چگونه زبان کنکور را صد بزنیم

  1. حرف آخر
  2. اخبار حرف آخر
  3. چگونه زبان کنکور را صد بزنیم
بدون دیدگاه

زبان در کنکور سراسری علیرغم اینکه جز یکی از دروس بسیار ساده تلقی می‌شود اما تعداد کسانی که این درس را می‌توانند با درصد ۱۰۰ درصد به پایان برسانند بسیار کم و هر سال تعدادی انگشت‌شمار هستند که توانستند هنگامی که از سر جلسه کنکور بلند میشود یک درصد مطلوب را از آخرین درس دفترچه عمومی کسب کرده باشند

ما در موسسه حرف آخر به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از تجربیات کسانی که توانستند در سال های گذشته درس زبان در کنکور سراسری را ۱۰۰% بزنند آشنا شوید تا بتوانید با کمک گیری از روحیه و علم و دانش این دسته از دانش آموزان مسیر درست تری را برای موفقیت در درس زبان انگلیسی به بیمار در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما آخرین تکنیک های مطالعه این درس را آموزش دهیم .

زبان انگلیسی کنکور

اگر در درس زبان انگلیسی پایه ضعیفی دارید نگران نباشید!

با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان در مناطق دور افتاده و به دور و از هیچ گونه دسترسی به کلاس‌های کنکور و زبان هستند به جای نگرانی برای آن دسته از دانش آموزان وجود دارد تا با توجه به پایه ضعیف در درس زبان انگلیسی دارد آیا میتواند در کنکور سراسری موفق شوند یا خیر در پاسخ به سوالات این دسته از دانش آموزان باید گفت که موسسه آموزشی ارائه تکنیک های ویژه ای را برای شما آماده سازی کرده است تا بتوانید با بهره گیری از آنها از پایه۰ به بالاترین حد ممکن در درس زبان کنکور سراسری دست پیدا کنید!

چه منابعی برای کسب نمره صد در این درس لازم است؟

کتاب درسی اولین و مهم ترین منبع شماست!

لازمه که بدونید در زبان انگلیسی کنکور اهمیت کتاب درسی برای طراحان کنکور در سال‌های اخیر چند برابر شده. نحوهٔ خوندن کتاب درسی باید به صورتی باشه که هم به سوالات و تمرین‌های کتاب توجه ویژه‌ای داشته باشید و هم لغات پنهان و اصطلاحات و حروف اضافهٔ واژه‌های مهم رو پیدا کنید. پس کتاب درسی تون رو زیر ذره بین قرار بدید و تمام مطالب رو مو به مو بررسی کنید.

تست‌های کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی موسسه حرف آخر

استفاده کردن از کتابی که حاوی تست‌های کنکور سال های اخیر باشه برای موفقیت شما در این درس ضروری هست. طراحان کنکور هر ساله تست‌های زیادی رو مشابه تست‌های سال‌های قبل طرح می کنند بنابراین به سوالات کنکور سال‌های قبل در این درس توجه ویژه ای داشته باشید.

چند نکتهٔ مهم که باید به اون توجه کنید:

۱. تست‌های زیادی کار کنید تالیفی و کنکوری

۲. موضوعی کار نکنید و سعی کنید پراکنده تست بزنید.

۳. آزمون‌ها رو تحلیل کنید تا بدونید در کدام مبحث مشکل دارید. درک مطلب یا لغات یا گرامر و…

۴. بهتره که تست ها رو زمان دار کار کنید تا با شرایط جلسهٔ کنکور آشنا بشید و مهارت پیدا کنید.

درک مطلب ها رو درک کن!

یکی از قسمت هایی از درس زبان انگلیسی که بسیاری از دانش آموزان را دچار گیجی و چالش می کنم قسمت درک مطلب است که در کنکور سراسری در سال های اخیر با رویکردهای متفاوت در راه آنان را ترک کرده‌اند بنابراین برای دستیابی به یک درصد خوب در کنکور سراسری به خصوص در درس زبان انگلیسی لازم است به سمت درک مطلب آن را که در سال های پیش به صورت های مختلفی از آن سوال طرح شده است را با دقت بیشتری مطالعه کرد و تمامی این‌ها را بار دیگر تست های آن را با دقت هرچه تمام تر حل کرد

لغت زبان انگلیسی را با آموزش های حرف آخر در حافظه بلند مدت خود بسپار!

از ۲۵ سوال زبان درکنکور ۸ سوال مربوط به لغت هست و معمولا ۴ سوال کلوز تست هم به لغت مربوط میشه پس خیلی مهمه که بر لغات زبان مسلط بشید.

برای یادگیری لغات جدید و ناآشنای زبان بهتره لغاتی که نمیدونید رو روی تکه برگی نوشته و معنی اون ها رو در پشتش بنویسید بعد یک جعبه با ۵ قسمت تهیه کنید و لغات رو ابتدا در خانهٔ اول قرار دهید و اون ها رو بخونید اگه لغت رو بلد بودید به خانهٔ ۲ منتقل کنید اگرنه دوباره لغت رو برگردونید به خانهٔ اول. این کار باعث میشه همهٔ لغات حداقل در ۵ روز مختلف مرور بشن و برای یادگیری لغات ناآشنا بسیار کمک کننده هست. حتما سعی کنید که لغات با مشابهت املایی رو در کنار هم یادداشت کنید. سعی کنید لغات رو در قالب جمله و تصاویر یاد بگیرید.

برای تسلط بر لغات انگلیسی خارج از کتاب باید بگم که طراحان کنکور برای لغات خارج از کتاب معمولا از کنکورهای اخیر استفاده می کنند پس تسلط بر لغات ناآشنای کنکور های اخیر می تونه خیلی موثر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست