عربی متوسطه  یکی از دروسی است که اگر بدون تدریس پایه ای و اصولی دانش آموزان به سمت آن برود ممکن است در فهم مطالب عمیق آن دچار مشکل شوند و تنها توانند از پس جدیدترین سوالات مطرح شده چه در کنکور چه در امتحانات نهایی و تشریحی برایند.

حال اگر دانش آموز و شرکت‌کنندگان کنکور به صورت گام به گام با یک منبع آموزشی بسیار قدرتمند که بتواند تمام مطالب و نکات ریز و درشت موجود در کتاب درسی را به صورت موشکافانه بررسی کند همراه شوند می‌توانند تمامی مطالب را به صورت عمیق بفهمند و با درس عربی ارتباط خوبی برقرار کنند و هیچگاه از این درس به عنوان سخت ترین درس دوران متوسطه خود یاد نکند.

در این مطلب سعی می کنیم به صورت تفصیلی و کاملا مفصل بودجه بندی عربی کنکور را برای شما تشریح درآوریم تا بتوانید با دیدی بازتر و ذهنی پویا تر به سراغ مباحث مختلف این درس شیرین بروید.

چرا بودجه بندی لازم است؟

بسیاری از دانش آموزان و شرکت کنندگان کنکور های سراسری سال های اخیر عقیده داشتند که چرا باید از بودجه بندی برای درس خواندن استفاده نمود در پاسخ به این دسته از عزیزان باید گفت که بودجه بندی یکی از بهترین و پرکاربردترین روش های خواندن درست می باشد چرا که با کمک این ویژگی شما میتوانید تمامی سوالات مطرح شده در سال‌های اخیر را بر اندازی کنید و بدانید از هر مطلب چند سوال را در درس عربی به خود اختصاص داده است و نسبت به گنجایش و ظرفیت آن مبحث برای آن وقت بگذارید تا بتوانید مطالب مهم تر را از مطالب کم اهمیت تر تمیز دهید و بهترین نتیجه را در عربی کنکور با این روش برای خود رقم بزنید!

عربی کنکور

عربی کنکور

بودجه بندی عربی کنکور

دومین درس دفترچه عمومی کنکور ؛ درس زبان عربی میباشد که دارای ۲۵ سوال است. این درس به طور کلی از دو بخش ترجمه و قواعد تشکیل شده و دسته بندی تمامی سوالات به نوعی زیر مجموعه این دو مبحث پایه ای و مهم می باشد .

در بودجه بندی درس زبان عربی بیشترین سهم را قسمت قواعد و ترجمه و تعریب دارد که در تمام سال های ۸۸ تا ۹۶ یعنی کنکور نه سال اخیر ، روی هم رفته ۱۶ سوال را در هر کنکور به خود اختصاص داده است.

پس از آن درک مطلب متن های عربی سالانه ۴ سوال را به خود اختصاص داده است.

در نمودار زیر به تفکیک هر مبحث بودجه بندی کنکور درس زبان عربی برای شما گردآوری گردیده شده است.

بودجه بندی عربی کنکور

موضوع   /   سال۸۸۸۹۹۰۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵۹۶
ترجمه و تعریب ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸
درک مطلب ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴ ۴
تشکیل ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲
تحلیل صرفی ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳
قواعد ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸ ۸

بررسی نزدیک تر بودجه بندی عربی

همانطور که در بودجه بندی سال های اخیر مشاهده می کنید می توان فهمید که بیشترین و مهمترین قسمت های عربی در کنکور مربوط به ترجمه تعریف و قسمت قواعد می‌باشد دانش آموزانی که در این قسمت از درس عربی خود را قدرتمند سازان بدون شک می‌تواند از پس از سایر مباحث نیز برآیند چرا که در صرافی به گونه ای است که تمامی مطالب آن به هم وابسته باشد و فصل موضوع لازمه فهم موضوعات قبل آن است بنابراین سعی کنید در همین ابتدای را ترجمه و تعریب و قواعد خود را به صورت عمیق و مفهومی بیاموزید و با آن ارتباط برقرار کنید!

آموزش روش های حل سریع سوالات در بسته های عربی کنکور حرف آخر

علاوه بر یادگیری عمیق درس عربی با پکیج استاد واعظی عربی یازدهم حرف آخر ، روش هایی توسط این استاد خبره به شما دانش آموزان تدریس خواهد شد که سرعت عمل خود را در حل سوالات به شدت افزایش دهید ! این روش باعث نمیایان شدن بهترین عملکرد شما در سر جلسه کنکور خواهد شد . چه بسا کسانی در سال های پیشین بوده اند که بر تمام مباحث درس عربی تسلطی کاملی داشته اند اما به دلیل عدم برخوداری و نداشتن تکنیک های تست زنی سریع باعث شده نتوانند نتیجه ایده ال خود را کسب نمایند.

چرا پکیج عربی حرف آخر میتوانید تمام مطالب گفته شده را پوشش دهد؟

چون در این بسته های آموزش از قلق های سودمندی استفاده شده است که چندی از آنها را در زیر بیان میداریم :

 • آموزش مفاهیم همراه با حل نمونه سوالات
 • تضمین تطابق بالای مطالب با سوالات کنکور سال های آتی
 • ارائه نقشه راه برای نقش بندی در ذهن
 • شهودی سازی مطالب عربی یازدهم حرف آخر با کمک انیمیشن ساز
 • پایانی برای دشواری های درس عربی
 • آموزش ۲۲ ساعته کل عربی
 • ارائه پیشبینی از سوالات کنکور سال های آتی
 • حک کردن مطالب در ذهن دانش آموز با تمرین و تکرار
 • تحولی نوین در تفهیم مطالب درس عربی با آموزش ها استاد واعظی
 • حل نمونه سوالات سال های پیشین آزمون سراسری
 • آموزش صفر تا صد عربی یازدهم با پکیج عربی یازدهم حرف آخر
 • استفاده از نقشه راه و روش های تست زنی سریع
 • تطابق سوالات با سوال های کنکور سراسری

با مطالب گفته شده امید است شما دانش آموزان و شرکت کنندگان عزیز کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ بتوانید با بهره گیری از مطالب و محتویات گفته شده در دی وی دی های آموزشی زبان عربی موسسه حرف آخر بهترین نتیجه را در کسب درصد بالای ۹۰ در کنکور سراسری خود کسب نمایید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست