چگونه زیست شناسی را برای کنکور بخوانیم ؟

  1. حرف آخر
  2. مشاوره کنکور
  3. چگونه زیست شناسی را برای کنکور بخوانیم ؟
بدون دیدگاه

زیست شناسی – با سلام گرمی دوباره به تمامی داوطلبین و دانش آموزان عزیز خسته نباشید عرض می کنیم و امیدواریم تا اینجای مسیر سخت و دشواری که طی کرده اید نتایج زحمات هاتون بی ثمر نمونده باشه!

در این بخش از مباحث سعی میکنیم تا که مطالبی را بیان کنیم تا شما را نحوه صحیح مطالعه درس زیست شناسی و میزان مطالعه و وقتی که لازم است برای درس زیست شناسی قائل شوید تا در نهایت بازدهی شما در این درس افزایش یابد.

طبق آمار ارائه شده توسط سازمان سنجش در آزمون سراسری ۹۴ تنها ۸ درصد از داوطلبین میزان درصد بالای هشتاد درصد را کسب می کنند که این هم در حالی بود که هیچ یک از داوطلبین به درصد بالای ۹۰ دست پیدا نکرده بوده اند این آمار گواه اهمیت فوق العاده درس زیست شناسی در کنکور سراسری است.

اگر سوالات این درس را در ۱۰ سال اخیر بررسی کنید متوجه خواهید شد که از سال ۹۲ به بعد تیپ تست های زیست شناسی در کنکور سراسری تفاوت عمده ای نسبت به سال های قبل پیدا کرد. از سال ۹۲ به بعد تست های شمارشی پای ثابت کنکور سراسری بوده است. که این نوع تست ها بسیاری از دانش آموزان را از حل کردن آنها عاجز کرده و باعث هراس آنها شده است.

اما دیگر نگران نباشید روش های بی نظیری توسط اساتید خبره موسسه آموزشی حرف آخر به شما تدریس میشود تا بتوانید حتی از این قبیل تست ها را نه تنها در درس زیست بلکه در سایر دروس هم پاسخ گویی کنید!

مفهومی تر شدن تست های چند سال اخیر زیست شناسی

توجه ویژه به قیدها، مانور بیشتر بر روی مباحث گیاهی و ژنتیک، تا جایی که سهمیه تست های مسائل ژنتیک در کنکور ۹۶ نسبت به ۹۵ از ۳ به ۵ تست رسید، امروزه زیست شناسی کاملا تبدیل به یک درس مفهومی شده است.

داوطلبان برای اینکه در این درس به درصد ها بالا برسند باید نگرش خودشان را نسبت به این درس عوض کنند و متناسب با کنکورهای اخیر، این درس را مطالعه کنند.

برای زیست شناسی باید برنامه ای خاص این درس داشته باشید و نمیتوان این درس را بدون داشتن یک برنامه ریزی بلند مدت و هدفمند پوشش داد و ممکن است با صرف وقت زیاد و گزاف هم نتایج مطلوبی برایتان حاصل نشود!

مرور و تکرار کردن درس زیست شناسی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است به همین دلیل توصیه می کنیم حداقل روزی ۷۵ دقیقه تا ۳ ساعت به مطالعه این درس اختصاص دهید. بهتر است بعد از تسلط به فصول مرتبط بهم برای زیست شناسی به سراغ تست زنی بروید چرا که در کنکور سراسری خیلی کم پیش می آید که صورت سوال و گزینه های آن، تمامی مربوط به مباحث یک فصل زیست شناسی باشد.

دام های آموزشی را دور بزنید!

طراحان زیست شناسی کنکور سعی دارند با استفاده از جملات طولانی و مبهم هرچه بیشتر شما را گیج کنند بنابراین سرعت و دقت در کنار دانش می‌تواند در زدن تست‌های زیست به کمک شما بیاید.

در دی وی دی های آموزشی موسسه حرف آخر روش های برای شما در نظر گرفته شده است تا بتوانید دشوار ترین دام های آموزشی را از سر راه بردارید و به جواب درست مسئله برسید.

توجه داشته باشید که برای درسی مثل زیست شناسی کتاب درسی حکم منبع اول و آخر را دارد.

اگر تمایل به استفاده از کتاب های صرفا آموزشی دارید حتما با دبیر خود مشورت کنید تا کتابی را تهیه کنید که محتوای علمی غلط نداشته باشد.

حفظ کردن و تسلط داشتن به تمامی متون کتاب های درسی زیست شناسی در کنار یادگیری صحیح مفهوم مباحث مختلف کلید موفقیت شما در این درس خواهد بود. همیشه خودتان را جای طراح سوالات بگذارید و سعی کنید تمامی پاراگراف های یک فصل از زیست را به مباحث دیگر از سایر فصول این درس ارتباط دهید. روند صحیح مطالعه یک فصل در زیست شناسی امروزه زیست شناسی کاملا تبدیل به یک درس مفهومی شده است.

چگونه در درس زیست درصد مطلوبی کسب کنیم؟

داوطلبان برای اینکه در این درس به درصد ها بالا برسند باید نگرش خودشان را نسبت به این درس عوض کنند و متناسب با کنکور های اخیر، این درس را مطالعه کنند.برای زیست شناسی باید برنامه ای خاص این درس داشته باشید. مرور و تکرار کردن در زیست از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است به همین دلیل توصیه می کنیم حداقل روزی ۷۵ دقیقه تا ۳ ساعت به مطالعه این درس اختصاص دهید.

بهتر است بعد از تسلط به فصول مرتبط بهم برای زیست شناسی به سراغ تست زنی بروید چرا که در کنکور سراسری خیلی کم پیش می آید که صورت سوال و گزینه های آن، تمامی مربوط به مباحث یک فصل زیست شناسی باشد.و در نهایت ما در موسسه حرف آخر به شما می آموزیم که هیچ مساله ای را از یک دیدگاه بررسی نکنید و تمامی روش های حل مساله را باتکنیک های ما در ذهن خود خواهید داشت!

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست