حرف آخر و پکیج جغرافیا جامع کنکور حرف آخر توسط استاد مصطفی رضایی مهر در اختیار داوطلبان گروه انسانی قرار می‌گیرند. این استاد برتر کشور تمامی مفاهیم درسی را با استفاده از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری به داوطلبان گروه انسانی آموزش می‌دهد. ویژگی‌های این دو پکیج به صورت زیر هستند:

 • تدریس توسط استاد مصطفی رضایی مهر
 • تدریس کامل تاریخ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • تدریس کامل جغرافیا پایه دهم، یازدهم و دوازدهم
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن‌های منحصربه‌فرد
 • استفاده از الگو و روش‌های کاربردی
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های کنکور تاریخ و جغرافیا
 • آموزش پاسخگویی به سوالات در کنکور انسانی
 • جامع و کامل
 • مناسب برای داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • قیمت مناسب

6) ادبیات انسانی

بدون شک مهم‌ترین درس تخصصی در کنکور انسانی درس ادبیات تخصصی است. داوطلبان گروه انسانی برای کسب یک رتبه عالی نیاز دارند تا به سوالات درس ادبیات فارسی به بهترین شکل ممکن پاسخ دهند. تعداد سوالات درس ادبیات فارسی در کنکور سراسری 30 سوال است. داوطلبان 30 دقیقه زمان دارند تا به هر سوال ادبیات در کنکور پاسخ دهند. این مدت زمان به خوبی نشان می‌دهد که داوطلبان به یک منبع مناسب برای تسلط کافی بر مفاهیم ادبیات نیاز دارند. داوطلبان گروه انسانی برای اینکه به سوالات درس ادبیات فارسی در کنکور انسانی پاسخ دهند باید به سراغ مطالعه کتاب‌های علوم و فنون دهم، یازدهم و دوازدهم بروند. یک منبع مناسب در این شرایط می‌تواند بهترین همراه برای داوطلبان در این مسیر باشد …

ادبیات قافیه و عروض انسانی + ادبیات آرایه و قرابت انسانی

در حالت کلی سوالات درس ادبیات تخصصی در کنکور انسانی را می‌توان به بخش‌های مختلفی مانند بخش تاریخ ادبیات و سبک شناسی، بخش عروض و قافیه، بخش آرایه ادبی و بخش قرابت معنایی تقسیم کرد. داوطلبان باید تمامی این مفاهیم را به صورت کامل و با جزئیات دقیق مطالعه کنند. موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان تسلط کافی بر مفاهیم درس ادبیات در کنکور داشته باشند دو پکیج خاص ادبیات انسانی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. پکیج ادبیات آرایه و قرابت انسانی و ادبیات قافیه و عروض انسانی به صورت جداگانه بخش‌های مختلف ادبیات کنکور انسانی را به داوطلبان آموزش می‌دهند.

استاد محسن منتظری به همراه مهرداد مشایخی مفاهیم این دو پکیج را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. این دو استاد برتر موسسه حرف آخر برای آموزش مفاهیم درس ادبیات تخصصی از روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری استفاده می‌کنند. همین موضوع موجب می‌شود که داوطلبان درس ادبیات تخصصی را به صورت کامل و با جزئیات دقیق یاد بگیرند.

ویژگی‌های پکیج ادبیات قافیه و عروض انسانی + ادبیات آرایه و قرابت انسانی

 • تدریس توسط استاد محسن منتظری و مهرداد مشایخی
 • آموزش تمامی مباحث درس ادبیات تخصصی در کنکور انسانی
 • آموزش ادبیات در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم انسانی
 • آموزش با استفاده از تصاویر و انیمیشن
 • آموزش با استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • استفاده از نقشه‌راه برای آموزش بهتر درس ادبیات
 • آموزش پاسخگویی به سوالات ادبیات در کمترین زمان ممکن
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • مناسب برای داوطلبان گروه انسانی
 • جامع و کامل
 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه

7) اقتصاد

بهترین منابع کنکور برای دروس تخصصی انسانی منابعی هستند که داوطلبان با مطالعه آن به نتایج درخشانی رسیده‌اند. یکی دیگر از دروس تخصصی گروه انسانی درس اقتصاد است. داوطلبان برای اینکه به سوالات اقتصاد در کنکور سراسری پاسخ دهند باید به سراغ مطالعه اقتصاد پایه دهم بروند. این درس در کنکور سراسری 15 سوال دارد و داوطلبان در مدت زمان 10 دقیقه باید به این سوالات پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان تنها 36 ثانیه زمان دارند تا به درستی به سوال اقتصاد در کنکور پاسخ دهند. این مدت زمان نشان می‌دهد که داوطلبان برای تسلط بر مفاهیم اقتصاد به یک منبع کامل و جامع نیاز دارند و این منبع، دوره آموزشی اقتصاد حرف آخر است.

اقتصاد حرف آخر

موسسه حرف آخر آخرین پکیج گروه انسانی را با نام اقتصاد حرف آخر در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این پکیج به طور کامل تمامی مفاهیم اقتصاد دهم را شامل می‌شود. مدرس این مجموعه منحصربه‌فرد استاد پویا بهشتی است. استاد پویا بهشتی یکی از برترین مدرسان اقتصاد در کشور است که با موسسه حرف آخر همکاری می‌کند. داوطلبان در این پکیج با روش‌های خاص و الگوهای ابتکاری استاد بهشتی یاد می‌گیرند که چگونه به سوالات مختلف اقتصاد در کنکور پاسخ دهند.

ویژگی‌های اقتصاد حرف آخر

 • تدریس درس اقتصاد توسط استاد بهشتی
 • تدریس تمامی مفاهیم اقتصاد در پایه دهم
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر مطالب
 • استفاده از الگوهای کاربردی و روش‌های خاص
 • بررسی سوالات مهمی اقتصاد در کنکور
 • حل تست‌های تالیفی و تست‌های اقتصاد
 • مناسب برای تمامی داوطلبان با هر سطح تحصیلی
 • کامل و جامع
 • قیمت مناسب

سوالات متداول در مورد بهترین منابع کنکور

1) مطالعه بهترین منابع کنکور چه تاثیری در قبولی داوطلبان دارد؟

داوطلبانی که با بهترین منابع کنکور برای آزمون سراسری آماده می‌شوند رتبه‌های بالایی را در کنکور کسب می‌کنند.

2) آیا در این مطلب برای دروس عمومی نیز منابعی معرفی شده است؟

بله داوطلبان در این مطلب می‌توانند برای مطالعه دروس عمومی در امتحانات نهایی دوازدهم از بهترین منابع آگاه شوند.

3) بهترین منابع کنکور تجربی، ریاضی و انسانی چه منابعی هستند؟

حرف آخر در این مطلب به طور کامل منابع کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را به داوطلبان معرفی می‌کند.

4) منابع معرفی شده در این مطلب برای کنکور کدام سال مناسب هستند؟

داوطلبان از این منابع می‌توانند برای کنکور 1402 و کنکور سال‌های بعد استفاده کنند.

 شما می‌توانید برای داشتن هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات تجربی، ریاضی و انسانی حرف آخر به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید و از تخفیف‌ها و اطلاعات بیشتری در مورد محصولات باخبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.