12 راز برای موفقیت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی

بدون دیدگاه

موفقیت در هر رشته و شغلی، دشواری و سختی‌های خاص خود را دارد. دانش‌آموزان و داوطلبانی که برای کنکور آماده می‌شوند بیشتر اوقات نگران هستند. آن‌ها روزانه، ساعات طولانی درس مطالعه می‌کنند و از سرگرمی‌های زیادی صرف نظر می‌کنند. همه دانش‌آموزان تنها یک هدف دارند و آن هدف، قبولی در کنکور است. هر دانش‌آموزی با توجه به گروه تحصیلی که دارد یک رشته مناسب برای خود انتخاب می‌کند. موفقیت در کنکور همیشه امکان‌پذیر است. اما دانش‌آموزان نیز باید تلاش کنند تا بهترین نتایج را کسب نمایند. دانش‌آموزان رشته تجربی، دغدغه‌های زیادی برای قبولی در کنکور دارند. این دانش‌آموزان به دنبال قبولی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره هستند. ما در این مطلب مهم‌ترین نکات برای موفقیت در کنکور تجربی را به دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور معرفی می‌کنیم.

12 راز برای موفقیت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی

نکات طلایی برای موفقیت در کنکور تجربی

زمانی‌که برگزاری کنکور نزدیک‌تر می‌شود میزان اضطراب و هیجان دانش‌آموزان نیز افزایش پیدا می‌کند. فشار‌‌های ناشی از این احساسات منجر به کاهش بازدهی و فراگیری درس‌ها ما بین دانش‌آموزان می‌شود. مهم‌ترین عواملی که همه روانشناسان برای موفقیت در کنکور معرفی می‌کنند تلاش، پشتکار، هوش و استعداد فردی است. با این حال مهارت‌های دیگری نیز وجود دارند که به دانش‌آموزان در این مسیر کمک می‌کنند.

بسیاری از دانش‌آموزان در ایام کنکور از ادامه مسیر ناامید می‌شوند و از آرزوهای خود منصرف می‌گردند. اما آن‌ها باید متوجه شوند که راه موفقیت با دانستن رازهای موفقیت در کنکور امکان‌پذیر است. زمانی‌که احساس شکست کردید به تلاش‌های خود در گذشته فکر کنید. همه سختی‌ها موجب می‌شوند شما سریع‌تر به هدف خود برسید. ما در قسمت زیر، راه‌ها و رازهای مهم برای موفقیت در کنکور تجربی را به شما توضیح می‌دهیم.

1) برنامه‌ریزی دقیق

موفقیت در هر کار و شرایطی، نیازمند یک برنامه‎‌ریزی دقیق است. برنامه‌ریزی دقیق و منظم برای دانش‌آموزان کنکوری بسیار مهم است. دانش‌آموزان با یک برنامه منظم یک مسیر کلی برای اهداف خود مشخص می‌کنند. دانش‌آموزانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند باید از برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت استفاده کنند. برنامه‌ریزی دقیق، موجب مدیریت زمان و استفاده مناسب از زمان می‌شود.

دانش‌آموزانی که زمان خود را به خوبی کنترل می‌کنند شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور تجربی دارند. اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور داشته باشید باید به صورت هفتگی برنامه‌ریزی کنید. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور برای قبولی در رشته پزشکی نیاز به یک برنامه مطالعاتی دقیق دارند. این دانش‌آموزان می‌توانند برای دریافت برنامه مطالعاتی کلمه (پزشکی) را به سامانه ۱۰۰۰۹۸۳۳ ارسال کنند.

2) تعیین اهداف برای رسیدن به موفقیت در کنکور تجربی

دانش‌آموزانی که به دنبال موفقیت در کنکور تجربی هستند باید اهداف خود را به درستی مشخص کنند. تعیین اهداف به دانش‌آموزان انگیزه می‌دهد و مسیر را برای آن‌ها مشخص می‌کند. دانش‌آموزان گروه تجربی هدف خود را به درستی مشخص کنید. شما به دنبال قبولی در کدام رشته هستید؟ رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و بهترین رتبه را با برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه کسب نمایید.

3) مطالعه مفاهیم به روش درست

بسیاری از دانش‌آموزان مطالب درسی را به روش صحیح مطالعه نمی‌کنند. منظور از روش صحیح چیست؟ روش صحیح مطالعه دروس کنکور برای هر درسی متفاوت است. به طور مثال، دانش‌آموزان باید در درس فیزیک برخی از فرمول‌ها را یاد بگیرند و بعضی از قسمت‌ها را حفظ کنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که حرف آخر به آن توجه ویژه‌ای دارد یادگیری مفاهیم به صورت بلندمدت است. حرف آخر برای مطالعه مفاهیم به روش صحیح، مطالب را به صورت انیمیشن‌سازی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. یادگیری مسائل به صورت پویانمایی و انیمیشن‌سازی به دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور تجربی بسیار کمک می‌کند. دانش‌آموزان با استفاده از این روش‌ها می‌توانند مطالب را به صورت بلندمدت در حافظه خود نگه دارند.

موفقیت در کنکور تجربی

4) خلاصه‌نویسی

یکی از مهم‌ترین راه‌های موفقیت در کنکور تجربی، خلاصه‌نویسی است. همه دانش‌آموزان باید مهم‌ترین قسمت‌های هر فصل درس را نت برداری کنند. خلاصه‌نویسی یا نت برداری باید به صورت منظم، دقیق و به صورت روزانه باشد. اگر می‌خواهید مطالب به صورت بلندمدت در حافظه شما باقی بمانند باید هر روز نت‌های خود را مطالعه کنید. قبل از شروع هر فصل جدید، خلاصه‌نویسی‌ها را مطالعه کنید. این کار به شما کمک می‌کند مفاهیم را بهتر یاد بگیرید.

5) مطالعه بودجه‌بندی

هر سال کنکور سراسری در زمان‌های مشخصی برگزار می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند سوالات هر سال را با دقت بررسی کنند. مطالعه بودجه‌بندی کنکور نقش بسیار مهمی برای موفقیت در کنکور تجربی دارد. مطالعه بودجه‌بندی به دانش‌آموز کمک می‌کند تا با سوالات هر فصل بیشتر آشنا شود. زمانی که داوطلب بودجه‌بندی سال‌های اخیر کنکور را مشاهده می‌کند متوجه سوال‌های مهم هر درس و هر فصل می‌شود.

6) شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای موفقیت در کنکور تجربی

بسیاری از دانش‌آموزان تمامی مطالب درسی را یاد می‌گیرند اما در جلسه کنکور بیش از حد استرس دارند. این استرس و نگرانی موجب می‌شود دانش‌آموز نتایج قابل قبولی کسب نکند. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس در جلسه کنکور، قرار گرفتن در شرایط مشابه است. دانش‌آموزان باید با یک برنامه‌ریزی دقیق در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنند. آزمون‌های آزمایشی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموزان دارند. این آزمون‌ها نه تنها استرس داوطلبان را کمتر می‌کند بلکه آن‌ها را با سوالات کنکور نیز آشنا می‌نماید.

نکات کلیدی 

 • شما باید از هر لحظه و ثانیه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.
 • نتیجه تلاش‌های امروز در سرنوشت و آیند شما تاثیر زیادی دارد.
 • کنکور تنها یک راه برای موفقیت شما در آینده است. اگر نتیجه قابل قبولی کسب نکرده‌اید از تلاش ناامید نشوید.
 • تلاش برای ساختن یک آینده جدید دشوار به نظر می‌آید اما امکان‌پذیر است بنابراین همیشه تلاش کنید.
 • اگر می‌خواهید آینده بهتری داشته باشید از همین لحظه برای موفقیت تلاش کنید.
 • قله موفقیت از آن چیزی که فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر است.
 • هرگز به شکست فکر نکنید …

موفقیت در کنکور تجربی

7) روش‌های صحیح تست زنی برای موفقیت در کنکور تجربی

شما با یک برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه صحیح خود را برای کنکور آماده می‌کنید. اما این پایان راه نیست! شما باید در آزمون‌های مشابه کنکور نیز شرکت کنید. این آزمون‌ها استرس و نگرانی را کاهش می‌دهند. یکی دیگر از نکاتی که برای موفقیت در کنکور تجربی باید به آن توجه کنید روش‌های تست زنی است. دانش‌آموزان باید یاد بگیرند چگونه به سوالات سریع پاسخ دهند. روش‌های سریع تست زنی را یاد بگیرید و از آن‌ها در جلسه کنکور استفاده کنید. انجام دادن این کارها موجب می‌شوند تا شما به راحتی رتبه قابل قبولی در کنکور کسب کنید.

8) اطلاعات کامل در مورد رشته تحصیلی

دانشگاه و تحصیل در آن برای بسیاری از دانش‌آموزان بسیار مهم و حیاتی است. دانش‌آموزان باید با توجه به علاقه‌ای که دارند یک رشته مناسب انتخاب کنند. دانش‌آموزانی که رشته مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند موفقیت بیشتری در دانشگاه کسب می‌نمایند. دانش‌آموزانی که برای کنکور تجربی مطالعه می‌کنند باید اطلاعات دقیقی در مورد رشته تحصیلی خود داشته باشند. هر رشته تحصیلی، دروس زیادی دارد و هر کدام از این دروس، ضرایب متفاوتی دارند.

9) دوری از اینترنت و فضای مجازی

اینترنت و فضای مجازی به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات والدین و دانش‌آموزان تبدیل شده است. بسیاری از دانش‌آموزان اکثر وقت خود را در اینترنت صرف می‌کنند. این موضوع نه تنها موجب می‌شود دانش‌آموز تمرکز کافی نداشته باشد بلکه به رتبه نهایی کنکور نیز صدمه می‌زند. دانش‌آموزان باید به اندازه کافی استراحت داشته باشند و به همان اندازه نیز برای کنکور آماده شوند. دانش‌آموزان می‌توانند در زمان‌های استراحت از اینترنت و فضای مجازی استفاده کنند. تمرکز زیاد بر روی مطالب درسی می‌تواند موجب موفقیت در کنکور تجربی شود.

موفقیت در کنکور تجربی

10) استراحت کافی

استراحت کافی نیز نقش مهمی در موفقیت دانش‌آموزان دارد. داوطلبان کنکور نباید فقط به فکر مطالعه باشند. آن‌ها می‌توانند با یک برنامه‌ریزی دقیق هم مطالعه کافی داشته باشند و هم استراحت کنند. این نکته را فراموش نکنید که سلامتی مهم‌ترین داشته شما در زندگی است. شما باید از لحاظ جسمی و روحی سالم باشید تا به درستی مطالعه کنید. هدف شما در این مسیر موفقیت در کنکور است اما سلامتی خود را فراموش نکنید.

11) استفاده از تجربه‌های رتبه‌های برتر

دانش‌آموزان باید برای موفقیت در کنکور تجربی از تجربه‌های رتبه‌های برتر نیز استفاده کنند. دانش‌آموزانی که در سال‌های اخیر بهترین رتبه‌ها را کسب کرده‌اند تجربه بسیار زیادی دارند. شما می‌توانید از تجربه‌های این دانش‌آموزان استفاده کنید زیرا آن‌ها این مسیر را با موفقیت سپری کرده‌اند. این نکته را فراموش نکنید که تجربه آن‌ها یک مسیر ساده‌تر و واضح‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

12) استفاده از بهترین منابع برای موفقیت در کنکور تجربی

آخرین مرحله برای موفقیت در کنکور ، استفاده از بهترین منابع کنکور تجربی است. منابع خوب برای کنکور و ویژگی‌های آن‌ها را به درستی و خوبی بشناسید. دانش‌آموزان باید از بهترین منابع استفاده کنند تا بهترین نتایج را کسب نمایند. حرف آخر برای موفقیت در کنکور تجربی، پکیج‌های متنوعی را ارائه داده است.

نکات کلیدی در مورد منابع حرف آخر

 • اولین ویژگی یک منبع خوب برای موفقیت در کنکور تجربی روان بودن و قابل فهم بودن آن است.
 • زبان ساده منابع کنکور موجب افزایش سرعت یادگیری و حل تست می‌شود.
 • روش‌های سریع تست زنی را یاد بگیرید.
 • دومین ویژگی یک منبع خوب برای موفقیت در کنکور تجربی، برخورداری از درسنامه‌ها و تست‌های مناسب است.
 • سومین ویژگی منابع برای موفقیت در کنکور، خلاصه‌گویی و پرهیز از ذکر جزئیات اضافی و ناکارآمد است.
 • عواملی مانند فونت مناسب، عکس‌های رنگی و صحافی مناسب نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموزان دارد.
 • تیم حرف آخر با استفاده از تکنولوژی، بهترین صفحه آرایی‌ها را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است.
 • استفاده از انیمشین و پویانمایی، یادگیری را برای دانش‌آموزان آسان کرده است.
 • منابع حرف اخر از پاسخنامه‌ی مختصر، مفید و واضح برخوردار هستند.
 • یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های منابع حرف آخر مطابقت با کتاب درسی است.
 • تمامی پکیج های موسسه حرف آخر از دل کتاب درسی نشات گرفته شده‌اند.
 • یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگ‌های منابع حرف آخر پرهیز از خطاهای علمی و تایپی است. چندین ویراستار حرفه‌ای بسته‌های آموزشی حرف آخر را بررسی می‌کنند. استفاده از منابع و پکیج‌های حرف آخر به دانش‌آموزان کمک زیادی در قبولی کنکور خواهد کرد.

12 راز برای موفقیت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی

معرفی پکیج‌های حرف آخر برای موفقیت در کنکور تجربی

 • زبان انگلیسی جامع حرف آخر (نظام جدید)
 • زبان انگلیسی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • گرامر زبان انگلیسی دهم، یازدهم و دوازدهم حرف آخر
 • تیر آخر زبان انگلیسی
 • درک مطلب زبان انگلیسی حرف آخر
 • کتاب تیک آخر زبان حرف آخر
 • پکیج کامل ادبیات فارسی
 • ادبیات ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • واژگان و تاریخ ادبیات حرف آخر
 • قرابت معنایی حرف آخر (نظام جدید)
 • زبان فارسی حرف آخر (نظام جدید)
 • آرایه‌های ادبی حرف آخر (نظام جدید)
 • عربی جامع حرف آخر (نظام جدید)
 • عربی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • پکیج کامل دینی نظام جدید حرف آخر
 • دینی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • دینی یازدهم حرف آخر
 • دینی دوازدهم حرف آخر
 • دینی دهم حرف آخر
 • پکیج کامل زیست نظام جدید حرف آخر
 • زیست‌شناسی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • زیست شناسی دوازدهم
 • زیست در دایره حرف آخر
 • زیست‌شناسی یازدهم حرف آخر
 • ژنتیک حرف آخر

پکیج‌های حرف آخر برای موفقیت در کنکور تجربی

 • زیست‌شناسی گیاهی حرف آخر
 • زیست‌شناسی دهم حرف آخر
 • کتاب الگو تا رتبه زیست دوازدهم حرف آخر
 • کتاب الگو تا رتبه زیست یازدهم حرف آخر
 • کتاب الگو تا رتبه زیست دهم حرف آخر
 • کتاب زیست در دایره حرف آخر
 • کتاب الگو تا رتبه زیست گیاهی
 • کتاب الگو تا رتبه ژنتیک حرف آخر
 • پکیج کامل شیمی نظام جدید حرف آخر
 • شیمی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • مسائل شیمی حرف آخر (دهم، یازدهم و دوازدهم)
 • مفاهیم شیمی دهم و یازدهم حرف آخر
 • مفاهیم شیمی دوازدهم
 • پکیج کامل فیزیک حرف آخر (نظام جدید)
 • فیزیک ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • فیزیک دوازدهم حرف آخر
 • فیزیک یازدهم حرف آخر
 • فیزیک دهم حرف آخر
 • مکمل فیزیک رشته ریاضی
 • پکیج کامل ریاضی نظام جدید (رشته تجربی)
 • ریاضی ۶۰۴۰ (نظام جدید)
 • ریاضی جامع ۱ نظام جدید حرف آخر (رشته تجربی)
 • ریاضی جامع ۳ نظام جدید حرف آخر (رشته تجربی)
 • ریاضی جامع ۲ نظام جدید حرف آخر (رشته تجربی)

12 راز برای موفقیت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی

این نکات را فراموش نکنید

شما همه نکات برای موفقیت در کنکور تجربی را می‌دانید بنابراین برای موفقیت هر چه زودتر دست به کار شوید. موسسه حرف آخر، آخرین نکته‌های لازم را به شما آموزش می‌دهد.

 • درس زیست شناسی یک سکوی مهم برای پرتاب دانش‌آموزان تجربی به سوی دانشگاه است.
 • برای موفقیت بیشتر ذات هر درسی را بشناسید.
 • ذات بعضی از درس‌ها حفظی و برخی از آن‌ها فهمیدنی است.
 • زیست‌شناسی یکی از مهم‌ترین دروس گروه تجربی است که نه تنها مطالب حفظی دارد بلکه از مفاهیم فهمیدنی نیز برخوردار است.
 • این درس را باید زیاد و عمیق بخوانید.
 • دانش‌آموزان باید از روی کتاب درسی دقیق بخوانند و از هیچ مطلبی عبور نکنند.
 • تمام شکل‌ها و حتی پاورقی‌ها را بخوانید.
 •  مطالب را مرور کنید و این بار همراه با خواندن، تست‌های ساده و متوسط را نیز حل کنید.
 •  ضمن خواندن درس و حل کردن تست‌ها، هر نوع اشکال حتی جزئی را یادداشت کنید و آن‌ها را رفع کنید تا هیچ نقطه‌ی مبهمی نماند.
 •  بعضی از تست‌هایی که اشتباه می‌زنید و تست‌های نشان‌دار را علامت بزنید تا بعداً دوباره آن‌ها را مرور کنید.
 •  تست‌های کنکور دانشگاه آزاد و سراسری را در مرحله‌ی آخر بررسی کنید.

سوالات متداول

1) قیمت پکیج‌های تجربی حرف آخر چقدر است؟

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد پکیج‌های حرف اخر تماس بگیرید یا لیست قیمت محصولات حرف آخر را مشاهده کنید.

2) آیا قبولی در رشته‌های تجربی بدون کنکور امکان‌پذیر است؟

خیر- جواب این سوال بسیار واضح است؛ قبولی در پزشکی بدون کنکور امکان ندارد. دانش‌آموزانی که می‌خواهند در بهترین رشته‌های گروه تجربی تحصیل کنند باید در کنکور سراسری قبول شوند.

3) آیا حرف آخر مشاوره و برنامه‌ریزی نیز ارائه می‌دهد؟

بله-مشاورین دپارتمان تخصصی حرف آخر خدمات مشاوره و برنامه‌ریزی نیز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای برخورداری از خدمات مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۰۳۵۸۸۰ تماس بگیرید.

راز موفقیت در قبولی پزشکی, راز موفقیت در کنکور تجربی, روش صحیح مطالعه برای کنکور, موفقیت در کنکور تجربی, موفقیت در کنکور تجربی در زمان کم, موفقیت در کنکور تجربی در سه ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دانلود برنامه موفقیت ۵۰ روزه در کنکور و امتحان نهایی

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.