حرف آخر برای داوطلبان گروه انسانی چه محصولاتی دارد؟

بدون دیدگاه

موسسه حرف آخر از سال 1390 تا به امروز پکیج‌های متنوعی را در اختیار داوطلبان گروه تجربی و ریاضی قرار داده است. داوطلبان گروه تجربی و ریاضی می‌توانند به پکیج‌های عمومی و تخصصی حرف آخر در سایت رسمی و مرکزی حرف آخر دسترسی داشته باشند. اکثر داوطلبان گروه تجربی و ریاضی با استفاده از پکیج‌های آموزشی موسسه حرف آخر درصدهای بالا و رتبه نهایی منحصربه‌فردی در کنکور سراسری کسب کرده‌اند. موسسه حرف آخر با توجه به موفقیت پکیج‌های عمومی و تخصصی گروه تجربی و ریاضی برای داوطلبان گروه انسانی نیز پکیج‌های تخصصی تولید کرده است. این موسسه محصولات حرف آخر انسانی را در پکیج‌های متنوع و جذاب در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

داوطلبان گروه انسانی همیشه در مورد محصولات انسانی حرف آخر سوالاتی دارند. اکثر داوطلبان با این سوال به سراغ مشاوران حرف آخر می‌آیند، آیا حرف آخر برای رشته انسانی محصولاتی دارد؟ بله، پکیج‌های حرف آخر انسانی برای داوطلبان گروه انسانی در کنکور سراسری تولید شده است. موسسه حرف آخر برای تمامی دروس تخصصی انسانی پکیج‌های متنوع و کاملی تولید کرده است. داوطلبان گروه انسانی می‌توانند با استفاده از پکیج‌های تخصصی و عمومی حرف آخر برای کنکور انسانی آماده شوند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ محصولات حرف آخر انسانی می‌رود و در مورد پکیج‌های گروه انسانی اطلاعات بیشتری در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

حرف آخر برای داوطلبان گروه انسانی چه محصولاتی دارد؟

حرف آخر انسانی نظام جدید

داوطلبان گروه انسانی باید در کنکور سراسری به سوالات دروس عمومی و تخصصی پاسخ دهند. محصولات حرف آخر انسانی نیز برای مطالعه تمامی دروس عمومی و تخصصی آماده شده است. موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان گروه انسانی بهترین رتبه‌ها را در کنکور سراسری کسب کنند بهترین پکیج‌های آموزشی کشور را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

پکیج‌‌های حرف آخر انسانی با توجه به آخرین تغییرات کتاب درسی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. این بدین معنی است که داوطلبان گروه انسانی همراه با محصولات حرف آخر، جدیدترین منابع درسی را مطالعه می‌کنند. اما محصولات حرف آخر چه پکیج‌هایی هستند؟ با ما همراه باشید با معرفی محصولات حرف آخر انسانی.

حرف آخر رشته انسانی: دروس عمومی

محصولات حرف آخر رشته انسانی برای درس‌های عمومی ادبیات فارسی، دین و زندگی، عربی و زبان انگلیسی در دسترس است. داوطلبان گروه انسانی می‌توانند با استفاده از پکیج‌های حرف آخر رشته انسانی درصد بالایی در درس‌های عمومی کسب کنند. داوطلبان گروه انسانی دیگر نباید نگران درس‌های عمومی باشند. آن‌ها نیز مانند سایر داوطلبان گروه ریاضی و تجربی می‌توانند از پکیج‌های عمومی حرف آخر استفاده کنند. با توجه به این شرایط تمامی داوطلبان گروه‌های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی می‌توانند از پکیج‌های عربی، دین و زندگی، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی حرف آخر برای دروس عمومی استفاده کنند.

پکیج‌های دروس عمومی برای داوطلبان گروه انسانی

1) عربی حرف آخر انسانی

درس عربی یکی از سخت‌ترین دروس عمومی در کنکور سراسری محسوب می‌شود. داوطلبان رابطه خوبی با درس عربی ندارند و معمولا از مطالعه درس عربی فراری هستند. موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان گروه انسانی بتوانند به سوالات درس عربی در دفترچه عمومی به بهترین شکل پاسخ دهند، پکیج‌های عربی حرف آخر را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

داوطلبان گروه انسانی همانند سایر داوطلبان گروه‌های آزمایشی باید به 25 سوال درس عربی در کنکور پاسخ دهند. سوالات عربی از کتاب‌های دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می‌شوند. این بدین معنی است که داوطلبان برای مطالعه درس عربی در کنکور تنها به مطالعه منابع کتاب درسی نیاز دارند.

داوطلبان باید در مدت زمان 20 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. این درس با ضریب 2 همیشه بلای جان داوطلبان است. اما داوطلبان گروه انسانی نباید نگران درس عربی باشند، زیرا عربی حرف آخر به آن‌ها در مسیر کنکور کمک می‌کند. پکیج‌های عربی عمومی توسط استاد وحدت تدریس می‌شوند. این دو استاد برتر کشور با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی درس عربی را به داوطلبان آموزش می‌دهند. پکیج عربی حرف آخر ویژگی‌های زیر را دارد:

 • آموزش عربی به سبک تخصصی و خاص استاد وحدت
 • آموزش به منظور یادگیری بدون فراموشی کلمات سخت
 • یادگیری آسان عربی انسانی حرف آخر با ماندگاری بالا در ذهن به وسیله شهودی‌سازی
 • ایجاد تسلط در داوطلب به منظور حل تست‌های ترکیبی عربی
 • بیان تمامی تضادها و رمزهای مبحث درک مطلب عربی
 • حل تست‌های پیچیده درک مطلب
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش بهتر مطالب
 • استفاده از الگوهای ابتکاری برای آموزش مفاهیم درس عربی
 • حل تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی

عربی کنکور را چگونه بخوانیم؟

درس‌های عمومی از اهمیت بسیار زیادی در کنکور سراسری برخوردار هستند. اکثر داوطلبان با رتبه‌های زیر ۱۰۰۰، ترازهای مناسبی برای درس‌های عمومی کسب می‌کنند. یکی از دروس عمومی که داوطلبان علاقه زیادی به آن ندارند، عربی کنکور است. ما در این مطلب، بهترین روش‌ها را برای مطالعه درس عربی به شما معرفی می‌کنیم.

2) ادبیات فارسی 

یکی دیگر از دروس عمومی در کنکور سراسری درس ادبیات فارسی است. داوطلبان گروه انسانی باید به 25 سوال این درس در دفترچه عمومی پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات ادبیات فارسی در دفترچه عمومی 18 دقیقه است. این بدین معنی است که داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال تنها 42 ثانیه زمان دارند. این درس با ضریب 4 به یکی از مهم‌ترین دروس عمومی در کنکور سراسری تبدیل شده است. بنابراین داوطلبان باید توجه خاصی به مفاهیم این درس داشته باشند.

ادبیات حرف آخر توسط استاد محسن منتظری تدریس می‌شود. استاد منتظری با استفاده از الگوهای خاص و روش‌های کاربردی مفاهیم ادبیات را به بهترین شکل ممکن تدریس می‌کند. پکیج ادبیات حرف آخر شامل ویژگی‌های زیر است:

 • تدریس منحصربه‌فرد مبحث واژگان
 • تدریس توسط استاد محسن منتظری
 • استفاده از پویانمایی‌های داستانی و شخصیت‌پردازی
 • حل تست‌های کنکور در سال‌های اخیر و حل سوالات تالیفی
 • آموزش لغات به صورت انیمیشن‌های داستان محور
 • تدریس کل مبحث حجیم قرابت معنایی در ۹ ساعت با استفاده از انیمیشن‌های منحصربه‌فرد
 • آموزش مبحث آرایه‌های ادبی با سیستم ابتکاری قفل‌گذاری
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • آموزش مفاهیم ادبیات با استفاده از تصاویر و انیمیشن‌های خاص
 • آموزش مبحث آرایه‌های ادبی با الگوهای سریع و داستانی

ادبیات کنکور را چگونه ۱۰۰ بزنیم؟ معرفی مباحث تست خیز

سوالات ادبیات در کنکور بر پایه منابع نظام جدید است. دانش‌آموزان باید ادبیات پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را برای این درس مطالعه کنند. بسیاری از دانش‌آموزان با این سوال روبه‌رو می‌شوند “چگونه ادبیات کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟” پاسخ به این سوال بسیار ساده است …

3) دین و زندگی حرف آخر

درس دین و زندگی با ضریب 3 یکی دیگر از دروس عمومی در کنکور سراسری است. داوطلبان گروه انسانی باید دین و زندگی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را برای پاسخگویی به سوالات کنکور مطالعه کنند. این درس در کنکور سراسری 25 سوال دارد و داوطلبان باید در مدت زمان 17 دقیقه به سوالات این درس پاسخ دهند. اکثر داوطلبان گروه انسانی این درس را یک درس حفظی تصور می‌کنند و تمامی مطالب آن را حفظ می‌کنند. اما این طرز فکر اشتباه است، شما نباید به هیچ عنوان مفاهیم این درس را حفظ کنید. برای کسب یک درصد عالی در درس دین و زندگی بهتر است به صورت دقیق مفاهیم این درس را مطالعه کنید.

حرف آخر برای این درس عمومی یک پکیج منحصربه‌فرد آماده کرده است. پکیج‌های دینی حرف آخر با تدریس استاد علیرضا یوسفیان پور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. داوطلبان می‌توانند به راحتی با تدریس استاد یوسفیان پور بهترین درصد را در کنکور کسب کنند. پکیج دین و زندگی حرف آخر ویژگی‌های زیر را دارد:

 • آموزش کل دین و زندگی کنکور با ۱۴ الگو توسط استاد یوسفیان پور
 • تسلط کامل به کل دین و زندگی کنکور در کمتر از ۱ هفته
 • تصویرسازی و تدریس کلیه مفاهیم با استفاده از پویانمایی
 • یادگیری سریع کل آیات و متون دین و زندگی بدون حفظ کردن مطلبی
 • حل مفهومی و گزینه به گزینه تست‌های متنوع و جامع توسط استاد یوسفیان پور
 • بررسی و حل تست‌های کنکور در سال‌های اخیر
 • حل تست‌های تالیفی
 • آموزش تحوه پاسخگویی به سوالات دین و زندگی در کنکور

بودجه بندی دینی کنکور

دانش‌آموزان و داوطلبان باید در کنکور سراسری منابع نظام جدید را مطالعه کنند. دین و زندگی پایه دهم، پایه یازدهم و پایه دوازدهم منابع آزمون سراسری برای نظام جدید هستند. ما در این مطلب به طور کامل بودجه‌بندی دینی کنکور را بر اساس منابع نظام جدید به شما معرفی می‌کنیم سپس مهم‌ترین فصل‌های درس دین و زندگی را به شما توضیح می‌دهیم.

4) زبان انگلیسی حرف آخر

همان طور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم موسسه حرف آخر برای تمامی دروس عمومی پکیج‌هایی تهیه کرده است. یکی دیگر از دروس عمومی که موسسه حرف آخر برای آن پکیج دارد، درس زبان انگلیسی است. درس زبان انگلیسی آخرین درس عمومی در دفترچه عمومی یا دفترچه شماره یک است. این درس 25 سوال دارد و داوطلبان باید به این سوالات در مدت زمان 20 دقیقه پاسخ دهند. پکیج زبان انگلیسی حرف آخر توسط استاد مجتبی محمودی تدریس می‌شود. این پکیج ویژگی‌های زیر را دارد:

 • آموزش تمامی لغات زبان به شکل انیمیشن
 • تدریس توسط استاد مجتبی محمودی
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش مفاهیم
 • استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص
 • آموزش حل تست‌های کنکور در سریع‌ترین زمان ممکن
 • آموزش کل زبان انگلیسی کنکور در ۲۰ ساعت به صورت انیمیشن
 • آموزش حل سوالات زبان انگلیسی کنکور
 • آموزش مفاهیم اصلی و بنیادی زبان انگلیسی کنکور به شکل نقشه راه

چگونه زبان کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

زبان کنکور آخرین درس عمومی در دفترچه شماره ۱ است. زبان انگلیسی با ۲۵ سوال در کنکور سراسری، ضریب ۲ دارد. داوطلبان باید از سوال ۷۶ الی سوال ۱۰۰ به سوالات زبان انگلیسی پاسخ دهند. اما مهم‌ترین سوالی که در این مطلب به آن پاسخ داده می‌شود، ” چگونه زبان کنکور را ۱۰۰ بزنیم ” است. با ما همراه باشید تا با ۱۰۰ زدن زبان انگلیسی در کنکور بیشتر آشنا شوید.

لیست قیمت محصولات حرف آخر

داوطلبان گروه انسانی در کنکور انسانی باید به سوالات دو دفترچه عمومی و تخصصی پاسخ دهند. موسسه حرف اخر برای تمامی دروس عمومی پکیج‌های خاصی آماده کرده است و آن‌ها را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان گروه انسانی می‌توانند از پکیج‌های عمومی حرف آخر برای مطالعه دروس عمومی خود استفاده کنند. شما می‌توانید لیست قیمت محصولات حرف آخر برای دروس عمومی انسانی را در قسمت زیر مشاهده کنید:

شما می‌توانید برای دیدن سایر محصولات حرف آخر و داشتن اطلاعات کامل در مورد محصولات به کانال تلگرام حرف آخر مراجعه کنید

محصولات حرف آخر برای رشته انسانی: دروس تخصصی

موسسه حرف آخر برای تمامی دروس عمومی و تخصصی انسانی پکیج‌هایی آماده کرده است. پکیج‌های دروس تخصصی گروه انسانی پس از تولید با استقبال بی نظیر داوطلبان روبه‌رو شد و بسیاری از داوطلبان از این پکیج‌ها برای مطالعه دروس تخصصی استفاده کردند. شما می‌توانید در قسمت زیر با پکیج‌های تخصصی گروه انسانی بیشتر آشنا شوید:

1) عربی تخصصی کنکور انسانی

یکی از مهم‌ترین دروس تخصصی در کنکور انسانی، درس عربی است. داوطلبان گروه انسانی باید در دو دفترچه عمومی و تخصصی به سوالات عربی پاسخ دهند. البته سوالات درس عربی در دفترچه عمومی برای تمامی داوطلبان یکسان است. اما درس عربی تخصصی تنها برای داوطلبان گروه انسانی است. داوطلبان باید در دفترچه تخصصی به عنوان چهارمین درس تخصصی به سوالات عربی پاسخ دهند. درس عربی تخصصی دارای 20 سوال است و داوطلبان باید از سوال شماره 166 الی 185 به سوالات عربی در کنکور پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات عربی 20 دقیقه است و داوطلبان تنها 60 ثانیه زمان دارند تا به هر سوال عربی در کنکور پاسخ دهند.

حرف آخر انسانی برای درس عربی تخصصی یک پکیج منحصربه‌فرد آماده کرده است. پکیج عربی تخصصی انسانی با تدریس منحصربه‌فرد استاد وحدت در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. استاد وحدت با استفاده از الگوهای ابتکاری و روش‌های خاص خود مفاهیم درس عربی تخصصی کنکور انسانی را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان با مشاهده این پکیج به راحتی می‌توانند به سوالات عربی در کنکور انسانی پاسخ دهند. ویژگی‌های پکیج عربی حرف آخر انسانی به صورت زیر هستند:

 • تدریس تمامی مفاهیم عربی گروه انسانی
 • آموزش توسط بهترین استاد عربی کشور
 • یادگیری آسان لغات عربی با استفاده از روش‌های خاص استاد وحدت
 • حل تست‌های کنکور با استفاده از روش‌های منحصربه‌فرد
 • استفاده از الگو و نقشه راه برای توضیح بهتر مطالب
 • آموزش با استفاده از انیمیشن و تصاویر برای درک بهتر مطالب
 • قیمت مناسب
 • آموزش جامع و کامل

2) عربی جامع علوم انسانی استاد وحدت

موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان گروه انسانی مفاهیم درس عربی تخصصی را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند از پکیج‌های متنوعی استفاده می‌کند. یکی دیگر از پکیج‌های عربی انسانی حرف آخر، پکیج عربی جامع علوم انسانی است. این پکیج به صورت تشریحی و کنکوری تمامی مفاهیم عربی را در اختیار داوطلبان گروه انسانی قرار می‌دهد. این پکیج توسط استاد حامی وحدت تدریس می‌شود و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

3) ریاضی حرف آخر انسانی

یکی از دروس تخصصی دشوار در کنکور انسانی، درس ریاضی است. درس ریاضی به عنوان اولین درس در دفترچه تخصصی به سراغ داوطلبان می‌آید. تعداد سوالات درس ریاضی در کنکور انسانی 20 سوال است. داوطلبان باید به سوالات این درس از شماره 101 الی 120 پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات ریاضی در کنکور انسانی 25 دقیقه است. داوطلبان تنها 72 ثانیه زمان دارند تا به هر سوال ریاضی در کنکور پاسخ دهند.

پکیج ریاضی انسانی حرف آخر در حال حاضر تنها 50 درصد از ریاضی انسانی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را شامل می‌شود. موسسه حرف آخر در این پکیج 50 درصد از محتوای آسان و تست خیز ریاضی را در اختیار داوطلبان گروه انسانی قرار می‌دهد. این پکیج در موسسه حرف آخر توسط استاد منتظری و استاد خرقانی آموزش داده می‌شود. اساتید این پکیج از روش‌های خاص و ابتکاری برای آموزش مفاهیم ریاضی استفاده می‌کنند. پکیج ریاضی انسانی حرف آخر مفاهیم زیر را به داوطلبان آموزش می‌دهد:

ریاضی پایه دهم

فصل اول: معادله درجه دوم
 • معادله و مسائل توصیفی
 • حل معادله درجه دو و کاربردها
 • معادله‌های شامل عبارت‌های گویا
فصل دوم: تابع
 • مفهوم تابع
 • ضابطه جبری تابع
 • نمودار تابع خطی
 • نمودار تابع درجه دو
فصل سوم: کار با داده‌های آماری
 • گردآوری داده‌ها
 • معیارهای گرایش به مرکز
 • معیارهای پراکندگی
فصل چهارم: نمایش داده‌ها
 • نمودارهای یک متغیره
 • نمودارهای چند متغیره

ریاضی پایه یازدهم

فصل اول: آشنایی با منطق و استدلال ریاضی
 • درس اول: گزاره‌ها و ترکیب گزاره‌ها: ترکیب گزاره، ترکیب عطفی دو گزاره، ترکیب فصلی دو گزاره، ترکیب شرطی دو گزاره و ترکیب دو شرطی
 • درس دوم: استدلال ریاضی
فصل دوم: تابع
 • درس اول: توابع ثابت، چند ضابطه‌ای و همانی: انواع تابع، تابع ثابت، تابع چند ضابطه‌ای، تابع همانی
 • درس دوم: توابع پلکانی و قدر مطلق: تابع پلکانی، تابع علامت، تابع جز صحیح و تابع قدر مطلق
 • درس سوم: اعمال بر روی توابع
فصل سوم: آمار
 • درس اول: شاخص‌های آماری: خط فقر و تورم
 • درس دوم: سری‌های زمانی: سری زمانی، درون یابی و برون یابی

ریاضی پایه دوازدهم

فصل اول: آمار و احتمال
 • درس اول: شمارش
 • درس دوم: احتمال
 • درس سوم: چرخه آمار در حل مسائل
فصل دوم: الگوهای خطی
 • درس اول: مدل سازی و دنباله
 • دنباله‌های حسابی
فصل سوم: الگوهای غیر خطی
 • درس اول: دنباله هندسی
 • درس دوم: ریشه nام و توان گویا
 • درس سوم: تابع نمایی

4) پکیج تاریخ حرف آخر انسانی

درس تاریخ یکی دیگر از دروس تخصصی در کنکور انسانی است که داوطلبان به همراه درس جغرافیا باید به سوالات آن در کنکور پاسخ دهند. موسسه حرف آخر برای این درس نیز یک پکیج خاص در نظر گرفته است. پکیج تاریخ حرف آخر انسانی شامل تاریخ پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم است. این پکیج توسط استاد مصطفی رضایی مهر تدریس می‌شود و تمامی مفاهیم تاریخ را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در پکیج تاریخ حرف آخر انسانی موضوعات زیر را مطالعه می‌کنند:

تاریخ پایه دهم

 • درس اول: تاریخ و تاریخ نگاری
 • درس دوم: تاریخ، زمان و مکان
 • درس سوم: باستان شناسی، در جستجوی میراث فرهنگی
 • درس چهارم: پیدایش تمدن
 • درس پنجم: هند و چین
 • درس ششم: یونان و روم
 • درس هفتم: مطالعه و کاوش در گذشته‌های دور
 • درس هشتم: سپیده دم تمدن ایرانی
 • درس نهم: از ورود آریایی‌ها تا پایان هخامنشیان
 • درس دهم: اشکانیان و ساسانیان
 • درس یازدهم: آیین کشورداری
 • درس دوازدهم: جامعه و خانواده
 • درس سیزدهم: اقتصاد و معیشت
 • درس چهاردهم: دین و اعتقادات
 • درس پانزدهم: زبان، علم و آموزش
 • درس شانزدهم: هنر و معماری

تاریخ پایه یازدهم

 • درس اول: منابع پژوهش در تاریخ اسلام و ایران دوران اسلامی
 • درس دوم: روش پژوهش در تاریخ: بررسی و سنجش اعتبار شواهد و مدارک
 • درس سوم: اسلام در مکه
 • درس چهارم: امت و حکومت نبوی در مدینه
 • درس پنجم: تثبیت و گسترش اسلام در دوران خلفای نخستین
 • درس ششم: امویان بر مسند قدرت
 • درس هفتم: جهان اسلام در عصر خلافت عباسی
 • درس هشتم: اسلام در ایران
 • درس نهم: ظهور و گسترش تمدن ایرانی
 • درس دهم: ایران در دوران غزنوی، سلجوقی و خوارزمشاهی
 • درس یازدهم: حکومت، جامعه و اقتصاد در عصر مغول
 • درس دوازدهم: فرهنگ و هنر در عصر مغول
 • درس سیزدهم: تحولات سیاسی و اقتصادی ایران در دوره صفوی
 • درس چهاردهم: فرهنگ و تمدن در عصر صفوی
 • درس پانزدهم: قرون وسطا
 • درس شانزدهم: رنسانس و عصر جدید

تاریخ پایه دوازدهم

 • درس اول: تاریخ نگاری و منابع دوره معاصر
 • درس دوم: ایران و جهان در آستانه دوره معاصر
 • درس سوم: سیاست و حکومت در عصر قاجار
 • درس چهارم: اوضاع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عصر قاجار
 • درس پنجم: نهضت مشروطه ایران
 • درس ششم: جنگ جهانی اول و ایران
 • درس هفتم: ایران در دوره حکومت رضاشاه
 • درس هشتم: جنگ جهانی دوم و جهان پس از آن
 • درس نهم: نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران
 • درس دهم: انقلاب اسلامی
 • درس یازدهم: استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی
 • درس دوازدهم: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس

5) اقتصاد انسانی حرف آخر

یکی دیگر از دروس تخصصی در کنکور انسانی، درس اقتصاد است. داوطلبان باید به سوالات درس اقتصاد به عنوان دومین درس در دفترچه تخصصی پاسخ دهند. این درس از 15 سوال تشکیل شده است و سوالات آن از شماره 121 الی 135 در دفترچه تخصصی قرار دارند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات اقتصاد 10 دقیقه است و داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال تنها 36 ثانیه زمان دارند.

موسسه حرف آخر برای این درس تخصصی نیز پکیج آموزشی تولید کرده است. پکیج اقتصاد حرف آخر یکی دیگر از پکیج‌های حرف آخر انسانی است که در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این پکیج توسط یکی از بهترین اساتید اقتصاد کشور یعنی استاد پویا بهشتی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. استاد پویا بهشتی مفاهیم اقتصاد پایه دهم را به صورت کامل در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان در این پکیج می‌توانند موضوعات زیر را مطالعه کنند:

 • فصل اول: اصول انتخاب در کسب و کار
 • فصل دوم: بازیگران اصلی در میدان اقتصاد
 • فصل سوم: اقتصاد رشد و پیشرفت
 • فصل چهارم: اقتصاد در خانواده

6) پکیج جغرافیای جامع کنکور حرف آخر

داوطلبان گروه انسانی باید در کنکور به 15 سوال درس جغرافیا پاسخ دهند. این درس تخصصی همراه با سوالات درس تاریخ به سراغ داوطلبان می‌آید. این درس نیز مانند سایر دروس تخصصی در کنکور انسانی در موسسه حرف آخر توسط بهترین اساتید تدریس می‌شود. پکیج جغرافیای حرف آخر توسط استاد مصطفی رضایی مهر در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این استاد موسسه حرف آخر تمامی مفاهیم جغرافیای پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در این پکیج موضوعات زیر را مطالعه می‌کنند:

جغرافیای پایه دهم

 • درس اول: جغرافیا، علمی برای زندگی بهتر
 • درس دوم: روش مطالعه و پژوهش در جغرافیا
 • درس سوم: موقعیت جغرافیایی ایران
 • درس چهارم: ناهمواری‌های ایران
 • درس پنجم: آب و هوای ایران
 • درس ششم: منابع آب ایران
 • درس هفتم: ویژگی‌های جمعیت ایران
 • درس هشتم: تقسیمات کشوری ایران
 • درس نهم: سکونتگاه‌های ایران
 • درس دهم: توان‌های اقتصادی ایران

جغرافیای پایه یازدهم

 • درس اول: معنا و مفهوم ناحیه
 • درس دوم: انسان و ناحیه
 • درس سوم: نواحی آب و هوایی
 • درس چهارم: ناهمواری‌ها و اشکال زمین
 • درس پنجم: نواحی زیستی
 • درس ششم: نواحی فرهنگی
 • درس هفتم: نواحی اقتصادی (کشاورزی و صنعت)
 • درس هشتم: نواحی اقتصادی (تجارت و اقتصاد جهانی)
 • درس نهم: معنا و مفهوم ناحیه سیاسی
 • درس دهم: کشور یک ناحیه سیاسی
 • درس یازدهم: ژئوپلیتیک

پایه دوازدهم

 • درس اول: شهرها و روستاها
 • درس دوم: مدیریت شهر و روستا
 • درس سوم: ویژگی‌ها و انواع شیوه‌های حمل و نقل
 • درس چهارم: مدیریت حمل و نقل
 • درس پنجم: ویژگی‌ها و انواع مخاطرات طبیعی
 • درس ششم: مدیریت مخاطرات طبیعی

7) پکیج مکمل ادبیات قافیه و عروض انسانی

یکی دیگر از دروس تخصصی در کنکور انسانی، درس ادبیات فارسی تخصصی یا علوم و فنون ادبی است. این درس به عنوان سومین درس تخصصی در دفترچه شماره دو قرار دارد. داوطلبان باید به 30 سوال این درس از شماره 136 الی 165 پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات ادبیات تخصصی در کنکور انسانی 30 دقیقه است. به عبارت دیگر داوطلبان تنها 60 ثانیه زمان دارند تا به سوالات علوم و فنون ادبی در کنکور پاسخ دهند.

سوالات درس ادبیات در کنکور انسانی شامل بخش‌های مختلفی مانند تاریخ ادبیات و سبک شناسی، بخش عروض، بخش قافیه، بخش آرایه ادبی و بخش قرابت معنایی است. موسسه حرف اخر برای اینکه داوطلبان به بهترین شکل ممکن مفاهیم ادبیات تخصصی را یاد بگیرند برای هر مبحث ادبیات از یک پکیج خاص استفاده می‌کند. پکیج مکمل ادبیات قافیه و عروض انسانی به طور کامل مفاهیم قافیه و عروض ادبیات را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این پکیج توسط استاد منتظری و استاد مهرداد مشایخی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. ویژگی‌های این پکیج به صورت زیر هستند:

 • آموزش مفاهیم مبحث عروض و قافیه پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم
 • تدریس توسط بهترین اساتید کشور: استاد محسن منتظری و مهرداد مشایخی
 • استفاده از الگو و نقشه‌راه‌های مختلف برای آموزش مفاهیم
 • استفاده از تصاویر و انیمیشن برای آموزش مطالب
 • حل سوالات و تست‌های قافیه و عروض
 • جامع و کامل
 • قیمت مناسب

8) پکیج مکمل ادبیات آرایه و قرابت انسانی

همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم موسسه حرف آخر برای بخش‌های مختلف ادبیات تخصصی انسانی پکیج‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. پکیج مکمل ادبیات آرایه و قرابت انسانی حرف اخر یکی دیگر از پکیج‌های انسانی حرف آخر است که توسط استاد محسن منتظری در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. داوطلبان با استفاده از این پکیج حرف آخر انسانی می‌توانند به طور کامل مفاهیم قرابت و آرایه ادبی را در کنکور سراسری یاد بگیرند.

9) جامعه شناسی جامع کنکور حرف آخر

جامعه شناسی نیز یکی دیگر از دروس تخصصی کنکور انسانی است. داوطلبان باید به 20 سوال درس جامعه شناسی در مدت زمان 15 دقیقه پاسخ دهند. این بدین معنی است که داوطلبان تنها 42 ثانیه زمان دارند تا به هر سوال جامعه شناسی در کنکور پاسخ دهند. پکیج جامعه شناسی حرف آخر توسط استاد عابد حدودی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. استاد حدودی موضوعات زیر را در این پکیج به داوطلبان آموزش می‌دهد:

جامعه شناسی پایه دهم

 • کنش‌های ما
 • پدیده‌های اجتماعی
 • جهان اجتماعی
 • تشریح جهان اجتماعی
 • جهان‌های اجتماعی
 • پیامدهای جهان اجتماعی
 • ارزیابی جهان‌های اجتماعی
 • هویت فردی و اجتماعی
 • باز تولید هویت اجتماعی
 • تغییرات هویت اجتماعی
 • تغییرات هویتی جهان اجتماعی
 • هویت ایرانی

جامعه شناسی پایه یازدهم

 • جهان فرهنگی
 • فرهنگ جهانی
 • نمونه‌های فرهنگ جهانی 1
 • نمونه‌های فرهنگ جهانی 2
 • باورها و ارزش‌های بنیادین فرهنگ غرب
 • چگونگی تکوین فرهنگ معاصر غرب
 • جامعه جهانی
 • تحولات نظام جهانی
 • جهان دو قطبی
 • جنگ‌ها و تقابل‌های جهانی
 • بحران‌های اقتصادی و زیست محیطی
 • بحران‌ها معرفتی و معنوی
 • سرآغاز بیداری اسلامی
 • انقلاب اسلامی ایران؛ نقطه عطف بیداری اسلامی
 • افق بیداری اسلامی

جامعه شناسی پایه دوازدهم

 • ذخیره دانشی
 • علوم اجتماعی
 • نظم اجتماعی
 • کنش اجتماعی
 • معنای زندگی
 • قدرت اجتماعی
 • نابرابری اجتماعی
 • سیاست هویت
 • پیشینه علوم اجتماعی در جهان اسلام
 • افق علوم اجتماعی در جهان اسلام

10) پکیج روانشناسی حرف آخر

هشتمین درس در دفترچه تخصصی کنکور انسانی درس روانشناسی است. داوطلبان باید به 20 سوال درس روانشناسی از سوال شماره 261 الی 280 پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات روانشناسی در کنکور سراسری 15 دقیقه است. داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال تنها 42 ثانیه زمان دارند. بنابراین باید با دقت زیادی به سوالات روانشناسی در کنکور پاسخ دهند. پکیج روانشناسی حرف آخر به طور کامل تمامی مفاهیم روانشناسی پایه یازدهم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبان در این پکیج موضوعات زیر را مطالعه می‌کنند:

 • درس اول: روانشناسی: تعریف و روش مورد مطالعه
 • درس دوم: روانشناسی رشد
 • درس سوم: احساس، توجه، ادراک
 • درس چهارم: حافظه و علل فراموشی
 • درس پنجم: تفکر (1) حل مسئله
 • درس ششم: تفکر (2) تصمیم گیری
 • درس هفتم: انگیزه و نگرش
 • درس هشتم: روانشناسی سلامت

11) پکیج فلسفه و منطق حرف آخر

درس فلسفه و منطق یکی دیگر از دروس تخصصی در کنکور انسانی است. داوطلبان باید به 25 سوال این درس از شماره 236 الی 260 پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به سوالات فلسفه و منطق 25 دقیقه است و داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال تنها 60 ثانیه زمان دارند. موسسه حرف آخر در پکیج فلسفه و منطق فلسفه پایه یازدهم و دوازدهم و منطق پایه دهم را به داوطلبان آموزش می‌دهد. داوطلبان در این پکیج موضوعات زیر را مطالعه می‌کنند:

منطق پایه دهم

 • درس اول: منطق، ترازوی اندیشه
 • درس دوم: لفظ و معنا
 • درس سوم: مفهوم و مصداق
 • درس چهارم: اقسام و شرایط تعریف
 • درس پنجم: اقسام استدلال استقرایی
 • درس ششم: قضیه حملی
 • درس هفتم: احکام قضایا
 • درس هشتم: قیاس اقترانی
 • درس نهم: قضیه شرطی و قیاس استثنایی
 • درس دهم: سنجشگری در تفکر

فلسفه پایه یازدهم

 • درس اول: چیستی فلسفه
 • درس دوم: ریشه و شاخه‌های فلسفه
 • درس سوم: آغاز تاریخی فلسفه
 • درس چهارم: فلسفه و زندگی
 • درس پنجم: زندگی بر اساس اندیشه
 • درس ششم: امکان شناخت
 • درس هفتم: ابزارهای شناخت
 • درس هشتم: نگاهی به تاریخچه معرفت
 • درس نهم: چیستی انسان
 • درس دهم: انسان، موجود اخلاق‌گرا

فلسفه پایه دوازدهم

 • درس اول: هستی و چیستی
 • درس دوم: جهان ممکنات
 • درس سوم: جهان علی و معلولی
 • درس چهارم: کدام تصویر از جهان؟
 • درس پنجم: خدا در فلسفه (1)
 • درس ششم: خدا در فلسفه (2)
 • درس هفتم: عقل در فلسفه (1)
 • درس هشتم: عقل در فلسفه (2)
 • درس نهم: آغاز فلسفه در جهان اسلام (1)
 • درس دهم: فلسفه در جهان اسلام (2)
 • درس یازدهم: دوران متاخر

12) پکیج کامل رشته انسانی

موسسه حرف آخر برای راحتی هر چه بیشتر داوطلبان تمامی پکیج‌های گروه انسانی را در یک پکیج کامل قرار داده است. داوطلبان با انتخاب پکیج کامل رشته انسانی می‌توانند به تمامی دروس تخصصی کنکور انسانی دسترسی داشته باشند. البته به این موضوع توجه کنید که پکیج فلسفه و منطق و پکیج روانشناسی در حال حاضر به طور کامل در سایت حرف آخر قرار ندارند.

لیست قیمت محصولات حرف آخر انسانی: دروس تخصصی

 سوالات متداول در مورد پکیج‌های حرف آخر انسانی

1) آیا موسسه حرف آخر برای داوطلبان گروه انسانی پکیج‌هایی ارائه می‌دهد؟

بله، موسسه حرف آخر برای تمامی دروس عمومی و تخصصی گروه انسانی پکیج‌های خاصی ارائه می‌دهد.

2) محصولات حرف آخر انسانی چه زمانی در سایت حرف آخر قرار می‌گیرند؟

داوطلبان در حال حاضر با مراجعه به سایت رسمی و مرکزی حرف آخر می‌توانند به پکیج‌های انسانی حرف آخر دسترسی داشته باشند.

3) آیا موسسه حرف آخر برای دروس تخصصی انسانی نیز پکیج‌هایی ارائه می‌دهد؟

بله این موسسه برای هشت درس تخصصی در کنکور انسانی پکیج‌های منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد.

ادبیات کنکور نظام جدید, دینی یوسفیان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.