عربی کنکور را چگونه ۱۰۰ % بزنیم؟نکات حرف آخر رابخوانید

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. عربی کنکور را چگونه ۱۰۰ % بزنیم؟نکات حرف آخر رابخوانید
بدون دیدگاه

چگونه عربی کنکور را ۱۰۰ بزنیم ؟ اگر واقعیت بین باشیم زدن درصد ۱۰۰ در کنکور در هر درسی از جمله عربی کار آسانی که نیست به کنار کار دشوار و سختی خواهد بود که نیاز به تلاش و پشتکار دارد. اما خیلی از داوطلبان و دانش آموزان کنکور برای درس عربی کنکور تلاش می کنند ولی تعداد محدودی عربی کنکور را ۱۰۰% میزنند دلیل این امر چیست؟ بدون شک یکی از دلایل این امر میتواند مهارت های تست زنی با دقت بالای آنان باشد. در این مطلب حرف آخر سعی میشود که نکات و مواردی به شما گفته شود که به شما در رسیدن به درصد ۱۰۰ در درس عربی کنکور کمک بیشتری کند.

چگونه عربی کنکور را ۱۰۰ بزنیم ؟

 

عربی کنکور را چگونه ۱۰۰ % بزنیم؟نکات حرف آخر رابخوانید

۱- جملات پرتکرار و مهم درس عربی را به همراه اصطلاحات مهم حفظ و بخاطر بسپارید

همیشه یکی از سوالات درس عربی کنکور در کنکورهای گذشته عمومی همواره به بحث مفهوم عبارات تعلّق دارد. این مفهوم تقریباً تشابه زیادی با مبحث قرابت معنایی در ادبیات کنکور دارد. برای اینکه به این تست به صورت تضمینی پاسخ صحیح بدهید باید تمام جملات مهم و پرتکرار و جملات کلیدی و اصطلاحات مهم را بلد باشید. این جملات کدام هستند؟ همان جملاتی که معنای مهمی دارند و به احتمال زیاد از آنها سوال مطرح میشود.

 

۲- حول النّص برای عربی کنکور خیلی مهم است

شاید به جرات به شما بگویم اگر مبحث حول النص در عربی کنکور در سالی که من کنکور دادم و دانشگاه قبول شدم نبود خیلی راحت میتوانستم ربی کنکور را ۱۰۰% بزنم اما نشد. این قضیه برای شما هم میتواند صادق باشد. زیرا ممکن است وقت شما را بیش از ۳ تا ۵ دقیقه تلف کند و حتی جواب صحیح را هم نزنید چون درصد خطا در این سوالات بسیار بین داوطلبان بالا میباشد. بنابراین تاکید میکنم دایره لغات تان را گسترده و وسیع کنید و تمام سوالات کنکور ۱۰ سال اخیر را بطور کامل مطالعه و پاسخ دهید و تجزیه و تحلیل کنید و بخاطر بسپارید.تا تسلط شما را در این موضوع بالا ببرد.ضمن اینکه از خواندن متن های مهم کتاب درسی به هیچ وجه غافل نشوید.

۳- مورد سوم که مانع ۱۰۰% زدن عربی کنکور بین داوطلبان میشود تشکیل است

تشکیل مهمترین قسمت قواعد است که مانع ۱۰۰ زدن عربی کنکور میگردد. دلیل این امر این است که باید داوطلبان به همه قواعد درس عربی تسلط کامل و بسیار بالایی داشته باشند. دلیل دیگر تمرین زیاد است که لازم دارد. در روشهای مطالعه درس عربی در حرف آخر به داوطلبان توصیه میشود که سوالات تشکیل را به صورت عیّن الخطا بخوانند. زیرا قبل از کنکور سال ۹۴ سوالات عربی کنکور بصورت عیّن الصّحیح بود که بمراتب سخت تر از سؤالات سال ۹۴ و ۹۵ بود.

بنابراین بهتر است سؤالات را از کتاب ها یا جزواتی بخوانید که:

عیّن الصحیح ها را تبدیل به عیّن الخطا کرده باشد.

 

۴- همیشه دور عیّن الصّحیح و عیّن الخطا خط بکشید همینطور قسمت های مهم صورت سؤال

شاید این برای شما هم جالب باشد و تعجب اور اما واقعیت دارد : در این سالها با بسیاری از داوطلبان کار کردم که تنها دلیل ۱۰۰ نزدن عربی کنکور شان اشتباه خواندن یکی از سوالات بود. بعنوان نمونه سؤال عیّن الصحیح را عیّن الخطا خواندند. در سال ۹۴ که بعد از سالها سؤالات تشکیل از “عیّن الصّحیح” به “عیّن الخطا” تغییر یافت نزدیک به ۵۰ درصد از داوطلبان خودم بدون نگاه به صورت سؤال فرض شان این بوده که سؤال بصورت “عیّن الصحیح” است و در حل سؤال اشتباه کردند.

برای جلوگیری از این اشتباه یک راهکار ساده درعین حال مهم وجود دارد و ان این است که:

دور قسمت مهم سؤال خط بکشید.

 

۵- آزمون گرفتن از خود را در درس عربی کنکور فراموش نکنید

یکی از دیگر اشتباهات داوطلبان این است که فقط به آزمون های آزمایشی بسنده میکنند. اما این کافی نیست و شما نباید به آزمون های آزمایشی اکتفا کنید. بلکه باید قبل از هر آزمون آزمایش خودتان از خودتا یک آزمون بگیرید با شرایط آزمون. این کار را هنگام تست زدن در هر درس نیز باید انجام دهید. یک تکنیک نیز این می تواند باشد که اگر شما مثلا۲هفته یکبار آزمون آزمایشی میدهید یا اینکه هر ماه یکبار آزمون میدهید روز قبل آزمون آزمایشی آزمون مرحله قبل را از خودتان بگیرید تا ببینید آیا تسلط کامل یافته اید یا خیر و آزمون آزمایشی را که دادید بعد از ظهر یا شب همان روز آن را تجزیه و تحلیل کنید

عربی کنکور را چگونه ۱۰۰ % بزنیم؟نکات حرف آخر رابخوانیدحتماً هر فصل را که مطالعه کردید

در خانه از خودتان آزمون بگیرید و در زمان مقرر ۲۰ دقیقه پاسخ دهید.

آزمون گرفتن اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد

علاوه بر ان باعث می شود که بتوانید زمان بندی صحیح را یاد بگیرید.

 

۶- تکنیک ضربدر و دایره میتواند یک راهکار در درس عربی کنکور حتما استفاده نمایید.

در پاسخ دادن به تست های عربی کنکور برای اولین بار که سوالات را میخوانید میتوانید از قسمت حول النّص، تشکیل و تحلیل صرفی بگذرید.

۱- در دور اول فقط ۸ سؤال ترجمه تعریب و ۸ سؤال قواعد را در ۱۰ تا ۱۲دقیقه جواب صحیح بدهید.

۲- در دور دوم به بقیه سؤالات پاسخ دهید.

البته این یک مسئله شخصی است و ما فقط پیشنهاد میدهیم

می توانید به ترتیب دفترچه به سؤالات پاسخ دهید.

مزیت تکنیک ضربدر و دایره این است که اعتماد به نفس شما را بشدت افزایش میدهد.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست