درس عربی با داشتن ضریب ۲ در تمامی گروههای آزمایشی تاثیر قابل توجهی در کنکور داشته از این رو یک مطالعه ی اصولی ودقیق میتواند در صد شما را در این درس به بهترین شکل ممکن رقم بزند .

این درس شامل ۲۵ تست بوده و چند بخش دارد که در کنکور از ان ها سوال مطرح میشود .

انواع تست هایی که در درس عربی مطرح میشوند عبارتند از:

۸ سوال از مبحث ترجمه که ۵ سوال ان ترجمه ی متن عربی به فارسی است . ۲ سوال ترجمه فارسی به عربی است ویک سوال هم سوال مفهومی است . پس از سوالات بخش ترجمه یک متن داده می شود و۹ تست از این مطرح میگردد که ۴ تست آن مربوط به متن درک مطلب است ۲ تست از مبحث حرکت گذاری و ۳ تست از مبحث تجزیه وتحلیل مطرح می شود . از قواعد نیز ۸ سوال مطرح می شود .

مشاوره عربی

عربی تکنیکی با حرف آخر

از انجا که علامتهادر عربی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است چنانچه در حرکت گذاری دقت نکنید ویک حرکت فتحه به کسره تبدیل شود معنی کل جمله اشتباه میشود و گزینه ی انتخابی شما اشتباه از اب در میاید بعضی کلمات هم برسر فعل ویا جمله امده وان را تبدیل به یک جمله ی منفی می کند مثل لن، لم،لما داوطلبان عزیز بهتر است پس از خواندن لغات و معنای انان به تست زدن وقواعد مربوط به ترجمه مثل توجه به فعل و اسم های جمع و مفرد و معرفه ونکره و…. به تست زنی مشغول شوند در ومقع مرور کردن انچه به کار شما عزیزان می اید نکته برداری و خلاصه نویسی است که در طول مدت مطالعه جمع اوری کرده اید .

درک مطلب

اگر به کنکور سنوات قبل مراجعه کنید خواهید دید که پس از خواندن صحیح مطالب کتاب هر روز میتوانید یک یا دو عنوان از مطالب را تست زنی کنید و به مرور سرعت عمل بالایی خواهید داشت.

قواعد

اعراب گذاری وتجزیه وتحلیل از اصولی است که در مبحث قواعد جای خاصی را به خود اختصاص داده است از این رو با توجه به اینکه سوالات از متن کتابهای عربی تدریس شده مطرح میشود بنابراین باید مطالب کتاب را جزبه جز فرا گرفته و با کمک از منابع اموزشی و کتابهای کمکی وباتمرین وتکرار تست زنی را سرعت بخشید.

نکات مهم در مطالعه درس عربی :

برای مطالعه درس عربی بهترین منبع تستی ، تست های کنکور است.

بهترین شیوه برای پاسخگویی به تستهای عربی حذف گزینه است.

بعد از جمع بندی عربی باید :

نکات ترجمه و تعریب -منصوبات سال سوم (مفعول ،حال،تمییز،منادا و استثنا)که ابتدا باید تا حدودی تحلیل صرفی (معرفه و نکره -جامد و مشتق -ثلاثی مجرد وثلاثی مزید و….)را بدانید .

برای مطالعه قواعد عربی از جزوه ویا کتاب استفاده کنید و یک مبحث را با یک مرور سریع نگاه کنید مثلا مبحث ثلاثی مجرد یا مزید را یکبار نگاه سطحی کنید سپس نکاتی را که باید حفظ کنید را داخل فلش کارت بنویسید ویک سری نکات هم مثل ترجمه ی افعال در هر باب رو با یک علامت مشخص کنید .

حالا شروع به حل تمرین کنید وذهن خود را برای تست زنی اماده کنید . هر چه تمرین بیشتری داشته باشید سرعت تست زنی شما بالاتر میرود .

بسیاری از دانش آموزان در یک یا حتی تمامی این بخش ها ضعیف هستند و مدت زمان زیادی را به مطالعه کتاب های مختلف، حفظ لغات و به خاطر سپردن قواعد زبانی اختصاص می دهند و در پاین نیز به نتیجه رضایت بخشی دست پیدا نمی کنند زیرا شیوه مطالعه آنان اشتباه است و به جای آنکه به تمرین وتست زنی بپردازند، وقت خود را با ثبت اطلاعات عربی جامع کنکور نظام جدید در حافظه کوتاه مدت هدر می دهند.

استاد محمد واعظی پکیج عربی حرف آخر را برای داوطلبان نظام جدید کنکور آماده نموده است تا با صرف کمترین زمان و بدون هدر دادن بیش از حد انرژی تمامی درس های کتاب های عربی دهم، یازدهم و دوازدهم را به طور کامل بیاموزند و تمامی مفاهیم را در حافظ بلند مدت خود نگاه دارند.

از پکیج عربی نظام جدید حرف آخر چه می دانید؟

پکیج آموزش عربی حرف آخر با تدریس استاد واعظی، مجموعه ای کامل از تمامی دانشی است که برای پاسخگویی به سوالات کنکور نیاز خواهید داشت. پس از تماشای تنها ۲۲ ساعت تدریس استاد واعظی، یه کلیه مباحث عربی کنکور اشراف کمل پیدا خواهید کرد و قادر خواهید بود حتی به سخت ترین سوالات عربی نیز پاسخ دهید.

استاد واعظی در تدریس این مجموعه از شیوه خاص داستان سازی استفاده نموده اند و تمامی مفاهیم را با کمک انیمیشن آموزش می دهند. آموزش الگوها و نقشه های راه نیز در کنار تدریس اصلی به شما کمک می کند تا مطالب را به صورت منسجم در حافظه بلند مدت خود نگه دارید و قادر باشید با سرعت آن ها را به خاطر آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست