فیزیک کنکور: مباحث مهم و تست خیز فیزیک کنکور تجربی و ریاضی کدامند؟

 1. حرف آخر
 2. مشاوره کنکور
 3. فیزیک کنکور: مباحث مهم و تست خیز فیزیک کنکور تجربی و ریاضی کدامند؟
بدون دیدگاه

فیزیک کنکور یکی از دروسی می باشد که در کنکور سراسری ضریب بالایی دارد. فیزیک برای رشته ریاضی ضریب ۳ دارد و در کنکور تجربی این ضریب برابر با ۲ است. درس فیزیک مباحث و مفاهیم بسیار سختی دارد. بسیاری از دانش‌آموزان تلاش می‌کنند مفاهیم فیزیک را حفظ کنند. اما این کار بسیار اشتباه است. کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ از بین منابع نظام جدید خواهد بود. این بدین معنی است که فیزیک کنکور از بین منابع کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم خواهد بود. با توجه به اهمیت این درس در کنکور سراسری، ما در این مطلب قسمت‌های مهم فیزیک و بودجه‌بندی آن را توضیح می‌دهیم سپس پکیج‌های فیزیک حرف آخر را به شما معرفی می‌کنیم.

فیزیک کنکور

فیزیک کنکور

دانش‌آموزان چگونه می‌توانند فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنند؟

بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال جواب این سوال هستند. چگونه فیزیک را در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است؛ مطالعه کامل مباحث فیزیک و تست زدن در دوره‌های زمانی مشخص. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور باید برای موفقیت بیشتر، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند. این برنامه‌ریزی کمک می‌کند دانش‌آموز در کنکور عملکرد بهتری داشته باشد.

دانش‌آموزان برای این‌که بتوانند بهترین تراز را در درس فیزیک داشته باشند در قدم اول باید با بودجه‌بندی فیزیک آشنا باشند. ما در این قسمت بودجه‌بندی فیزیک کنکور در سال ۹۸ را به شما توضیح می‌دهیم:

بودجه‌بندی فیزیک کنکور و معرفی فصل های تست خیز و مهم فیزیک

 • فیزیک دهم: ۸ سوال
 • فیزیک یازدهم: ۹ سوال
 • فیزیک دوازدهم: ۱۳ سوال

بیشتر سوالات فیزیک از سال دهم و یازدهم انتخاب شده است. این بدین معنی است که دانش‌آموزان باید توجه بیشتری به فیزیک دهم و یازدهم داشته باشند. ما در یک بررسی دقیق‌تر منابع فیزیک کنکور را به طور جزئی‌تر بررسی می‌کنیم:

فیزیک دهم

کنکور سال ۹۸ برای فیزیک دهم شامل ۸ سوال بود. تعداد سوالات از فصل‌های گوناگون به صورت زیر است:

 • فیزیک و اندازه‌گیری: فصل اول: ۱ سوال
 • کار و انرژی: فصل دوم: ۲ سوال
 • ویژگی‌های فیزیکی مواد: فصل سوم: ۲ سوال
 • دما و گرما: فصل چهارم: ۳ سوال

فیزیک یازدهم

کنکور سال ۹۸ برای فیزیک یازدهم شامل ۹ سوال بود. تعداد سوالات از فصل‌های گوناگون به صورت زیر است:

 • الکتریسیته ساکن: فصل اول: ۳ سوال
 • الکتریسیته جاری: فصل دوم: ۳ سوال
 • مغناطیس و القای الکترومغناطیس: ۳ سوال

فیزیک دوازدهم

کنکور سال ۹۸ برای فیزیک دوازدهم شامل ۱۳ سوال بود. تعداد سوالات از فصل‌های گوناگون به صورت زیر است:

 • حرکت بر خط راست: فصل اول: ۳ سوال
 • دینامیک: فصل دوم: ۳ سوال
 • نوسان و امواج: فصل سوم: ۴ سوال
 • فیزیک اتمی و هسته‌ای: فصل چهارم: ۳ سوال

فیزیک کنکور برای رشته تجربی

دانش‌آموزان باید بودجه‌بندی درس‌های مختلف را بررسی کنند تا با سوالات مهم هر درس بهتر آشنا شوند. شما می‌توانید در جدول زیر بودجه‌بندی فیزیک کنکور را برای رشته تجربی در چند سال اخیر مشاهده کنید:

مباحث / سال۹۷۹۶۹۵۹۴۹۳۹۲۹۱۹۰
نور هندسی۳۳۳۳۳۳۳۳
انرژی، فیزیک ۱۰۰۰۰۰۰۰۱
نوسان، موج‌های مکانیکی، صوت۳۵۶۵۵۵۶۶
مدارهای الکتریکی۳۳۳۳۳۳۳۳
حرکت‌شناسی۲۳۳۳۳۳۲۳
گرما و قانون گاز‌ها۳۳۳۲۳۳۲۱
فشار و ویژگی‌های ماده۱۱۱۱۱۱۱۲
دینامیک۲۲۲۳۳۲۲۲
خازن و الکتریسیته ساکن۲۳۲۲۲۱۲۲
مغناطیس و القا۲۲۲۲۲۲۳۲
بردار۰۰۰۰۰۱۰۱
کار و انرژی۴۱۱۱۱۱۰۰
فیزیک اتمی و جدید۴۳۳۳۳۳۴۳
موج‌های الکترومغناطیسی۱۱۱۱۱۱۲۱

فیزیک کنکور برای رشته ریاضی

شما می‌توانید در جدول زیر بودجه‌بندی فیزیک کنکور را برای رشته ریاضی در چند سال اخیر مشاهده کنید:

مباحث/سال۹۶۹۵۹۴۹۳۹۲۹۱
نور هندسی۴۴۴۴۴۴
فیزیک و اندازه‌گیری۰۰۱۱۱۱
کار و انرژی۰۱۱۱۱۱
ویژگی‌های ماده۱۳۲۳۳۳
گرما و قانون گازها۴۲۲۲۲۲
ترمودینامیک۳۳۳۳۳۳
الکتریسیته ساکن۴۳۳۳۲۲
جریان الکتریکی۳۳۴۴۴۴
مغناطیس و القا۴۴۴۳۴۴

فیزیک کنکور

معرفی ۵ مبحث تست خیز فیزیک کنکور که نصف بودجه بندی فیزیک را در بر می گیرند

دانش‌آموزان بعد از مطالعه بودجه‌بندی به خوبی متوجه می‌شوند که کدام فصل‌ها از اهمیت بیشتری در کنکور برخوردار هستند. ما به طور خلاصه این فصل‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

 • نوسان و موج – ۴ تست
 • فیزیک اتمی و هسته‌ای – ۳ تست
 • الکتریسیته ساکن – ۳ تست
 • مدارهای الکتریکی – ۳ تست
 • دینامیک – ۳ تست

دوستان عزیز این ۵ فصل ، مهم ترین فصول فیزیک کنکور می باشند و شما می توانید صرفا با مطالعه این مباحث ، به ۱۶ تست از ۳۰ تست فیزیک کنکور جواب دهید.

نکاتی مهم در مورد درس فیزیک

 1. اولین نکته‌ای که همیشه باید به یاد داشته باشید یادگیری است. شما نباید فرمول‌ها یا مفاهیم را حفظ کنید. این موضوع موجب شده است که حرف آخر از تصویرسازی برای آموزش مطالب استفاده کند تا مطالب به صورت بلندمدت در حافظه دانش‌آموزان باقی بماند.
 2. شما باید مفاهیم کتاب درسی را به خوبی متوجه شوید. این نکته را فراموش نکنید که منبع اصلی، کتاب درسی فیزیک است.
 3. پکیج‎‌های حرف آخر با استفاده از الگوها و تصویرسازی فرمول‌ها و مفاهیم فیزیک را به خوبی آموزش می‌دهد. شما می‌توانید از این پکیج‌ها برای مطالعه فیزیک کنکور استفاده کنید.
 4. تست زدن نقش بسیار مهمی در موفقیت دارد. شما باید پس از مطالعه هر فصل درس، تست‌های کنکور مربوط به آن را حل کنید.
 5. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید حفظ نکردن مطالب است. مفاهیم را به صورت عمیق یاد بگیرید و حفظ نکنید.

فیزیک کنکور

معرفی بهترین منابع فیزیک برای کنکور ۱۴۰۰

پکیج کامل فیزیک صفر تا صد حرف آخر ، جامع و کامل و برای ۱۰۰ زدن فیزیک

استاد پیمان کامیار یکی از مدرسان موسسه حرف آخر است که فیزیک تدریس می‌کند. استاد کامیار پکیج کامل فیزیک را برای نظام جدید تهیه کرده است. پکیج کامل فیزیک کنکور شامل فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم است. دانش‌آموزان و داوطلبان می‌توانند در ۷۶ ساعت مطالب درسی را به طور کامل آموزش ببیند. این پکیج علاوه بر آموزش مباحث کنکور، حل تست نیز دارد.

این پکیج مباحث را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورت انیمیشن آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان با استفاده از این پکیج مطالب را به صورت بلندمدت به یاد می‌سپارند. داوطلبان با استفاده از روش‌های جدید در این پکیج می‌توانند بهترین رتبه را کسب کنند.

فیزیک دهم حرف آخر

فیزیک دهم حرف آخر یکی دیگر از پکیج‌های استاد پیمان کامیار است. دانش‌آموزان و داوطلبان با استفاده از این پکیج، مفاهیم پایه دهم را به خوبی یاد می‌گیرند. این پکیج مفاهیم را به صورت انیمیشن‌سازی و پویاسازی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. پکیج فیزیک دهم حرف آخر در ۵ حلقه دی وی دی آماده شده است و ۲۲ ساعت تدریس و حل تست دارد.

دانش‌آموزان و داوطلبانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پکیج‌های فیزیک کنکور به این لینک مراجعه کنید.

فیزیک یازدهم حرف آخر

فیزیک نقش بسیار مهمی در رتبه دانش‌آموزان و داوطلبان دارد. بنابراین دانش‌آموزان باید مفاهیم این درس را به خوبی یاد بگیرند. یکی دیگر از پکیج‌های حرف آخر که توسط استاد پیمان کامیار تهیه شده است فیزیک یازدهم است. این پکیج ۱۹ ساعته از ۳ حلقه دی وی دی تشکیل شده است. دانش‌آموزان با این پکیج به خوبی می‌توانند مباحث این پایه را یاد بگیرند. فیزیک یازدهم در کنکور سراسری تقریبا ۳۰ درصد سوالات را شامل می‌شود.

فیزیک دوازدهم حرف آخر

یکی دیگر از پکیج‌های فیزیک کنکور، فیزیک دوازدهم حرف آخر است. استاد پیمان کامیار تمامی مباحث فیزیک در پایه دوازدهم را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. این پکیج به صورت ۸ حلقه دی وی دی در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور قرار می‌گیرد.

پیمان کامیار در این پکیج فیزیک به صورت ۳۵ ساعته تدریس و حل تست دارد. مفاهیم با کمک انیمیشن و تصاویر به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. این پکیج از ۴ پکیج مجزا با نام‌های فیزیک موجی و اتمی، فیزیک نوسان، فیزیک دینامیک و فیزیک سینماتیک تشکیل شده است.

پکیج فیزیک ۶۰۴۰ حرف آخر ، مفید و مختصر و بیش ترین درصد در کمترین زمان ممکن

بسیاری از دانش‌آموزان طبق برنامه‌ریزی نمی‌توانند پیش بروند. همین موضوع موجب می‌شود که آن‌ها نتوانند مباحث فیزیک کنکور را مطالعه کنند. موسسه حرف آخر برای حل این مشکل یک پکیج ارائه داده است.

پکیج فیزیک کنکور ۶۰۴۰ در دو بازه زمانی مباحث را به خوبی آموزش می‌دهد. استاد کامیار در بازه زمانی ۶۰ روزه، مباحث را به طور کامل آموزش می‌دهد. بازه دوم یعنی بازه ۴۰ روزه برای حل کردن تست و آزمون جامع است.

دانش‌آموزان و داوطلبان با استفاده از این پکیج می‌توانند عملکرد خوبی در درس فیزیک داشته باشند. این پکیج شامل ۸ حلقه دی وی دی است و ۴۰ ساعت تدریس و حل تست دارد. موضوعات هر حلقه دی وی دی به صورت زیر است:

سوالات متداول در مورد فیزیک کنکور

۱) آیا می‌توان تمامی مباحث فیزیک و فرمول‌های آن را حفظ کرد؟
بله شما می‌توانید مباحث و فرمول‌های درس فیزیک را حفظ کنید اما این مطالب به صورت بلندمدت در حافظه شما باقی نمی‌مانند. اگر می‌خواهید عملکرد بهتری در کنکور داشته باشید باید از خلاصه‌نویسی و تست زنی استفاده کنید.

۲) کدام منابع بهترین تاثیر را در رتبه کنکور دارند؟
اولین نکته‌ای که همیشه باید به یاد داشته باشید مطالعه دقیق کتاب درسی است. کتاب درسی اولین و مهم‌ترین منبع برای کنکور محسوب می‌شود. شما می‌توانید بعد از مطالعه کتاب درسی از پکیج‌های حرف آخر استفاده کنید.

۳) آیا حرف آخر برای کنکور برنامه‌ریزی نیز ارائه می‌دهد؟
بله مشاورین دپارتمان تخصصی مشاوره و برنامه‌ریزی حرف آخر خدمات مشاوره و برنامه‌ریزی نیز ارائه می‌دهند. شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۶۶۰۴۸۶۰۰ تماس بگیرید.

۴) مباحث مهم و تست خیز فیزیک کدامند؟
همان طور که در قسمت بالا برای شما توضیح دادیم بودجه‌بندی فیزیک کنکور در هر سالی متفاوت است. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌بندی سال‌های متفاوت، مهم‌ترین فصل‌ها را در اولویت اول خود قرار دهید. اما به پیش نیازهای هرفصل نیز توجه کنید

۵) آیا بدون مطالعه فیزیک می‌توان تراز مناسبی به دست آورد؟
جواب این سوال بسیار واضح است؛ خیر. شما باید با یک برنامه‌ریزی دقیق مباحث فیزیک را به خوبی مطالعه کنید. زیرا فیزیک یکی از ترازآورترین دروس هم در رشته تجربی و هم در رشته ریاضی می باشد.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست