داوطلبان و دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم یک هدف بسیار بزرگ دارند و آن هدف نیز قبولی در کنکور سراسری است. گروه‌های آموزشی مختلفی در کنکور سراسری وجود دارند که داوطلبان با توجه به گروه آموزشی خود امکان شرکت در آن‌ها را دارند. یکی از گروه‌های آموزشی که داوطلبان زیادی سالانه در آن شرکت می‌کنند، کنکور ریاضی است. کنکور ریاضی نیز مانند سایر کنکورهای گروه‌های آموزشی در چند سال اخیر با تغییراتی روبه‌رو شده است. بنابراین داوطلبانی که به دنبال شرکت در کنکور ریاضی ۱۴۰۳ هستند باید قبل از هر کاری با شرایط دقیق کنکور آشنا شوند.

کنکور ریاضی ۱۴۰۳ در دو نوبت مختلف برای کاهش استرس داوطلبان برگزار می‌شود. برگزاری کنکور سراسری در دو نوبت مختلف از جنبه‌های زیادی برای داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی مناسب است. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برگزاری کنکور ریاضی در دو نوبت، افزایش شانس داوطلبان برای قبولی در کنکور است. داوطلبان گروه ریاضی باید در اردیبهشت و تیر ماه به سراغ آزمون کنکور بروند و شانس خود را برای قبولی در این آزمون امتحان کنند.

داوطلبان و دانش‌آموزان در کنکور ریاضی ۱۴۰۳ باید به سوالات سه درس تخصصی فیزیک، ریاضی و شیمی پاسخ دهند. شاید برای داوطلبان این سوال پیش آید که تکلیف دروس عمومی در کنکور سال 1403 چیست؟ دروس عمومی در کنکور ریاضی امسال نیز جزو دروس امتحانی نیستند. این بدین معنی است که داوطلبان تنها باید به سوالات دروس تخصصی در کنکور پاسخ دهند. البته به این نکته توجه داشته باشید که دروس عمومی در امتحانات نهایی حضور دارند و نقش آن‌ها در معدل داوطلبان تاثیرگذار است.

تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ بررسی کامل کنکور ریاضی 1403 می‌رود و تمامی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان بهتر است قبل از هر کاری به سراغ مطالعه این مطلب بروند و سپس برای کنکور آماده شوند.

کنکور ریاضی 1403

 

حذف قطعی دروس عمومی از کنکور ریاضی

داوطلبان و دانش‌آموزان در سال‌های اخیر با خبر حذف دروس عمومی از کنکور سراسری مواجه شدند. شایعات به قدری زیاد بودند که داوطلبان نمی‌دانستند سرنوشت دروس عمومی در کنکور سراسری چگونه خواهد بود. اما این شرایط در حال حاضر دیگر صدق نمی‌کند، زیرا سرنوشت دروس عمومی در کنکور کاملا مشخص است. دروس عمومی دیگر جایگاهی در کنکور سراسری ندارند. به عبارت دیگر دروس عمومی از کنکور سراسری حذف می‌شوند و داوطلبان تنها باید به سوالات دروس تخصصی در کنکور ریاضی پاسخ دهند.

بدون شک حذف دروس عمومی از کنکور سراسری یک تغییر بزرگ برای داوطلبان محسوب می‌شود. داوطلبان گروه ریاضی با توجه به این شرایط جدید تنها برای کنکور سراسری به سراغ مطالعه دروس تخصصی می‌روند. اما به این نکته توجه داشته باشید که دروس عمومی به صورت جامع از برنامه مطالعاتی داوطلبان حذف نمی‌شوند. داوطلبان باید دروس عمومی را برای امتحانات نهایی مطالعه کنند، زیرا معدل امتحانات نهایی بر روی رتبه کنکور داوطلبان تاثیرگذار است.

تغییرات قطعی کنکور 1403

کنکور سراسری با تغییرات زیادی در سال‌های اخیر روبه‌رو شده است. داوطلبانی که به دنبال قبولی در کنکور ریاضی هستند باید قبل از مطالعه دروس با تغییرات کنکور آشنا باشند. اولین تغییر کنکور سراسری که در بخش بالا نیز به آن اشاره کردیم، حذف دروس عمومی از کنکور سراسری است. داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی در کنکور سراسری تنها به سوالات سه درس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی پاسخ می‌دهند. البته داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که دروس عمومی در امتحانات نهایی نقش بسیار مهمی در معدل دارند.

تغییر دوم کنکور ریاضی به زمان برگزاری آن مربوط می‌شود. کنکور سراسری در دو نوبت اردیبهشت و تیر ماه برگزار می‌شود. این بدین معنی است که داوطلبان دو بار در سال شانس شرکت در آزمون کنکور را دارند. برگزاری کنکور سراسری در دو نوبت مختلف شانس داوطلبان را برای قبولی در کنکور سراسری افزایش می‌دهد.

یکی دیگر از تغییرات کنکور سراسری در سال 1403 که بسیار اهمیت دارد، حذف زیرگروه‌ها از کنکور سراسری است. داوطلبان در کنکور ریاضی دیگر با مفهومی به نام زیرگروه روبه‌رو نمی‌شوند. تمامی رشته‌های کنکور ریاضی در یک گروه قرار دارند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که تمامی رشته‌ها دارای ضرایب یکسانی باشند.

داوطلبان گروه ریاضی باید به این نکته توجه داشته باشند که ما در این بخش تنها تعدادی از این تغییرات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم. آن‌ها می‌توانند برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد تمامی تغییرات کنکور سراسری به مطلب تغییرات کنکور 1403 مراجعه کنند و از تمامی تغییرات کنکور مطلع شوند.

زمان کنکور ریاضی ۱۴۰۳ ثبت‌نام

کنکور 1403 در دو نوبت مختلف در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این بدین معنی است که داوطلبان دو بار در سال شانس شرکت در کنکور سراسری و قبولی در آن را دارند. کنکور ریاضی نیز در دو نوبت مختلف برگزار می‌شود. داوطلبان برای شرکت در هر نوبت باید به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند.

داوطلبان گروه ریاضی برای ثبت‌نام در نوبت اول کنکور ریاضی باید در تاریخ 5 الی 11 آذر ماه سال 1402 به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. ثبت‌نام نوبت دوم کنکور ریاضی از تاریخ 7 الی 16 فروردین سال 1403 است. داوطلبان برای ثبت‌نام هر نوبت باید در تاریخ مشخص به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

تاریخ کنکور ریاضی ۱۴۰۳ برگزاری آزمون

همانطور که در بخش بالا نیز به آن اشاره کردیم کنکور ریاضی در دو نوبت مختلف برگزار می‌شود. برگزاری کنکور ریاضی در دو نوبت مختلف شانس داوطلبان را برای قبولی در کنکور افزایش می‌دهد. کنکور ریاضی 1403 در دو نوبت اردیبهشت و تیر ماه برگزار می‌شود. نوبت اول کنکور ریاضی در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت سال 1403 و نوبت دوم کنکور ریاضی در تاریخ 7 و 8 تیر ماه برگزار می‌شود.

کنکور ریاضی 1403

تاثیر قطعی معدل در کنکور ریاضی

به نظر شما مهم‌ترین تغییر در کنکور سراسری کدام تغییر است؟ بدون شک تغییرات زیادی در کنکور وجود دارند که داوطلبان را تحت تاثیر قرار داده است. اما یک تغییر نقش بسیار مهمی در روند قبولی داوطلبان و دانش‌آموزان در کنکور سراسری دارد. تاثیر معدل در کنکور ریاضی 1403 به صورت قطعی محاسبه می‌شود. تاثیر قطعی معدل بدین معنی است که داوطلبان هر معدلی در امتحانات نهایی داشته باشند چه خوب یا بد بر روی رتبه کنکور آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال پیش آید که تاثیر قطعی معدل در کنکور سال 1403 چند درصد است؟ تاثیر معدل در کنکور 1403 به صورت قطعی و 50 درصدی محاسبه می‌شود. البته داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که تاثیر معدل در حال حاضر تنها بر اساس معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم است.

ضرایب دروس کنکور ریاضی ۱۴۰۳

بدون شک تمامی داوطلبان از این موضوع مطلع هستند که دروسی که آن‌ها باید در کنکور سراسری ریاضی به سوالات آن پاسخ دهند، تنها سه درس تخصصی است. داوطلبان گروه ریاضی در کنکور باید به سوالات سه درس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی پاسخ دهند. هر درس تخصصی دارای یک ضریب مشخص است که برای تمامی رشته‌ها یک عدد ثابت است. دلیل این موضوع نیز مشخص است، زیرا زیرگروه‌ها از کنکور سراسری حذف شده‌اند و تمامی رشته‌ها در یک گروه قرار دارند. بنابراین ضرایب دروس تخصصی عددی ثابت برای تمامی رشته‌هاست.

مهم‌ترین درس کنکور ریاضی درس ریاضی است. این درس در کنکور سراسری دارای ضریب 12 است و نقش حیاتی را در رتبه نهایی داوطلبان ایفا می‌کند. داوطلبانی که به دنبال یک رتبه مناسب در کنکور ریاضی هستند باید توجه زیادی به درس ریاضی داشته باشند. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با ضرایب سایر دروس تخصصی کنکور ریاضی بیشتر آشنا شوند:

 • درس ریاضی: ضریب 12
 • درس فیزیک: ضریب 9
 • درس شیمی: ضریب 7

 

دروس کنکور ریاضی

کنکور سراسری در چند سال اخیر با تغییرات زیادی روبه‌رو شده است. یکی از تغییرات مهم کنکور، حذف دروس عمومی از کنکور سراسری است. داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری تنها باید به سوالات دروس تخصصی پاسخ دهند. با توجه به تمامی این شرایط داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری تنها به سوالات دروس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی پاسخ می‌دهند.

داوطلبان در این شرایط باید به یک نکته مهم توجه داشته باشند. چهار درس عمومی دین و زندگی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و عربی از دفترچه عمومی در کنکور ریاضی 1403 حذف می‌شوند. اما این دروس به طور کامل از برنامه درسی داوطلبان حذف نمی‌شوند!

داوطلبان باید دروس عمومی را برای امتحانات نهایی دوازدهم مطالعه کنند، زیرا سوابق تحصیلی بر روی نتیجه نهایی کنکور دارای تاثیر قطعی هستند. داوطلبان در کنکور ریاضی 1403 تنها باید به سوالات دروس تخصصی پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری تنها باید به سوالات دروس ریاضی، فیزیک و شیمی پاسخ دهند.

داوطلبان گروه ریاضی با خیال اینکه کار آن‌ها برای کنکور آسان‌تر شده است توجه کمتری به دروس تخصصی می‌کنند. این کار بسیار اشتباه است و شانس داوطلبان را برای کسب یک رتبه عالی در کنکور سراسری کاهش می‌دهد.

 

کنکور ریاضی ۱۴۰۲

 

تعداد سوالات کنکور ریاضی در سال 1403

قبل از هر موضوعی باید به این نکته اشاره کنیم که داوطلبان در کنکور ریاضی باید به سوالات سه درس تخصصی پاسخ دهند. هر درس تخصصی در کنکور ریاضی دارای سوالات متفاوتی است و داوطلبان مدت زمان مشخصی برای پاسخگویی به سوالات دروس تخصصی دارند.

داوطلبان گروه ریاضی در کنکور سراسری با دو دفترچه سوال روبه‌رو هستند. هر دو دفترچه دارای سوالات تخصصی کنکور ریاضی هستند. دفترچه شماره یک تنها دارای یک درس تخصصی است. داوطلبان در دفترچه شماره یک تنها به سوالات درس ریاضی پاسخ می‌دهد.

سوالات درس ریاضی از شماره 1 الی 40 در دفترچه شماره یک قرار دارند. داوطلبان در این دفترچه باید به 40 سوال درس ریاضی در مدت زمان 70 دقیقه پاسخ دهند.

دفترچه شماره دو کنکور ریاضی شامل دو درس تخصصی فیزیک و شیمی است. درس فیزیک اولین درس دفترچه تخصصی شماره دو و درس شیمی دومین درس این دفترچه است. سوالات فیزیک از شماره 41 الی 75 در دفترچه شماره دوم قرار دارند. داوطلبان باید به 35 سوال درس فیزیک در مدت زمان 65 دقیقه پاسخ دهند.

آخرین درس تخصصی در کنکور ریاضی درس شیمی است. داوطلبان باید به 30 سوال درس شیمی از شماره 76 الی 105 پاسخ دهند. داوطلبان گروه ریاضی تنها 75 دقیقه زمان دارند تا به سوالات شیمی در کنکور سراسری پاسخ دهند.

 

تعداد سوالات کنکور ریاضی 1403

 

منابع کنکور ریاضی 1403

داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی برای آمادگی در کنکور ریاضی باید کدام منابع را مطالعه کنند؟ قبل از هر چیزی باید به این موضوع اشاره کنیم که بهترین منبع مطالعاتی برای کنکور سراسری کتاب‌های درسی هستند. این بدین معنی است که داوطلبان قبل از هر کاری باید کتاب‌های ریاضی، فیزیک و شیمی دوره متوسطه دوم را برای کنکور سراسری مطالعه کنند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که داوطلبان در مورد منابع کنکور باید به یاد داشته باشند، دو مرحله‌ای بودن کنکور است. شاید برای داوطلبان این سوال پیش آید که اگر کنکور دو مرحله‌ای باشد منابع برای کنکور چگونه مطالعه می‌شوند؟ پاسخ این سوال بسیار ساده و واضح است. داوطلبان گروه ریاضی برای هر دو نوبت کنکور باید تمامی مطالب دروس ریاضی، فیزیک و شیمی را مطالعه کنند. این بدین معنی است که دو نوبتی کنکور موجب نمی‌شود که داوطلبان مطالب را به صورت ناقص مطالعه کنند.

ریاضی

 

نام کتاب سال چاپ
ریاضی 1: پایه دهم 1399
هندسه 1: پایه دهم 1399
هندسه 2: پایه یازدهم 1400
آمار و احتمال: پایه یازدهم 1400
حسابان 1: پایه یازدهم 1400
حسابان 2: پایه دوازدهم 1401
هندسه 3: پایه دوازدهم 1401
ریاضیات گسسته: پایه دوازدهم 1401

 

فیزیک

 

نام کتاب سال چاپ
فیزیک 1 پایه دهم 1399
فیزیک 2 پایه یازدهم 1400
فیزیک 3 پایه دوازدهم 1401

 

شیمی

 

نام کتاب سال چاپ
شیمی پایه دهم 1399
شیمی پایه یازدهم 1400
شیمی پایه دوازدهم 1401

 

حذفیات کنکور ریاضی ۱۴۰۳

داوطلبان گروه ریاضی برای اینکه بهترین پاسخگویی را به سوالات در کنکور داشته باشند باید از تمامی جزئیات کنکور 1403 مطلع باشند. یکی از نکاتی که داوطلبان باید به آن توجه زیادی داشته باشند، حذفیات کنکور ریاضی است. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با تمامی حذفیات کنکور ریاضی برای هر سه درس تخصصی در تمامی پایه‌ها بیشتر آشنا شوند:

فیزیک


حذفیات فیزیک پایه دهم

 

حذفیات فیزیک پایه دهم

حذفیات فیزیک پایه یازدهم

 

حذفیات فیزیک پایه یازدهم

حذفیات فیزیک پایه دوازدهم

 

ریاضی

حذفیات هندسه 1، 2، 3 – حذفیات حسابان 1، 2 – حذفیات ریاضیات گسسته – حذفیات آمار و احتمال

 

حذفیات ریاضی کنکور 1403

شیمی

حذفیات شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم

 

حذفیات شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم

 

رشته های کنکور ریاضی ۱۴۰۳

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که داوطلبان در مورد کنکور ریاضی 1403 دارند به لیست رشته های کنکور ریاضی 1403 مربوط می‌شود. آیا لیست رشته های کنکور ریاضی در مقایسه با سال اخیر تفاوتی داشته است؟ در جواب این سوال باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که رشته های کنکور ریاضی با توجه به حذف زیرگروه‌ها با یک تغییر اساسی روبه‌ شده است. تمامی رشته‌های کنکور ریاضی تنها در یک گروه قرار دارند. این بدین معنی است که مفهوم زیرگروه و ضرایب مختلف برای رشته‌های مختلف دیگر وجود ندارد. با توجه به این شرایط داوطلبان باید با توجه به لیست زیر به سراغ رشته‌های کنکور ریاضی بروند.

مقطع دکتری

 

دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دکترای پیوسته فیزیک

 

مقطع کارشناسی ارشد

 

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

 

مقطع کارشناسی

 

آموزش ریاضی آموزش ابتدایی (ویژه فرهنگیان) ادیان و مذاهب آموزش فیزیک
آموزش تربیت بدنی (ویژه فرهنگیان) آموزش کودکان استثنایی (ویژه فرهنگیان) آمار و سنجش آموزشی اقتصاد
امنیت اطلاعات حسابداری الکترونیک و مخابرات دریایی امنیت اقتصادی
امنیت بین‌الملل امنیت نرم تربیت مروج سیاسی پژوهشگری امنیت
چندرسانه‌ای ریاضیات و کاربردها ایمنی صنعتی حفاظت اطلاعات
شیعه شناسی روانشناسی زبان و ادبیات عربی علم اطلاعات و دانش‌شناسی
علوم تربیتی فلسفه و کلام اسلامی علوم انتظامی علوم حدیث
علوم فنی امنیت علوم قرآن و حدیث ضد تروریسم علوم قضایی
فقه و حقوق اسلامی علوم کامپیوتر فقه شافعی علوم و مهندسی آب
فقه و حقوق حنفی علوم ورزشی علوم مهندسی فقه و حقوق امامی
فقه و مبانی حقوق اسلامی فقه و حقوق شافعی فلسفه و حکمت اسلامی فلسفه و عرفان اسلامی
فیزیک فلسفه و کلام اسلامی فناوری اطلاعات و ارتباطات فیزیک مهندسی
مدیریت اطلاعات و ارتباطات مدیریت امور بانکی گردشگری مدیریت امور گمرکی
مدیریت بیمه اکو مدیریت بیمه مدیریت بازرگانی مدیریت دولتی
مدیریت فرهنگی هنری مدیریت صنعتی مدیریت مالی مدیریت کسب و کار
تبلیغ و ارتباطات مدیریت و بازرگانی دریایی معارف اسلامی و ادیان معارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی معارف اسلامی و تاریخ مربیگری عقیدتی معارف اسلامی و علوم قرآنی
مهندسی اپتیک و لیزر معارف اسلامی و علوم تربیتی معماری داخلی مهندسی الکترونیک هواپیمایی
معارف اسلامی و مدیریت مهندسی انرژی معارف اسلامی و کلام مهندسی اویونیک
مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما مهندسی برق مهندسی پزشکی مهندسی حرفه‌ای کامپیوتر
مهندسی حمل و نقل ریلی مهندسی حرفه‌ای معماری مهندسی خط و سازه‌های ریلی مهندسی دریا
مهندسی ساخت و تولید مهندسی دریانوردی مهندسی صنایع مهندسی شهرسازی
مهندسی عمران مهندسی کامپیوتر مهندسی بهره‌برداری راه‌آهن مهندسی کشتی
مهندسی ماشین آلات دریایی مهندسی کشتی ( موتور) مهندسی ماشین‌های ریلی مهندسی مخابرات هواپیمایی
مهندسی مکانیک مهندسی معماری مهندسی مکانیک بیوسیستم مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
مهندسی مواد و متالورژی مهندسی نساجی مهندسی نقشه برداری مهندسی هوافضا
مهندسی نساجی مهندسی هوانوردی و مراقبت پرواز هوانوردی مهندسی نقشه برداری
شیمی کاربردی شیمی محض هتلداری مهندسی پلیمر
مهندسی معدن مهندسی شیمی آمار مهندسی نفت
مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اقتصادی کشاورزی مهندسی ایمنی و بازرسی فنی
مهندسی اقتصادی کشاورزی

 

مقطع کاردانی ناپیوسته

 

امور بانکی آمار ارتباطات و فناوری اطلاعات امور دولتی
امور مالی و مالیاتی امور فرهنگی بیمه بهره‌برداری پالایش گاز
تربیت معلم قرآن کریم تربیت مبلغ قرآن کریم حسابداری حرفه‌ای گردشگری
فرآوری مواد معدنی خدمات اداری علمی کاربردی برق قدرت کاردان فنی الکترونیک
فنی کشتی فنی جوشکاری فنی شهرسازی مخابرات
مدیریت بازرگانی مدیریت صنعتی کاربردی کاردانی کارهای عمومی ساختمان معماری
نقشه برداری ژئودزی معماری سنتی هتلداری

 

بودجه بندی کنکور ریاضی ۱۴۰۳

به نظر شما مهم‌ترین کار داوطلبان و دانش‌آموزان پس از مطالعه شرایط کنکور چیست؟ بدون شک داوطلبان و دانش‌آموزان باید به سراغ یک برنامه‌ریزی صحیح و دقیق بروند. مهم‌ترین کار نیز در این شرایط بررسی بودجه‌ بندی کنکور ریاضی است. این بدین معنی است که داوطلبان باید به سراغ بررسی سوالات سه درس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی در کنکور ریاضی بروند. بررسی سوالات دروس تخصصی در کنکور سراسری به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا آن‌ها شناخت بیشتری نسبت به سوالات کنکور ریاضی داشته باشند.

داوطلبانی که با سوالات کنکور قبل از برگزاری آزمون آشنا می‌شوند شانس بیشتری برای پاسخگویی صحیح به سوالات دارند. بنابراین داوطلبان بهتر است قبل از هر کاری به سراغ بررسی سوالات سه درس تخصصی کنکور ریاضی بروند. داوطلبانی که بودجه بندی کنکور ریاضی را مطالعه می‌کنند با مباحث تست خیز و آسان هر درسی آشنا می‌شوند و بدون نگرانی و استرس به سراغ کنکور سراسری می‌روند.

داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با بودجه بندی کنکور ریاضی 1403 برای هر سه درس تخصصی ریاضی، فیزیک و شیمی بیشتر آشنا شوند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که این بودجه بندی بر اساس کنکور سال اخیر است و هر سال بودجه بندی کنکور با تغییراتی روبه‌رو می‌شود:

 

بودجه بندی درس ریاضی در کنکور 1403

حسابان و دیفرانسیل

 • مشتق: 2 سوال
 • تابع: 2 سوال
 • حد و پیوستگی: 2 سوال
 • مثلثات: 2 سوال
 • معادله و نامعادله: 2 سوال
 • کاربرد مشتق: 1 سوال
 • حد نامتناهی و حد در بینهایت: 1 سوال
 • تابع نمایی و لگاریتمی: 1 سوال
 • توان‌های گویا و عبارت‌های جبری: 1 سوال
 • مجموعه: 0 سوال
 • الگو: 0 سوال
 • دنباله: 0 سوال
 • شمارش بدون شمردن: 0 سوال
 • هندسه تحلیلی: 0 سوال
 • بخش‌پذیری: 0 سوال

 

 

هندسه و گسسته

 • ترکیبات: 3 سوال
 • آمار توصیفی: 2 سوال
 • احتمال: 2 سوال
 • مبانی ریاضیات: 2 سوال
 • مقاطع مخروطی: 2 سوال
 • دایره: 2 سوال
 • ماتریس: 2 سوال
 • تبدیل‌های هندسی: 2 سوال
 • قضیه تالس و تشابه: 2 سوال
 • تجسم فضایی: 2 سوال
 • چندضلعی‌ها: 1 سوال
 • بردارها: 1 سوال
 • روابط طولی در مثلث: 1 سوال
 • نظریه اعداد: 1 سوال
 • گراف: 1 سوال
 • ترسیم‌های هندسی و استدلال: 0 سوال

بودجه بندی فیزیک کنکور 1403

 • نوسان و امواج: 4 سوال
 • حرکت بر خط راست: 3 سوال
 • جریان الکتریکی: 3 سوال
 • الکتریسیته ساکن: 3 سوال
 • دما و گرما، قانون گازها: 3 سوال
 • ترمودینامیک: 3 سوال
 • ویژگی فیزیکی مواد: 3 سوال
 • مغناطیس: 2 سوال
 • القا: 2 سوال
 • فیزیک اتمی: 2 سوال
 • برهم‌کنش‌های امواج: 2 سوال
 • دینامیک و حرکت دایره‌ای: 2 سوال
 • فیزیک هسته‌ای: 2 سوال
 • کار، توان، انرژی: 1 سوال

بودجه بندی درس شیمی کنکور 1403

 • استوکیومتری و واکنش‌ها: 4 سوال
 • اسید و باز: 4 سوال
 • شیمی آلی: 3 سوال
 • آرایش الکترونی و جدول تناوبی: 3 سوال
 • الکتروشیمی: 3 سوال
 • ترموشیمی: 3 سوال
 • جامدهای بلوری: 2 سوال
 • سینتیک: 2 سوال
 • تعادل : 2 سوال
 • محلول‌ها: 2 سوال
 • خواص فلزی نافلزی: 1 سوال
 • نام‌گذاری، فرمول‌نویسی و ساختار لوویس: 1 سوال

 

 

بهترین منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۳

کنکور یک مرحله مهم و حساس برای دانش‌آموزان و داوطلبان محسوب می‌شود. تمامی داوطلبان آرزوی قبولی در کنکور سراسری را دارند و به دنبال بهترین رشته‌های دانشگاهی هستند. داوطلبانی که به دنبال قبولی در رشته مورد علاقه خود هستند باید با بهترین منابع برای کنکور سراسری آماده شوند. همانطور که در بخش بالا نیز به ان اشاره کردیم اولین منبع مناسب برای مطالعه دروس تخصصی، کتاب‌های درسی است. این بدین معنی است که داوطلبان گروه ریاضی باید کتاب‌های ریاضی، فیزیک و شیمی را برای کنکور مطالعه کنند. اما این تنها راه ممکن نیست. داوطلبان باید در کنار مطالعه کتب درسی از منابع مناسب دیگری نیز استفاده کنند.

حرف آخر در این شرایط به کمک داوطلبان گروه ریاضی می‌آید و بهترین دوره‌های آموزشی کشور را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان گروه ریاضی با توجه به نوع نیاز خود امکان انتخاب دوره‌های آموزشی مختلف را در موسسه حرف آخر دارند. اساتید دوره‌های آموزشی حرف آخر جزو بهترین اساتید آموزشی در کشور هستند. این اساتید با استفاده از روش‌های خاص و ابتکاری خود سخت‌ترین مفاهیم آموزشی را به داوطلبان گروه ریاضی آموزش می‌دهند.

دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر در بستر vod ارائه می‌شوند. این بدین معنی است که داوطلبان نیازی ندارند دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر را به صورت فیزیکی تهیه کنند. داوطلبان با خرید دوره‌های آموزشی حرف آخر می‌توانند ویدیوهای آموزشی را به صورت آنلاین و آفلاین به راحتی مشاهده کنند. شما می‌توانید در بخش زیر با انواع دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر برای داوطلبان گروه ریاضی بیشتر آشنا شوید:

1) ریاضی حرف آخر

درس ریاضی یکی از مهم‌ترین دروس تخصصی در کنکور ریاضی است. داوطلبانی که به دنبال قبولی در بهترین رشته‌های مهندسی هستند باید توجه زیادی به درس ریاضی داشته باشند. موسسه حرف آخر برای آموزش درس ریاضی از دوره‌های مختلفی استفاده می‌کنند. تعداد دوره‌های آموزشی حرف آخر برای درس ریاضی زیاد است. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان با خیال راحت به سراغ انتخاب دوره‌های آموزشی بروند.

اساتیدی که در دوره‌های ریاضی حرف آخر داوطلبان را همراهی می‌کنند از میان بهترین اساتید کشور انتخاب شده‌اند. داوطلبان ویدیوهای آموزشی ریاضی را می‌توانند در بستر vod حرف آخر به صورت آنلاین و آفلاین مشاهده کنند. این بدین معنی است که داوطلبان در هر زمان و مکانی به ویدیوهای آموزشی درس ریاضی دسترسی دارند.

تمامی ویدیوهای آموزشی درس ریاضی حرف آخر بر اساس آخرین تغییرات کنکور سراسری تهیه شده‌اند. داوطلبان در کنار یادگیری مفاهیم با انواع سوالات ریاضی در کنکور و نحوه پاسخگویی به سوالات نیز در این دوره‌ها آشنا می‌شوند. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با انواع دوره‌های آموزشی ریاضی در موسسه حرف آخر آشنا شوند:

 

 

2) فیزیک حرف آخر

دوره‌های آموزشی درس فیزیک حرف آخر یکی از کامل‌ترین دوره‌‌های آموزشی در کشور هستند. تمامی این دوره‌های منحصربه‌فرد توسط استاد پیمان کامیار در اختیار داوطلبان گروه ریاضی قرار می‌گیرند. استاد پیمان کامیار با استفاده از روش‌های خاص خود مفاهیم درس فیزیک را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان با استفاده از دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر به راحتی امکان یادگیری مفاهیم درس فیزیک را دارند.

داوطلبان می‌توانند ویدیوهای آموزشی موسسه حرف آخر را در بستر vod حرف آخر و به صورت آنلاین و آفلاین مشاهده کنند. این موضوع موجب می‌شود که داوطلبان در هر زمان و مکانی به دوره‌های آموزشی موسسه حرف آخر دسترسی داشته باشند. داوطلبان در این دوره‌های آموزشی مفاهیم را با استفاده از تصاویر و انیمیشن آموزش می‌بینند. همین موضوع نیز موجب می‌شود که داوطلبان مفاهیم را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند. داوطلبان در بخش زیر می‌توانند با انواع دور‌ه‌های فیزیک حرف آخر آشنا شوند:

 

 

3) شیمی حرف آخر

آخرین درس تخصصی کنکور ریاضی درس شیمی است. درس شیمی نیز در موسسه حرف آخر دوره‌های آموزشی مختلفی دارد. داوطلبان گروه ریاضی با توجه به نوع نیاز خود می‌توانند یکی از دوره‌های شیمی را مطالعه کنند. این دوره‌ها با استفاده از تصاویر و انیمیشن در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان گروه ریاضی قرار می‌گیرند.

 

مراحل ثبت‌نام در کنکور ریاضی ۱۴۰۳

شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال پیش آید که نحوه ثبت‌نام در کنکور ریاضی چگونه است؟ داوطلبان باید در زمان مشخص ثبت‌نام نوبت اول و نوبت دوم به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مراحل ثبت‌نام را به ترتیب زیر سپری کنند:

وارد سایت سازمان سنجش شوید

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند این است که ثبت‌نام به صورت اینترنتی و غیر حضوری است. داوطلبان باید برای ثبت‌نام در بازه زمانی مشخص به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه کنند و از منو سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنند. داوطلبان پس از ورود به این صفحه می‌توانند قسمت ثبت‌نام آزمون سراسری را انتخاب کنند.

قسمت خرید سریال ثبت‌نام را انتخاب کنید

داوطلبان پس از طی مراحل بالا باید از منوی سمت راست گزینه خرید سریال ثبت‌نام را انتخاب کنند. آن‌ها باید در این مرحله نوع سریال ثبت‌نام را با توجه به نوع گروه آزمایشی خود که گروه ریاضی است انتخاب کنند. داوطلبان پس از انتخاب باید گزینه تایید و ادامه را انتخاب کنند. اگر داوطلبان تمایل به شرکت در رشته‌های دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور را دارند باید برای این موارد نیز سریال ثبت‌نام جداگانه‌ای خریداری کنند.

اطلاعات خود را تکمیل کنید

داوطلبان در این مرحله باید اطلاعات لازم جهت تکمیل خرید اینترنتی را انجام دهند و مشخصات خود را مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و … را تکمیل کنند. داوطلبان پس از تایید وارد صفحه بعدی می‌شوند. سامانه مشخصات شما را برای تایید در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر از تمامی اطلاعات مطمئن هستید باید گزینه ادامه روند پرداخت را کلیک کنید. شما در این مرحله وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید و با توجه به اطلاعات کارتی خرید را انجام می‌دهید.

به صفحه اول سایت مراجعه کنید

داوطلبان پس از خرید سریال باید به صفحه اول بازگردند و گزینه تایید و ادامه – گام بعدی را انتخاب کنند. آن‌ها در این مرحله باید سریال ثبت‌نام و شماره تلفن همراه خود را در قسمت مشخص شده وارد کنند و سپس گزینه تایید را انتخاب نمایند. مرحله بعدی در این بخش بارگذاری فایل عکس پرسنلی داوطلب و پر کردن اینترنتی فرم تقاضانامه است.

 

سوالات متداول در مورد کنکور ریاضی ۱۴۰۳

1) کنکور ریاضی ۱۴۰۳ در چند نوبت برگزار می‌شود؟

کنکور ریاضی در سال 1403 در دو نوبت اردیبهشت و تیر ماه برگزار می‌شود.

2) داوطلبان در کنکور ریاضی به سوالات کدام دروس پاسخ می‌دهند؟

داوطلبان در کنکور ریاضی باید تنها به سوالات سه درس تخصصی پاسخ دهند.

3) نتایج کنکور سال 1403 تا چه زمانی معتبر است؟

نتایج اعلام شده از سوی سازمان سنجش تنها تا 2 سال اعتبار دارد. این بدین معنی است که داوطلبان 2 سال زمان دارند تا از نتیجه کنکور خود برای ورود به دانشگاه استفاده کنند.

4) تاثیر معدل در کنکور ریاضی به چه صورتی است؟

تاثیر معدل در کنکور ریاضی 1403 به صورت تاثیر قطعی 50 درصدی محاسبه می‌شود.

5) آیا ضرایب دروس تخصصی در کنکور ریاضی برای تمامی رشته‌ها یکسان است؟

بله تمامی رشته‌ها در کنکور ریاضی دارای ضرایب دروس تخصصی یکسانی هستند و ضرایب دروس تخصصی با توجه به رشته‌ها تغییر نمی‌کنند.

 

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کنکور به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید و همزمان از تخفیف‌های دوره‌های آموزشی جدید حرف آخر نیز مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.