قبولی کنکور در سه ماه: چگونه می‌توان با 3 ماه مطالعه رتبه برتر کنکور شد؟

بدون دیدگاه

دانش‌آموزان در آخرین سال تحصیلی تنها به قبولی در کنکور فکر می‌کنند. بسیاری از آن‌ها از یک سال قبل با برنامه‌ریزی بسیار دقیق خود را برای کنکور آماده کرده‌اند. برخی از دانش‌آموزان نیز زمان کمتری برای مطالعه دارند و بنابراین دچار استرس می‌شوند. اما استرس و نگرانی بی مورد است. دانش‌آموزانی که از یک سال قبل برای کنکور برنامه‌ریزی کرده‌اند در مقایسه با سایر دانش‌آموزان شانس بیشتری برای موفقیت دارند اما آیا قبولی کنکور در سه ماه برای سایر دانش‌آموزان نیز امکان‌پذیر است ؟ بله امکا‌ن‌پذیر است! دانش‌آموزان و داوطلبان در 3 ماه می‌توانند مطالب و مفاهیم درسی را به خوبی مطالعه کنند و رتبه مناسبی در کنکور کسب نمایند.

با توجه به اهمیت این موضوع برای بسیاری از دانش‌آموزان، ما در این مطلب نکات کلیدی و مهم برای مطالعه کنکور در 3 ماه را به شما توضیح می‌دهیم سپس بهترین منابع برای قبولی کنکور در 3 ماه را معرفی می‌کنیم.

قبولی کنکور در سه ماه: چگونه می‌توان با 3 ماه مطالعه رتبه برتر کنکور شد؟

نکات مهم و کلیدی برای قبولی کنکور در سه ماه

دانش‌آموزان و داوطلبانی که فقط برای کنکور سه ماه فرصت دارند باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. این برنامه‌ریزی دقیق کمک می‌کند تا دانش‌آموز در یک مسیر درست حرکت کند. بنابراین اولین قدم در این مسیر، برنامه‌ریزی اصولی و دقیق است. ما در این قسمت برخی از نکات کلیدی که در این مسیر بسیار مهم هستند را به شما معرفی می‌کنیم:

 • برنامه‌ریزی دقیق
 • مدیریت زمان
 • خلاصه‌نویسی
 • مطالعه بودجه‌بندی کنکور
 • سوالات کنکور سال‌های اخیر
 • بررسی رتبه‌های قبولی در دانشگاه‌ها
 • مطالعه مباحث و مفاهیم مهم
 • شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور
 • مطالعه کلیات درس
 • تقویت حافظه و تست زنی
 • استفاده از بهترین منابع

1) برنامه‌ریزی دقیق برای قبولی کنکور در سه ماه

برنامه‌ریزی دقیق یکی از مهم‌ترین نکات برای قبولی کنکور در 3 ماه است. دانش‌آموزان بسیاری از زمان خود به خوبی استفاده نکرده‌اند و تنها 3 ماه تا کنکور زمان دارند. اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن یک برنامه منظم است.

این برنامه به شما مسیر را نشان می‌دهد و موارد کلیدی را مشخص می‌کند. برنامه‌ریزی با توجه به توانایی‌های هر فردی متفاوت است. بنابراین هر دانش‌آموزی باید با توجه به معیارها و امکانات خود برنامه‌ریزی داشته باشد. نکات کلیدی زیر را در برنامه‌ریزی رعایت کنید:

 1. ایجاد اهداف کوتاه‌مدت
 2. انعطاف‌پذیری در برنامه
 3. تعیین زمان مشخص برای حل تمرین
 4. تعیین زمان مشخص برای استراحت
 5. زمان‌های مشخص برای مرور و خلاصه‌نویسی
 6. تهیه چک لیست به صورت روزانه
 7. اولویت‌بندی

قبولی کنکور در سه ماه

2) مدیریت زمان 

دانش‌آموزانی که برای قبولی کنکور در 3 ماه تلاش می‌کنند باید به مدیریت زمان توجه بیشتری داشته باشند. این دانش‌آموزان باید از هر ساعت خود بهترین استفاده را داشته باشند. برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت زمان می‌تواند دانش‌آموز را در یک مسیر درست قرار دهد. شما می‌توانید در مدیریت زمان به نکات زیر توجه کنید:

 • درس‌های مهم را در اولویت اول قرار دهید
 • یک برنامه روزانه مشخص کنید
 • برنامه خود را در پایان هر روز بررسی کنید
 • نکات کلیدی هر درس را ساعات اولیه روز مطالعه کنید

قبولی کنکور در سه ماه

3) خلاصه‌نویسی برای قبولی کنکور در سه ماه

خلاصه‌نویسی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که دانش‌آموزان باید به آن توجه کنند. اگر می‌خواهید قبولی کنکور در سه ماه رخ دهد باید مطالب مهم هر درس را خلاصه‌نویسی کنید. مرور روزانه خلاصه‌نویسی کمک می‌کند تا مطالب به صورت بلندمدت در حافظه دانش‌آموز باقی بماند. خلاصه‌نویسی را فراموش نکنید و نکات هر درس را به صورت روزانه یادداشت و مطالعه کنید.

4) مطالعه بودجه‌بندی کنکور

مطالعه بودجه‌بندی کنکور نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموزان دارد. دانش‌آموزانی که زمان کمی تا کنکور فاصله دارند باید بودجه‌بندی سال‌های اخیر را با دقت مشاهده کنند.

بودجه‌بندی به دانش‌آموز در تعیین فصل‌های مهم هر درس کمک می‌کند. این بدین معنی است که دانش‌آموزان و داوطلبان در زمان کمی که دارند فقط فصل‌های مهم را مطالعه می‌کنند.

5) سوالات کنکور سال‌های اخیر

دانش‌آموزانی که به فکر قبولی کنکور در سه ماه هستند فقط باید تست‌های کنکور سال‌های اخیر را مطالعه کنند. اگر زمان کافی برای شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور را ندارید بهتر است تنها سوالات کنکور سال‌های اخیر را حل کنید.

هر تست را با دقت زیادی مطالعه کنید و نکات مهم آن را یادداشت کنید. شما می‌توانید با این روش برای هر سال کنکور، نکات مهم را دسته‌بندی کنید و فرمول‌های زیادی را یاد بگیرید.

6) بررسی رتبه‌های قبولی در دانشگاه‌ها

قبولی کنکور در سه ماه شاید دشوار باشد اما امکان‌پذیر است. یکی دیگر از کارهایی که دانش‌آموزان باید در این سه ماه انجام دهند بررسی رتبه‌های قبولی در هر رشته و دانشگاه است.

شما می‌توانید با بررسی رشته‌ها و رتبه‌های لازم برای قبولی، یک برنامه هدفمند داشته باشید. این موضوع کمک می‌کند تا دانش‌آموز اطلاعات دقیقی در مورد رشته مورد علاقه خود داشته باشد. زمانی‌که دانش‌آموز می‌داند کدام رشته را در کدام دانشگاه می‌خواهد بر روی دروس خاص تمرکز بیشتری می‌کند.

7) مطالعه مباحث و مفاهیم مهم

یکی دیگر از نکاتی که حتما باید به آن توجه کنید مطالعه مفاهیم مهم است. اگر زمان کمی تا کنکور دارید فقط بر روی مباحث مهم هر درس تمرکز کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا در یک مدت زمان کوتاه، مهم‌ترین مفاهیم را مطالعه کنید.

8) شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور

شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور بهترین روش برای آمادگی در کنکور است. دانش‌آموزان با استفاده از این آزمون‌ها می‌توانند با تست‌های کنکور بیشتر آشنا شوند. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون‌ها نتایج بهتری در کنکور کسب کنید.

9) استفاده از بهترین منابع برای قبولی کنکور در سه ماه

مهم‌ترین نکته قبولی کنکور در سه ماه، استفاده از بهترین منابع است. دانش‌آموزان باید از منابعی استفاده کنند که در مدت زمان کوتاه بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. حرف آخر برای این مشکل دانش‌آموزان راه‌حلی ارائه می‌دهد.

پکیج‌های 6040 حرف آخر برای قبولی کنکور در سه ماه تهیه شده است. این پکیج‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا در 100 روز تمامی مباحث درسی را یاد بگیرند. دانش‌آموزان 60 روز فقط مفاهیم را مطالعه می‌کنند و در 40 روز بعدی فقط تست می‌زنند. پکیج‌های 6040 حرف آخر بهترین منبع برای قبولی کنکور در سه ماه هستند.

پکیج های ۶۰۴۰ حرف آخر برای قبولی کنکور در سه ماه

این پکیج تمامی دروس کنکور را به صورت کامل به دانش‌‌آموزان و داوطلبان آموزش می‌دهد. دانش‌آموزان با استفاده از این پکیج‌ در مدت زمان 100 روز، تمامی مفاهیم را به خوبی یاد می‌گیرند. قبولی کنکور در سه ماه با این پکیج امکان‌پذیر است. این پکیج در دو بازه زمانی 60 روزه و 40 روزه به دانش‌آموزان کمک می‌کند. بازه زمانی 60 روزه برای یادگیری مفاهیم و بازه زمانی 40 روزه برای تست زدن و آزمون‌های جامع است.

۲۰ آزمون حرف آخر 

دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از این پکیج در آزمون‌های شبیه به کنکور شرکت کنند. هر آزمونی به صورت مستقل جواب دارد و دانش‌آموزان می‌توانند پاسخ هر سوال را همراه با توضیح مدرسان موسسه حرف آخر مشاهده کنند.

زیست شناسی ۶۰۴۰

شیمی ۶۰۴۰

ریاضی ۶۰۴۰

فیزیک 6040

سوالات متداول در مورد قبولی کنکور در سه ماه

1) پکیج‌های پروژه 6040 برای کدام دانش‌آموزان مناسب هستند؟

دانش‌آموزانی که زمان کمتری تا کنکور دارند به راحتی می‌توانند از این پکیج‌ها استفاده کنند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که همه دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور از این پکیج‌ها می‌توانند استفاده کنند.

2) قیمت محصولات 6040 برای قبولی در کنکور سه ماه چقدر است؟

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد قیمت این پکیج‌ها تماس بگیرید.

3) پکیج‌های حرف آخر برای قبولی کنکور در 3 ماه به چه صورتی ارائه می‌شود؟ جمع‌بندی یا آموزش کامل؟

این پکیج‌ها به صورت آموزش صفر تا صد ارائه می‌شوند و تمامی مباحث و مفاهیم تمام دروس را به صورت کامل آموزش می‌دهند و همچنین شامل 20 آزمون شبیه ساز کنکور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.